Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Ince Ayar 11.3

winvistafiko
 Share

Recommended Posts

öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim.

1. öneriniz hakkında biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım daha derin bir programlamayla çözülür sanırım şuan için pek mümkün değil =)

2. öneriniz için @ByChilavert arkadaşım da cevap vermişti uygulama içinde rapor alınabiliyor.

Ayrıca uygulama v1.7 sürümüne güncellenmiştir detaylar ilk iletidedir.

Teşekkürler.Ellerine Sağlık.

• Like 1

winvistafiko, çalışmanızı indirdim ve deniyorum. 3 hata ya da uyuşmazlık var sistemimle.

1 360 Total security  7.2.0.1040 yüklü. Siz çalışmanız 7.2.0.1002 sürüm yüklü diyor.

2. 360 Total security'nin gerçek zamanlı koruması varken sizn program yok diyor.

3. Pil göstergesinde win 10 enterprise ltsb, yüzde 99 dolu ve prize takılı ve dolmuyor derken sizin program yüzde 99 dolu ve prize takılı ve doluyor diyor.

Bilgilerinize. Saygılarımla

• Like 2

• Moderator

Öncelikle program için teşekkürler. Türkler arasında bu tarz yazılımları görmek güzel. Bence yazılım bilgisi olan arkadaşların programa destek vererek sistem araçlarının yanında optimizasyonuna da yarayan bir yazılım olmasını sağlamalı. (Advanced SystemCare tarzı gibi) Bunun için forumumuz programa alt yapı sağlayacak yer olabilir, düşüncesindeyim.

• Like 4

Program müthiş olmuş aslında güncelleme kontrolü yapsa çok iyi olurdu :)

Güncelleme kontrolüyle ilgili farklı bir düşüncem var eklemeye çalışıcam sonraki sürümlerde öneriniz için teşekkürler =)

winvistafiko, çalışmanızı indirdim ve deniyorum. 3 hata ya da uyuşmazlık var sistemimle.

1 360 Total security  7.2.0.1040 yüklü. Siz çalışmanız 7.2.0.1002 sürüm yüklü diyor.

2. 360 Total security'nin gerçek zamanlı koruması varken sizn program yok diyor.

3. Pil göstergesinde win 10 enterprise ltsb, yüzde 99 dolu ve prize takılı ve dolmuyor derken sizin program yüzde 99 dolu ve prize takılı ve doluyor diyor.

Bilgilerinize. Saygılarımla

Anti-Virüs bilgilerini toplama mekanizması da wmi dan geliyor hocam windows doğru bilgi toplarsa programda doğru gösteriyor

pil ölçüm olayını .net kütüphanesinden aldırıyordum algoritmasını tekrar bir elden geçireyim atlamış olabilirim belki =)

Öncelikle program için teşekkürler. Türkler arasında bu tarz yazılımları görmek güzel. Bence yazılım bilgisi olan arkadaşların programa destek vererek sistem araçlarının yanında optimizasyonuna da yarayan bir yazılım olmasını sağlamalı. (Advanced SystemCare tarzı gibi) Bunun için forumumuz programa alt yapı sağlayacak yer olabilir, düşüncesindeyim.

Optimizasyonla ilgili şeyler vardı aslında programda hocam ama =) Yeni önerilere her zaman açığım elimden geldiğince vakit ayıra bildikçe projeye eklemeye çalışıcam.

• Like 3

Windows 10'da bilgisayarım simgesine sağ tuş ile tıklayınca çıkan "yönet" tuşu bozuldu bu program ile yaptığım özelleştirmelerden sonra. Düzeltebilirseniz sevinirim.

Tamir sekmesi altında onarımı mevcut =) hangi özelleştirmeyi kullandıktan sonra oldu ona göre bir inceleme yapayım =) geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

• Like 2

Tamir sekmesi altında onarımı mevcut =) hangi özelleştirmeyi kullandıktan sonra oldu ona göre bir inceleme yapayım =) geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Özelleştir --> Windows gezgini --> Bilgisayarım menüsü başlığı altındaki üç ayarı tıkladım. Şu an çalışmıyor. Onar menüsündeki onarma işlevi de çalışmıyor

• Like 1

Özelleştir --> Windows gezgini --> Bilgisayarım menüsü başlığı altındaki üç ayarı tıkladım. Şu an çalışmıyor. Onar menüsündeki onarma işlevi de çalışmıyor

İlginç Windows 10 dayken Bilgisayarım menüsü özelleştirmeleri yetkilendirme sorunlarından dolayı değiştirmeye izin vermiyor aslında muhtemelen kısayol oklarını kaldırmadan kaynaklı bir sorun özelleştirme altından yeniden eklemeyi dener misiniz? Denedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayınız.

• Like 2

Uygulamayı kendimde kullanıyorum lisanslı anti-virüs programım da var o bile uyarı vermiyor projeyi derlerken ayrıca kullanan bir sürü kişi var false-pozitive durumundan başka birşey değil bu

• Like 2

winvistafiko,

kısayol ekini ve okunu sistemedeki yönet özelliğine zarar vermeden aşağıda verdiğim yolla halledebilirsiniz.

Bunu nonsaparandan aldım.Saygılarımla

Önemli Not: Ben öncden kısayol ekini ve okunu sistemden kaldırmıştım. Sizn çalışmanızla tekrar geri getireyim dedim. Ekle butonuna bastım. Ve sistemi yeniden başlattım. Kısayol yazısı geldi ama ok geri gelmedi. Bilgilerinize. 

İndirme adresi (4 kb):

https://yadi.sk/d/jVRVfoQoiPKzD

• Like 1

winvistafiko,
kısayol ekini ve okunu sistemedeki yönet özelliğine zarar vermeden aşağıda verdiğim yolla halledebilirsiniz.
Bunu nonsaparandan aldım.Saygılarımla
Önemli Not: Ben öncden kısayol ekini ve okunu sistemden kaldırmıştım. Sizn çalışmanızla tekrar geri getireyim dedim. Ekle butonuna bastım. Ve sistemi yeniden başlattım. Kısayol yazısı geldi ama ok geri gelmedi. Bilgilerinize. 
İndirme adresi (4 kb):
https://yadi.sk/d/jVRVfoQoiPKzD

bende o şekilde yapmıştım aslında hocam tekrar inceledim bir sorun gözükmüyor daha önce yapılan müdahale ile olması daha muhtemel yönet in bozulması için;

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]
"IsShortcut"=-

silinmesi lazım geri getirdiğimizde çalışıyor işin garip tarafı programda bu kodu silcek komut yoktu ben yinede kaldırma ve ekleme komutuna bu IsShortcut kodunu yeniden eklettirilmesini sağladım böylelikle önceki bozulmalarıda düzeletecektir

kısayol okunu siz nasıl sildiniz hocam bende ona göre bir geri müdahale ettireyim.

• Like 2

Aşağıdaki reg kaydını kullandım. Ama yine de IsShortcut değerini siliyor bu.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\IE.AssocFile.URL]
"IsShortcut"=-

[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut]
"IsShortcut"=-

"IsShortcut"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"=-
  • Like 1

winvistafiko, aslında bu aşağıdaki değer kısayol okunu kaldırmıyor. Simgesini boş bir simgeyle değiştiriyor. Yaptığı iş bu. Aşağıdaki reg kaydının son satırında kısayol okunun simge adresi verilmiş. O simgede boş bir simge. Saygılrımla

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\IE.AssocFile.URL]
"IsShortcut"=-

[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut]
"IsShortcut"=-

"IsShortcut"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"=-

:D valla hocam bende aynını yaptım shell icons ta 29 değerini boş verirsek kısayol oku siliniyo 29 değeri kaldırılırsa kısayol oku geri geliyor

birde hocam bişi sorucam;

"29"=-
ile
"29"=""

arasındaki fark nedir hocam

Edited by winvistafiko
  • Like 2

Winvistafiko, ben bunlardan pek anlamam ki. Dahası bu kısayol eki ve oku kafamı karıştırdı iyice. Siz benim söylediklerimi dikkate almayınız. Çünkü kısayol okunu eklediğim halde yönet sorunu devam ediyor. Sizi uğraştırdığım için üzgünüm. Saygılarımla

• Like 1

Winvistafiko, ben bunlardan pek anlamam ki. Dahası bu kısayol eki ve oku kafamı karıştırdı iyice. Siz benim söylediklerimi dikkate almayınız. Çünkü kısayol okunu eklediğim halde yönet sorunu devam ediyor. Sizi uğraştırdığım için üzgünüm. Saygılarımla

estağfurullah hocam ne demek =) keşke yardımcı olabilseydim sorun başka bir yerden geliyor sanırım

• Like 2

Yönet sorunun çözümünü buldum. Nasıl yapıldığını kısaca anlatayım.

1.) Win (Windows) + R tuşuna basınız. 
2.) Açılan Pencereye REGEDIT yazınız. 
3.) Açılan pencereden şu yolu takip ediniz. 
4.) HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}\shell\Manage\command 
Düzen > Bul deyip değer olarak {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} yazarsanız daha çabuk bulursunuz.
5.) Sol taraftaki command'a sağ tıklayıp izinler diyerek izinleri üzerinize alın.(İzinleri almadan değiştiremezsiniz.)
6.) sağdaki ''varsayılan'' adındaki değere çift tıklayın ve içindekini silin , onun yerine şunu kopyalayın 
7.) "mmc.exe %windir%\system32\compmgmt.msc" (Tırnak içindekini aynen kopyalayınız. Tırnaklar hariç tabii) 
8.) Enter tuşuna basın ve kayıt defterinden çıkınız Pencereleri kapatınız... 
Bizzat denenmiştir. Ve Alıntıdır.
  • Like 2

winvistafiko,

programınız arayüzüyle harika. Sade ve amaca yönelik. 

Sizden bir iki şey daha isteyeceğim. Bir klasöre sağ tıkladığımızda Hızlı Erişime Sabitle diye bir özellik var. Onu da kaldıracak veya sonradan ekleyecek bir ayar ekleyebilir misiniz? Ama çözümü ben bilmiyorum. Belki çözümü bilen bir arkadaş size gerekli bilgiyi verir.

Tamir sekmesine sistemi güvenli modda başlat ve şu ünlü sfc/scannow ile tarama yapma özelliği ekler misiniz? Geleyim bende görülen hata veya uyuşmazlıklara;

1. Pili yine doluyor gösteriyor.

2. 360 Total security nin sürüm numarasını hatalı veriyor. Bendeki sürümü 7.2.0.1052. Gösterdiği sürüm 7.2.0.1004.

Saygılarımla

• Like 1

winvistafiko,

programınız arayüzüyle harika. Sade ve amaca yönelik. 

Sizden bir iki şey daha isteyeceğim. Bir klasöre sağ tıkladığımızda Hızlı Erişime Sabitle diye bir özellik var. Onu da kaldıracak veya sonradan ekleyecek bir ayar ekleyebilir misiniz? Ama çözümü ben bilmiyorum. Belki çözümü bilen bir arkadaş size gerekli bilgiyi verir.

Tamir sekmesine sistemi güvenli modda başlat ve şu ünlü sfc/scannow ile tarama yapma özelliği ekler misiniz? Geleyim bende görülen hata veya uyuşmazlıklara;

1. Pili yine doluyor gösteriyor.

2. 360 Total security nin sürüm numarasını hatalı veriyor. Bendeki sürümü 7.2.0.1052. Gösterdiği sürüm 7.2.0.1004.

Saygılarımla

geri dönüşünüz için teşekkür ederim hocam =)

hızlı erişime sabitle menüsünü ekletip kaldırmayı araştırırım ben

tamir sekmesinde sfc/scannow var aslında hocam sistem dosya denetleyicisi olarak geçiyor =)

güvenli modda başlat olayınıda bir araştırayım

ama anti-virüs bilgileri maalesef windows doğru saptarsa bizde wmi üzerinden doğru bilgileri alabiliriz o konuda benim müdahalem olamıyor maalesef windowsdan kaynaklı bi sorun

pil ile ilgili soruna geri dönecek olursak durumla ilgili bir resim gönderebilir misin hocam ö.m den

• Like 2

winvistafiko,

özel mesajınızı okudum ama emin olmam gereken bazı hususlar vardı.

Öncelikle pil göstergesi hatası benim bilgisayarımda kaynaklanıyor. Bundan emin oldum.Lenovo Z580 İdeapad kullanıcısı varsa ve windows10 kullanıyorsa söylediklerime kulak versinler.

Bu dizüstü bilgisayarın power management sürücüsünü win 8.1 olanını indirsinler.

2. Sistem yedeğini aomei backupper veya acronisle alsınlar.

3. power managemeti yükleyin. Sistemi yeniden başlatın. Eğer başlat menüsü ve cortana çalışmıyor diye bi krtik hata verirse

Oturumu kapatıp açın.

4.C:\Program Files içindeki Lenovo isimli klasörü olduğu gibi başka bir yere ( C diski dışında) kopyalayınız.

5. Power management yüklemeden önce aldığınız yedeğe geri dönün.

6.Yedek yüklemesi bitince Lenovo klasörünü C:\Program Files içine kopyalayınız.

7.C:\Program Files\Lenovo\Energy Management\install.bat dosyasına

çift tıklayıp çalıştırın. Bir kaç saniye bekleyin yüklesin.

8. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri

gidin ve ekran parlaklığını ayarlayın.

9. Sistemi yeniden başlatıp yine yedekleme programınızla bir yedek alın. Saygılarımla

• Like 3