Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Ince Ayar 11.3

winvistafiko
 Share

Recommended Posts

Genelde benzer programlarda aynısı olabiliyor. Bu nedenle bu sitedeki herkes tüm çalışmalarında tüm kodları açık kaynaklı paylaşırsa aynı çalışma sürekli devam eder. Çalışmayı gitlab gibi bir platforma da yüklerlerse uluslararası desteği olur ve gelişir. Uygulama güzel fakat daha da çok şey barındıdabilir. Majorgeeks te bulunan onlarca çalışma da bu uygulamaya dahil edilebilir. Ayrıca bir çok portable app de dahil edilebilir. Örneğin; cpu-z, crystal disk info, sumatra pdf, wise care vs vs...

Yaparlar mı bilmem..

Öncelikle Herkese Merhabalar :),

@efsane01h Unutmuş değilim, proje benim projem hala fakat iş, ev, aile derken yeterli zamanı bulamıyorum. Uygulamanın şu aşamasında stabil çalışan işletim sistemlerinde alınan ya da dönüş yapılan major bir hata yok. Geri dönüş yapılan hatalarda işletim sisteminden kaynaklı hatalar nedeniyle programın düzgün çalışmadığı görülüyor. Programın eksiği yok mu elbette var. Projenin mantığına uygun fikirleriniz varsa yazabilirsiniz vakit bulduğumda toparlayıp eklemeye çalışırım.:)

@selokan Konunun en başını okuduysanız. Projeyi öncelikle kendime yaptığımı sonrasında sizlerle paylaştığımı belirttim. Ayrıca ticari bir amaç güdülmemektedir. Bu demek değildir ki açık kaynak olmalıdır. :) Farklı uygulamaları projeye dahil etme gibi bir düşüncem olmadı. Ama farklı uygulamalardaki özellikleri projeye imkânlar dahilinde eklemeye çalışırım.

İlginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. :)

• Like 2
  • Thanks 1

winvistafiko, 02.08.2015 - 19:08 yazdı:

Açıklamalarda da olduğu üzere Windows XP ve sonrasında çıkan sistemlerde çalışmaktadır. 😃

XP ve sonrasında sistemlerde çalışmıyorsa vistada nasıl çalışıyor? O zaman 7 de çalışması lazım değil mi?

xpity, 9 saat önce yazdı:

XP ve sonrasında sistemlerde çalışmıyorsa vistada nasıl çalışıyor? O zaman 7 de çalışması lazım değil mi?

Merhabalar,

Öncelikle alıntıladığınız yorum 2015 e ait. :) İlk sayfaya bakarsanız düzenlenme tarihi 2021. Şuan Vista da çalışan sürüm hangisi :)

• Thanks 1

• 1 ay sonra...
winvistafiko, 22.11.2023 - 08:16 yazdı:

Öncelikle Herkese Merhabalar :),

@efsane01h Unutmuş değilim, proje benim projem hala fakat iş, ev, aile derken yeterli zamanı bulamıyorum. Uygulamanın şu aşamasında stabil çalışan işletim sistemlerinde alınan ya da dönüş yapılan major bir hata yok. Geri dönüş yapılan hatalarda işletim sisteminden kaynaklı hatalar nedeniyle programın düzgün çalışmadığı görülüyor. Programın eksiği yok mu elbette var. Projenin mantığına uygun fikirleriniz varsa yazabilirsiniz vakit bulduğumda toparlayıp eklemeye çalışırım.:)

@selokan Konunun en başını okuduysanız. Projeyi öncelikle kendime yaptığımı sonrasında sizlerle paylaştığımı belirttim. Ayrıca ticari bir amaç güdülmemektedir. Bu demek değildir ki açık kaynak olmalıdır. :) Farklı uygulamaları projeye dahil etme gibi bir düşüncem olmadı. Ama farklı uygulamalardaki özellikleri projeye imkânlar dahilinde eklemeye çalışırım.

İlginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. :)

Başını sonunu merak etmiyorum, yazdığım gayet açık. Ticari vs demedim bile. Tek söylediğim herkesin katkı sağlayabileceği çok daha güzel bir çalışma yapılabilir dedim. Açık kaynak olabilit böylece. Het şey gelişir, sabit olmaya gerek yok.. Farklı uygulamalardan kasıt kullanışlı tool lar, optimizasyon ve sair ayarları katalım dedik.. Belli ki yanlış etmişiz.. Siz belki birgün bırakacaksınız yahut madden imkansız bir halde kalacaksınız, proje de yarım kalan/güncellenenemeyen projeler çöplüğüne gidecek. Kötü bir şey demedik ki, daha da güzel nasıl yaparız dedik. Belli ki en iyisini ve en güzelini siz biliyorsunuz, saygılar..

selokan, 23.12.2023 - 13:56 yazdı:

Başını sonunu merak etmiyorum, yazdığım gayet açık. Ticari vs demedim bile. Tek söylediğim herkesin katkı sağlayabileceği çok daha güzel bir çalışma yapılabilir dedim. Açık kaynak olabilit böylece. Het şey gelişir, sabit olmaya gerek yok.. Farklı uygulamalardan kasıt kullanışlı tool lar, optimizasyon ve sair ayarları katalım dedik.. Belli ki yanlış etmişiz.. Siz belki birgün bırakacaksınız yahut madden imkansız bir halde kalacaksınız, proje de yarım kalan/güncellenenemeyen projeler çöplüğüne gidecek. Kötü bir şey demedik ki, daha da güzel nasıl yaparız dedik. Belli ki en iyisini ve en güzelini siz biliyorsunuz, saygılar..

Fikir verenler, desteğini sunanlar, katkı sağlayanlar oldu ve imkanlar dahilinde bunlar projeye eklendi. Kaldı ki projeye eklenecek bir özellik veyahut bir fikir vermeden, proje şöyle olsun böle olsun gibi akıl vermeye çalışıyorsunuz. Her söylenilen yapılacak diye bir durum yok. Şurda güzelce durumu açıkladım. Daha konuyu okumadan 'Başını sonunu merak etmiyorum, yazdığım gayet açık' vs. Topluluk projesi değil ki neyin serzenişi bu. :)  Yazmış olduğunuz cevabınızda da kalınla belirtiğim yerlerde alınganlık yapıyorsunuz. Halbuki alınganlık yapılacak bir durum yok ortada. :)

• Thanks 1

• 3 hafta sonra ...
winvistafiko, 27.12.2023 - 16:26 yazdı:

Fikir verenler, desteğini sunanlar, katkı sağlayanlar oldu ve imkanlar dahilinde bunlar projeye eklendi. Kaldı ki projeye eklenecek bir özellik veyahut bir fikir vermeden, proje şöyle olsun böle olsun gibi akıl vermeye çalışıyorsunuz. Her söylenilen yapılacak diye bir durum yok. Şurda güzelce durumu açıkladım. Daha konuyu okumadan 'Başını sonunu merak etmiyorum, yazdığım gayet açık' vs. Topluluk projesi değil ki neyin serzenişi bu. :)  Yazmış olduğunuz cevabınızda da kalınla belirtiğim yerlerde alınganlık yapıyorsunuz. Halbuki alınganlık yapılacak bir durum yok ortada. :)

hocam arkadaşımız kısaca programın kaynak kodlarının açık bir alanda tutulmasını istiyor örnek github'ta 

kaynak kodlarını paylaşırsanız insanlar projeyi ayakta tutabilir, hem size yük olmamış olurlar hem eksikleri varsa kapatılır hem yeni patchlar, yeni tools'lar eklenir. 

yapacağınız işlem github'a programı eklemek bu kadar basit. tabi arzu ederseniz yaparsınız size kalmış bir durum saygılarımla 

ibrahimykr1, 6 saat önce yazdı:

hocam arkadaşımız kısaca programın kaynak kodlarının açık bir alanda tutulmasını istiyor örnek github'ta 

kaynak kodlarını paylaşırsanız insanlar projeyi ayakta tutabilir, hem size yük olmamış olurlar hem eksikleri varsa kapatılır hem yeni patchlar, yeni tools'lar eklenir. 

yapacağınız işlem github'a programı eklemek bu kadar basit. tabi arzu ederseniz yaparsınız size kalmış bir durum saygılarımla 

Arkadaşın ne demek istediğini anladım. Anlatılcak bir durum yok. İlginiz için teşekkür ederim öncelikle. :) Fakat böyle bir düşüncem yok konuyu en başta açarken açıkça belirttim, kendime yaptım, kullanmak isteyen olursa diye de paylaştım. Fikir veren olursa eklemeye çalışırım dedim. Projenin ne olduğunu bilmeden, okumadan açık kaynak yap şöyle yap. Program için bir özellik mi istenmiş, fikir mi verilmiş, böyle bir şey yok. :) Programa eklenecek fikir, yetenek veya özellik varsa imkanlar dahilinde eklemeye çalışırım.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
winvistafiko, 27.12.2023 - 16:26 yazdı:

Ne derseniz, itirazımız yok; dediğimiz gibi, nasılsa en iyisini siz bilrsiniz... :)

• Thanks 1

• 5 hafta sonra ...

Hocam internet cafeler için win10 hazırlıyoruz. Mümkün mertebe win10 meşgul eden, işe yaramayan uygulamayı kaldırıyoruz. Tabi biz ev kullanıcı ayarlarını yapamayız. Cafede çalıştığı için. Kendimizce yapmaya çalışıyoruz bir şeyler. Program güzel, teşekkürler. 

• Like 1