Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Ince Ayar 11.3

winvistafiko
 Share

Recommended Posts

1 saat önce, winvistafiko yazdı:

Uygulamanın 5.1 sürümü çıkmıştır. Yoğunluktan projeye vakit ayıramıyorum arkadaşlar şimdiden özür diliyorum bekleyenlerden malum işti, düğündü, evdi derken. Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Please register to see this content.

Versiyon Değişikliği;

Reveal hidden contents

v5.1 (25.05.2017);

1)Servislerin açılış durumları listede artık görünüyor.
2)HP marka SCSI kart logosu artık gözüküyor.
3)HP marka ram logosu artık gözüküyor.
4)HP marka ağ bağdaştırıcı logosu artık gözüküyor.
5)Bazı Kingston marka ramlerde logo görünmeme sorunu giderildi.
6)Bazı Samsung marka hddlerde logo görünmeme sorunu giderildi.
7)SMB 1.0 Protokolünü hem sunucu hem de istemci servislerini devre dışı bırakma ve kaldırma özelliği eklendi.
8)Açılıştaki hata mesajları temizlendi.
9)Uygulama simgeleri yenilendi.

Benim daha önce yazdığım İşlemci Soket ve Ekran Kartı özelliklerini okuma kısmında sorun devam ediyor.

Diğer önerimi eklediğine sevindim. ;) 

• 4 ay sonra...

@winvistafiko Hocam bu yazılıma acil güncelleme gelmesi lazım 1703te yarı hatalı çat pat çalışıyordu 1709da işlemez oldu yazılımın %80 komutları işlemiyor hatta bazı komutlar mavi ekran bile verdiriyor  o derece güncel win7-win 8.1 vb sistemlerdede aynı hatalar mevcut güncel sürümlerde işlemez oldu el atılması lazım hocam şayet güncellemeyecekseniz farklı alternatifler arayalım en azından 1 mesaj yazın :(

RaZoRWounD, 26.10.2017 - 12:20 yazdı:

@winvistafiko Hocam bu yazılıma acil güncelleme gelmesi lazım 1703te yarı hatalı çat pat çalışıyordu 1709da işlemez oldu yazılımın %80 komutları işlemiyor hatta bazı komutlar mavi ekran bile verdiriyor  o derece güncel win7-win 8.1 vb sistemlerdede aynı hatalar mevcut güncel sürümlerde işlemez oldu el atılması lazım hocam şayet güncellemeyecekseniz farklı alternatifler arayalım en azından 1 mesaj yazın :(

Merhabalar evlilikti-işti derken kendi projelerime fazla zaman ayıramaz oldum ama yeni bir sürüm üzerinde çalışıyorum fırsat buldukça. Öncelikle hangi komutlar mavi ekrana sebebiyet veriyor onları öğrenebilir miyim. :)Geri bildirimlerde bulunurken herkesten ricam işletim sistemi ve sorun çıkaran bölüm/komut hangisiyse detaylı yazarsa sorunu çözmek daha kolay olur.

winvistafiko, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar evlilikti-işti derken kendi projelerime fazla zaman ayıramaz oldum ama yeni bir sürüm üzerinde çalışıyorum fırsat buldukça. Öncelikle hangi komutlar mavi ekrana sebebiyet veriyor onları öğrenebilir miyim. :)Geri bildirimlerde bulunurken herkesten ricam işletim sistemi ve sorun çıkaran bölüm/komut hangisiyse detaylı yazarsa sorunu çözmek daha kolay olur.

hocam şöyle söyleyeyim sağ tuşa ekleme (aygıt yöneticisi/defender kaldırma/denetim masası vs) çalışmıyor disk temizleme kodları çalışmıyor (manuel yapınca çalışıyor yazılım üstünde çalışmıyor) bazı onarmalarda çalışmıyor programı komple elden geçirmek lazım üstadım.Bende mavi ekrana şu smb kapatma komutları sebebiyet verdi diğer win7-win8de sorunsuz çalışıyor

Edited by RaZoRWounD

Uygulamanın 6.0 sürümü çıkmıştır.  Elimden geldiğince uygulamayı elden geçirdim. Eksikler vardır yinede. Windows 10'da çalıştırdım en azından insider preview olmayanlarda daha az sorun çıkarıyor. =) Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

Spoiler

v6.0 (31.10.2017);

1)Sistem Üreticisi ve Sistem Modeli eklendi.
2)Servisleri aktif ve devre dışı etme özelliğindeki hata düzeltildi.
3)Bu Bilgisayar klasörlerine 3B Nesneler eklendi.
4)Windows 10 için uygulamanın Registry erişim mekanizması geliştirildi.
5)Açılış menüsünü gösterme özelliği eklendi.
6)Simge ön belleğini onar özelliği Windows 10 komutu eklendi.
7)Raf Monteli Kasa türü eklendi.
8)Bazı HP marka optik okuyucularda logo görünmeme sorunu giderildi.
9)Yeni nesil Intel Xeon logoları eklendi.
10)Temizlik modülüne Uzak Masaüstü Ön Belleği eklendi.
11)Bazı sistemlerde Ekran Kartı bilgisi okunamama sorunu giderildi.
12)Konsol eklendi, WMI'dan gelen bilgiler ham olarak görüntülenebiliyor.
13)Bildirim menüsü eklendi, uygulamada çıkan hataları liste halinde görüntülenebiliyor.
14)Bazı sistemlerdeki ram bilgileri okuyamama sorunu giderildi.
15)AMD Turion marka model işlemcilerin logosu artık görünüyor.
16)Acer marka anakart logosu artık görünüyor.
17)Bilgisayara hdd ya da flash disk bağlandığında otomatik harf alamama onarımı eklendi.

• Like 4
  • Thanks 2

Uygulamanın 6.0 sürümü çıkmıştır.  Elimden geldiğince uygulamayı elden geçirdim. Eksikler vardır yinede. Windows 10'da çalıştırdım en azından insider preview olmayanlarda daha az sorun çıkarıyor. =) Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

İçeriği Görüntüle

v6.0 (31.10.2017);

1)Sistem Üreticisi ve Sistem Modeli eklendi.
2)Servisleri aktif ve devre dışı etme özelliğindeki hata düzeltildi.
3)Bu Bilgisayar klasörlerine 3B Nesneler eklendi.
4)Windows 10 için uygulamanın Registry erişim mekanizması geliştirildi.
5)Açılış menüsünü gösterme özelliği eklendi.
6)Simge ön belleğini onar özelliği Windows 10 komutu eklendi.
7)Raf Monteli Kasa türü eklendi.
8)Bazı HP marka optik okuyucularda logo görünmeme sorunu giderildi.
9)Yeni nesil Intel Xeon logoları eklendi.
10)Temizlik modülüne Uzak Masaüstü Ön Belleği eklendi.
11)Bazı sistemlerde Ekran Kartı bilgisi okunamama sorunu giderildi.
12)Konsol eklendi, WMI'dan gelen bilgiler ham olarak görüntülenebiliyor.
13)Bildirim menüsü eklendi, uygulamada çıkan hataları liste halinde görüntülenebiliyor.
14)Bazı sistemlerdeki ram bilgileri okuyamama sorunu giderildi.
15)AMD Turion marka model işlemcilerin logosu artık görünüyor.
16)Acer marka anakart logosu artık görünüyor.
17)Bilgisayara hdd ya da flash disk bağlandığında otomatik harf alamama onarımı eklendi.

hocam eline sağlık tüm sorunlar çözülmüş :) yazılımı elden geçirmeniz defender logosu dahil bir çok logoyu güncellemeniz güzel olmuş ekstradan açılışta bazı donanımlarda hata veriyordu bende onuda çözmüşsün eskisine nazaran daha hızlı açılıyor program Allah razı olsun :)

• Like 2

• 3 hafta sonra ...

Öncelikle emek sarf ederek yapmış olduğunuz bu çalışma için teşekkür ederim. Benim belirtmek istediğim husus programı açınca başlık yazısı Sistem ince ayar (admin) çok net ve güzel olmasına rağmen arayüzdeki diğer yazı karakterleri çok net değil. Bende mi öyle bilmiyorum ama ; egergenel olarak böyle ise düzeltibilirseniz çok iyi olur.

• Like 1

Tbey35, 24 dakika önce yazdı:

Öncelikle emek sarf ederek yapmış olduğunuz bu çalışma için teşekkür ederim. Benim belirtmek istediğim husus programı açınca başlık yazısı Sistem ince ayar (admin) çok net ve güzel olmasına rağmen arayüzdeki diğer yazı karakterleri çok net değil. Bende mi öyle bilmiyorum ama ; egergenel olarak böyle ise düzeltibilirseniz çok iyi olur.

Bende hiçbir sorun görünmüyor o başlıktaki yazı gibi net gözüküyor sizde problem olmasın?

RaZoRWounD, 11 saat önce yazdı:

Bende hiçbir sorun görünmüyor o başlıktaki yazı gibi net gözüküyor sizde problem olmasın?

Tbey35, 11 saat önce yazdı:

Maalesef yazılar bende de çok silik..

Mertgrkm, 21.11.2017 - 00:39 yazdı:

Merhaba, görseldeki işaretli düğmeye yanlışlıkla bastım ve şimdi zaman aşımı 0 olduğu hâlde sürekli açılışta o ekran gelip geçiyor. Bunu nasıl geri alabilirim?

image.png.3147104d373a5de2500c32f47348357c.png

Merhabalar komut satırını admin olarak açın ve aşağıdaki kodları yazın;

bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu no

Bir sonraki sürümde gizleme butonu ekleyeceğim.

Tbey35, 21.11.2017 - 10:44 yazdı:

dalgaland, 21 saat önce yazdı:

Maalesef yazılar bende de çok silik..

Uygulama Segoe UI Light fontunu kullanmakta ve DPI ölçeği 100'de daha güzel görünmektedir.

• Like 1

byhabit, 30.11.2017 - 13:59 yazdı:

Eline Sağlık

ekran kartının kaç bit olduğunuda gösterse çok daha güzel olcak

kintaronun bir ams projesinde görmüştüm basit birşey vardı 

Teşekkürler wmi üzerinden ekran kartının kaç bit olduğunu gösteren bir bilgi bulamadım. Farklı bir yöntem bulabilirsem eklemeye çalışırım. =)

Uygulamanın 6.1 sürümü çıkmıştır.   Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

Spoiler

v6.1 (03.12.2017);

1)Ekran Kartı logoları yenilendi.
2)AMD ve NVIDIA ekran kartı sürücü kurulum dosyaları temizlik modülüne eklendi.
3)Performans modülüne Microsoft .NET servisleri eklendi.
4)Açılış menüsünü gizleme özelliği eklendi.
5)Yeni nesil Intel Kaby Lake kodlu işlemcilerin logoları artık görünüyor.
6)Bazı sistemlerde ağ bağdaştırıcılarını okuyamama sorunu giderildi.
7)TP-Link marka ağ bağdaştırıcı logosu artık gözüküyor.
8)Ön Yükleme listesinden işletim sistemi silinince yenilenmeme sorunu giderildi.

• Like 3
  • Thanks 2

winvistafiko, 7 saat önce yazdı:

Teşekkürler wmi üzerinden ekran kartının kaç bit olduğunu gösteren bir bilgi bulamadım. Farklı bir yöntem bulabilirsem eklemeye çalışırım. =)

Uygulamanın 6.1 sürümü çıkmıştır.   Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

İçeriği Gizle

v6.1 (03.12.2017);

1)Ekran Kartı logoları yenilendi.
2)AMD ve NVIDIA ekran kartı sürücü kurulum dosyaları temizlik modülüne eklendi.
3)Performans modülüne Microsoft .NET servisleri eklendi.
4)Açılış menüsünü gizleme özelliği eklendi.
5)Yeni nesil Intel Kaby Lake kodlu işlemcilerin logoları artık görünüyor.
6)Bazı sistemlerde ağ bağdaştırıcılarını okuyamama sorunu giderildi.
7)TP-Link marka ağ bağdaştırıcı logosu artık gözüküyor.
8)Ön Yükleme listesinden işletim sistemi silinince yenilenmeme sorunu giderildi.

Reis macOS a da yapsana aynısından be. :D

Edited by KenanK
  • Like 1
  • Haha 1

• TornadoEffect changed the title to Sistem Ince Ayar 6.1
  • 4 hafta sonra ...

Uygulamanın 6.2 sürümü çıkmıştır.   Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

Spoiler

v6.2 (01.01.2018);

1)Firefox Tarayıcı Ön Belleği temizlik modülüne eklendi.
2)IE'da Do Not Track isteği gönderme ayarı eklendi.
3)IE'da Yeni sekme açıldığında hemen o sekmeye geç özelliği eklendi.
4)IE'da Birden çok sekmeyi kapattığımda beni uyar özelliği eklendi.
5)IE Başlatıldığında yanlızca birinci giriş sayfasını aç özelliği eklendi.
6)Performans modülüne Win. Pre. Foundation Font Cache servisi eklendi.
7)Windows Update'den Zararlı Yazılım Temizleme Aracını kaldırma özelliği eklendi.
8)Windows Update Teslim İyileştirmeyi açma özelliği eklendi.

Edited by winvistafiko
Link düzenlemesi
  • Like 3
  • Thanks 3

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...
Bir ayardan dolayı winupdate.exe diye bir işlem oluşturyor mu ? (defenderi kapatmayı deneyin bi)
Herhangi bir windows sürümünde böyle bir işlem oluşturmuyor ama hangi sürümde karşılaştınız? Ve anti virüs programınız ile bilgisayarınızı taratmanızda fayda var.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herhangi bir windows sürümünde böyle bir işlem oluşturmuyor ama hangi sürümde karşılaştınız? Ve anti virüs programınız ile bilgisayarınızı taratmanızda fayda var.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tespit ettim bu program ile alakası yokmuş sanalda denedim. Kusura bakmayın. Hizmetler bölümünü günceller misiniz bildirimde bulunamadı diyor.

• winvistafiko changed the title to Sistem Ince Ayar 11.3