Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Ince Ayar 11.3

winvistafiko
 Share

Recommended Posts

8 saat önce, PrestigeMan yazdı:

@winvistafiko gölge modunu silmediğim halde siliniyor silindiğinde ise w10 uygulamaları market ve diğerleri açılmıyor :(

Siz sil demedikçe silinemez ki. windows store app lar çalışmıyorsa cmd yi admin olarak çalıştırın ve ardından wsreset.exe yazıp enter a basın.

Aslında bu yazılıma 360 total securityde bulunan sistem yedekleme temizleyicisi tarzı birşey gelse çok şahane olur aslında  şu kurduktan sonra önceki kurulan tüm driverlerin yedeklerini temizlemek istiyorum çünkü ayda 2 bazen 3 kez driver güncellemesi yapıyorum buda bana ortalama 5 ila 8 gb alan dolması olarak geri dönüyor bu yedekler silinince sistem geri yükleme ve win update yedkeleriyle beraber ortalama 10 ila 12 gb arasında yer açıyor buda pcde ciddi bir hızlanma performans artışı olarak dönüyor.Ama bu özelliği kullanabilmek için 360 kurmak gerekiyor portable(kurulumsuz) olmadığı için bu durumdan kurtulmak adına benzeri bir sistem eğer mümkünse gelebilirse çok iyi olacak yazılım ilk çıktığı günden bugüne duacınım sevgili kardeşim iyi çalışmalar dilerim.

• Like 1

Aslında bu yazılıma 360 total securityde bulunan sistem yedekleme temizleyicisi tarzı birşey gelse çok şahane olur aslında  şu kurduktan sonra önceki kurulan tüm driverlerin yedeklerini temizlemek istiyorum çünkü ayda 2 bazen 3 kez driver güncellemesi yapıyorum buda bana ortalama 5 ila 8 gb alan dolması olarak geri dönüyor bu yedekler silinince sistem geri yükleme ve win update yedkeleriyle beraber ortalama 10 ila 12 gb arasında yer açıyor buda pcde ciddi bir hızlanma performans artışı olarak dönüyor.Ama bu özelliği kullanabilmek için 360 kurmak gerekiyor portable(kurulumsuz) olmadığı için bu durumdan kurtulmak adına benzeri bir sistem eğer mümkünse gelebilirse çok iyi olacak yazılım ilk çıktığı günden bugüne duacınım sevgili kardeşim iyi çalışmalar dilerim.

Bir sonraki sürümde kascağım özelliklerden biri olabilir :) eklemeye çalışırım

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 3

• 2 hafta sonra ...

Görev Zamanlıyıcısına eklenen uygulamaları da ekleyebilirsen bence daha güzel olabilir. nvidia driver ile kurulan 5 tane görev zamanlayıcısı var ve tamamen gereksiz şeyler. buun gibi programlarla eklenen bir sürü şeyler var. Oraya da el atabilirsin. 

• Like 1

Görev Zamanlıyıcısına eklenen uygulamaları da ekleyebilirsen bence daha güzel olabilir. nvidia driver ile kurulan 5 tane görev zamanlayıcısı var ve tamamen gereksiz şeyler. buun gibi programlarla eklenen bir sürü şeyler var. Oraya da el atabilirsin. 

Orayada bir el atalım bakalım bu aralar zor bakıyorum ama kasımda bir sürüm daha çıkarmayı düşünüyorum bakalım ?

Bir saat önce, winvistafiko yazdı:

Orayada bir el atalım bakalım bu aralar zor bakıyorum ama kasımda bir sürüm daha çıkarmayı düşünüyorum bakalım ?

Acelesi yok sadece bilgin dahilinde olsun müsait olduğunda ayarlarsın sen. :)

• Like 1

@winvistafik geçen yazmıştım metro uygulamaları açılmıyor hata veriyor diye sanırım karıştırırken buldum.

"Kullanıcı hesabı denetim ayarlarını" en aşağıya aldığımda metro uygulamaları açılmıyor. Bir üst e aldığımda ise çalışmaya devam etti. Bilginize bu arada diğer arkadaşlarda bilgilensin. 

Aşağıda resim attım bu şekilde bırakın.

Please register to see this content.

Bu arada Nvidia telemetry çıkmış bunun için de seçenek düşünüyormusunuz?

Edited by PrestigeMan
  • Like 1

12 dakika önce, PrestigeMan yazdı:

@winvistafik geçen yazmıştım metro uygulamaları açılmıyor hata veriyor diye sanırım karıştırırken buldum.

"Kullanıcı hesabı denetim ayarlarını" en aşağıya aldığımda metro uygulamaları açılmıyor. Bir üst e aldığımda ise çalışmaya devam etti. Bilginize bu arada diğer arkadaşlarda bilgilensin. 

Aşağıda resim attım bu şekilde bırakın.

Doğrudur 2. seviyedeki kod windowsla aynı değil ufak bi ayar var uac açıkmış gibi duruyo ama değil 1. seviye ye alıncada tamamen kapatıyo bu seferde metrolar çalışmıyo yerleşik yönetici hatası falan veriyor. :) 

• Like 1

On 10.11.2016 at 02:08, hammer1284 yazdı:

Başlangıç ekranına sabitle seçeneğini kaldırıp tekrar eklediğimde herhangi bir şeyi "başlangıç ekranına sabitle" dediğimde (Böyle bir arabirim desteklenmiyor)bu uyarıyı alıyorum nasıl çözebilirim?

iIWSjmn.png

Eklemiş olduğunuz resim görünmüyor işletim sisteminiz nedir?

Uygulamanın 4.8 sürümü çıkmıştır. Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

Spoiler

v4.8 (13.11.2016);

1)Bilgisayarım sağ tuş menüsüne Denetim Masası kısayolu ekleme aracı eklendi.
2)Resim dosyalarının sağ tuş menüsünden 3D Builder ile 3B Yazdırma menüsünü ekleme ve kaldırma aracı eklendi.
3)Xbox DVR Oyun Kaydetme özelliğini kapatma aracı eklendi.
4)Elpida marka ram logosu artık görünüyor.
5)Bazı laptoplarda ekran kartı bilgisi bulamama hatası giderildi.
6)Bazı Hynix marka ramlerde logo görünmeme sorunu giderildi.

• Like 6

Başlangıç ekranını sabitle ne işe yarıyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Exe lerin sağ tuşunda bulunuyo ve win 8 den sonra geldi işlevide başlat kısmına kısayol atıyo metrolu kısma yani :)

• Like 1

On 13.11.2016 at 23:13, winvistafiko yazdı:

Eklemiş olduğunuz resim görünmüyor işletim sisteminiz nedir?

Uygulamanın 4.8 sürümü çıkmıştır. Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

Reveal hidden contents

v4.8 (13.11.2016);

1)Bilgisayarım sağ tuş menüsüne Denetim Masası kısayolu ekleme aracı eklendi.
2)Resim dosyalarının sağ tuş menüsünden 3D Builder ile 3B Yazdırma menüsünü ekleme ve kaldırma aracı eklendi.
3)Xbox DVR Oyun Kaydetme özelliğini kapatma aracı eklendi.
4)Elpida marka ram logosu artık görünüyor.
5)Bazı laptoplarda ekran kartı bilgisi bulamama hatası giderildi.
6)Bazı Hynix marka ramlerde logo görünmeme sorunu giderildi.

Sistemi yeniden başlattım sorun yine başladı ilk denemede olmuştu
NZ3iSJV.png

On 15.11.2016 at 16:42, hammer1284 yazdı:

Sistemi yeniden başlattım sorun yine başladı ilk denemede olmuştu
NZ3iSJV.png

İşletim sisteminizi hala söylememişsiniz;

regeditten aşağıdaki yolu açıp

HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\

"pintostartscreen" klasörünü silip öyle bir deneyin %95 sorununuz çözülecektir.