Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Ince Ayar 11.3

winvistafiko
 Share

Recommended Posts

Sistem Ince Ayar V4.5 Final 1.sayfadaki spoiler altında bulunan download linklerini şekilde buraya (7.sayfa)'ya ekledim,linkleri gözden kaçıran değerli arkadaşlara kolaylık olması açısından. Esenlikle kalınız! :)

Please register to see this content.

GG.gif

• Like 4

Programı çalıştırmak istediğim zaman yükleme ekranı geliyor daha sonra program Araç çubuğunda takılı kalıyor ben tıklamadan ekran gelmiyor. Bununla ilgili bir düzenleme yaptın mı yada benim gibi bu sorun ile karşılaşan oldu mu?

Bilgisi gelmeyen kısım var mı peki optimize ederken bir yeri atlamış olabilirim belki :)

15 saat önce, ByChilavert yazdı:

Video ile sorunu anlatmaya çalıştım inşallah olmuştur. Program çalışınca kendini görev çubuğuna atıyor.

Sorunu anlamıştımda pek böyle olmazdı aslında ama sapıtcağı tutmuş açılış kodlarını yeniden düzenledim load edilirken farklı bir yer tıklanırsa forma dön kısmını, yeni sürümde düzelcek inşallah bu aralar işte fazla yoğunum programa bakamıyorum foruma bile zor bakıyorum bazen :)

• Like 1

Uygulamanın 4.6 sürümü çıkmıştır. Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

Spoiler

v4.6 (24.09.2016);

1)Yükleniyor ekranından sonra anaforma odaklanma sorunu giderildi.
2)Insider modülü eklendi.
3)Önizleme derlemelerini alma hatasını onarma aracı eklendi.
4)Killer ağ bağdaştırıcı logosu artık görünüyor.

• Like 8

• 3 hafta sonra ...

Üstat programın çok güzel ve beğenerek kullanmaktayım. Az önce yeni sürümü 4.6 indirdim. Tamir bölümünde Komut Satırı Türkçe Karakter Hatasını Onar dedim. Başlat çalıştırdan Cmd.exe yi açamıyorum cmd ye tıklayınca açılırken 1 saniyede hızlıca kapanıyor sorunu bir türlü düzeltemedim. Bir de tamir kısmındaki yerler için  onar düğmesi yanında geri al gibi bir seçenek olsaydı isteyince geri alabilirdik. Bu sorunu nasıl düzeltebiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşletim sistemim : Win7 64 bit

gece 04.00 gibi sorun çözülmüştür.

Edited by akura

Windows 7 Pro x64;

Bugün gelen güncelleme geçmişi silme ilgili test yaptım ve kalıntı dosyaları okuma sıkıntısı var sanırım. Program üzerinden Temizleme Kısmında 32MB göründü, Disk Temizleyici de ise 130MB olarak çıktı. Kontrol edersen sevinirim.

Bu sıkıntıyı Windows 10 kullandığım zamanlarda kontrol ettiğimde yaşamamıştım.

23 saat önce, akura yazdı:

Üstat programın çok güzel ve beğenerek kullanmaktayım. Az önce yeni sürümü 4.6 indirdim. Tamir bölümünde Komut Satırı Türkçe Karakter Hatasını Onar dedim. Başlat çalıştırdan Cmd.exe yi açamıyorum cmd ye tıklayınca açılırken 1 saniyede hızlıca kapanıyor sorunu bir türlü düzeltemedim. Bir de tamir kısmındaki yerler için  onar düğmesi yanında geri al gibi bir seçenek olsaydı isteyince geri alabilirdik. Bu sorunu nasıl düzeltebiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşletim sistemim : Win7 64 bit

gece 04.00 gibi sorun çözülmüştür.

Öncelikle teşekkür ederim butonun işlevi "HKEY_CURRENT_USER\Console" altına Codepage verisine 359 yazdırır bunu silmenizle önceki haline dönecektir. :)

13 dakika önce, KenanK yazdı:

Windows 7 Pro x64;

Bugün gelen güncelleme geçmişi silme ilgili test yaptım ve kalıntı dosyaları okuma sıkıntısı var sanırım. Program üzerinden Temizleme Kısmında 32MB göründü, Disk Temizleyici de ise 130MB olarak çıktı. Kontrol edersen sevinirim.

Bu sıkıntıyı Windows 10 kullandığım zamanlarda kontrol ettiğimde yaşamamıştım.

Kenanım öncelikle Disk temizliyicisiyle bunu bir tutma çünkü onunla aynı yerlere bakmıyor :D  Disk Temizliyicisinde daha fazla klasör tarıyor olabilir + Win Vista ile birlikte disk temizliyicisi dism ile birlikte çalışıyor. Diğer bir husus Win 10 altında bazı klasörlerde yetkiden kaynaklı klasör tarayamama sorunu var. Mesela en büyük sorun Windows.old klasörünü hesaplayamıyor access denied diye geri döndürüyor programı. Gereksiz klasörleri taratma scriptini elden geçirmem lazım.

• Like 1

47 dakika önce, winvistafiko yazdı:

Kenanım öncelikle Disk temizliyicisiyle bunu bir tutma çünkü onunla aynı yerlere bakmıyor :D  Disk Temizliyicisinde daha fazla klasör tarıyor olabilir + Win Vista ile birlikte disk temizliyicisi dism ile birlikte çalışıyor. Diğer bir husus Win 10 altında bazı klasörlerde yetkiden kaynaklı klasör tarayamama sorunu var. Mesela en büyük sorun Windows.old klasörünü hesaplayamıyor access denied diye geri döndürüyor programı. Gereksiz klasörleri taratma scriptini elden geçirmem lazım.

Ben sadece Windows Update kalıntıları için dedim, Diğer seçenekler dediğin gibi daha detaya giriyor olabilir Disk Temizleyici. Windows 7 de Update kalıntılarını tam okumuyor. Windows 10 da böyle bir sorun yok ama.

Edited by KenanK

On 11.10.2016 at 21:56, KenanK yazdı:

Ben sadece Windows Update kalıntıları için dedim, Diğer seçenekler dediğin gibi daha detaya giriyor olabilir Disk Temizleyici. Windows 7 de Update kalıntılarını tam okumuyor. Windows 10 da böyle bir sorun yok ama.

Xpde çalışmıyor bile en azından win 7de update kalıntılarını okumuyor :D

3 saat önce, KenanK yazdı:

Xp mi kaldı bea. ??

valla kardeş 14 senelik makineye linux yada xp kuracan.Linux'u sevmediğimden bir çok program uyumsuz olduğundan mecburen xp kuruyorsun hoş ondada bir çok program çalışmıyor oda ayrı bir muamma yani bilmiyorum satsam para etmicek ama bozulana kadar çalışsın istiyorum sonuç mecburen xp kullanıyoruz gitti yere kadar :)

On 11.10.2016 at 21:56, KenanK yazdı:

Kenanım windows update için sadece SoftwareDistiribution\Download ı tarayıp sildiriyo burda bırakıyor mu yine kalıntı?

11 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Xpde çalışmıyor bile en azından win 7de update kalıntılarını okumuyor :D

Neresi çalışmıyo :D program hiç mi çalışmıyo yoksa ben test ettim çalışıyodu yani :D 

Bir saat önce, winvistafiko yazdı:

Kenanım windows update için sadece SoftwareDistiribution\Download ı tarayıp sildiriyo burda bırakıyor mu yine kalıntı?

Klasör olarak bakmadım, Bir daha kine bakarım ona da tam net olarak söylerim. Disk Temizleyicisi ile karşılaştırdım sadece.

• Like 1

4 saat önce, winvistafiko yazdı:

Neresi çalışmıyo :D program hiç mi çalışmıyo yoksa ben test ettim çalışıyodu yani :D 

4.0dan beri hiç çalışmıyor açılmıyor program 1 kaç denemeden sonra zorla çalışıyor ama bundada bir çok hata veriyor hata veriyor derken işte hizmet kapatınca ne bileyim sistem gölge yöneticisi biriminde sistem geri yükleme yedeğini falan silmeye çalışırken.

• Like 1

winvistafiko size bir kod vereyim. Bu kod güncelleme sonrası win 10 ve win 8-8.1 de güncelleme artıklarını derinlemesine temizler. Sisteme kesinlikle zarar vermez. Güvenli temizlik yapar.Kodu tek olarak kullanmak isteyen çizgiler arasındaki kodu (çizgiler hariç) kopyalayıp not defterine yapıştırsın. Ve uzantısını bat olarak kaydedip yönetici olarak çalıştırsın. 

-------------------------------

Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

------------------------------

Yine win10 da bazı resim dosyalarına(png,jpg...vb) sağ tıkladığınızda sağ tuşta görünen 3D Yazdırmayı kaldıran reg kayıtlarını vereyim. Bu reg kaydı sadece win10 da işe yarar. Diğer sistemlerde bu kod yoktur. Bu reg kayıtlarını kendisi kullanmak isteyenler reg kayıtlarını kayıt defterine eklemeleri yeterlidir.Saygılrımla

İndirme adresi(4 kb): 

• Like 1

3 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

4.0dan beri hiç çalışmıyor açılmıyor program 1 kaç denemeden sonra zorla çalışıyor ama bundada bir çok hata veriyor hata veriyor derken işte hizmet kapatınca ne bileyim sistem gölge yöneticisi biriminde sistem geri yükleme yedeğini falan silmeye çalışırken.

Bunda başka bir şeylik var sanala 0 xp kurup denedim hemen açılıyor .net 4 kurunca ama özellik olarak xp de fazla bir şey yapamıyorsun doğruya doğru yani :)

Bir saat önce, YAGMURADAM yazdı:

winvistafiko size bir kod vereyim. Bu kod güncelleme sonrası win 10 ve win 8-8.1 de güncelleme artıklarını derinlemesine temizler. Sisteme kesinlikle zarar vermez. Güvenli temizlik yapar.Kodu tek olarak kullanmak isteyen çizgiler arasındaki kodu (çizgiler hariç) kopyalayıp not defterine yapıştırsın. Ve uzantısını bat olarak kaydedip yönetici olarak çalıştırsın. 

-------------------------------

Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

------------------------------

Yine win10 da bazı resim dosyalarına(png,jpg...vb) sağ tıkladığınızda sağ tuşta görünen 3D Yazdırmayı kaldıran reg kayıtlarını vereyim. Bu reg kaydı sadece win10 da işe yarar. Diğer sistemlerde bu kod yoktur. Bu reg kayıtlarını kendisi kullanmak isteyenler reg kayıtlarını kayıt defterine eklemeleri yeterlidir.Saygılrımla

İndirme adresi(4 kb): 

Sağolun hocam bilmiyordum öğrenmiş oldum bende ekledim programa hemen :) 3d yazdırmayı kaldırma kısayolunu bir sonraki sürüme eklemeye çalışıcam :)

Uygulamanın 4.7 sürümü çıkmıştır. Uygulama içindeki güncelleyiciyi kullanarak ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. =)

Linkler;

Versiyon Değişikliği;

Spoiler

v4.7 (15.10.2016);

1)Açılışta uygulama güncelleme kontrolü yapdıktan sonra yeni güncelleme varsa güncelleme butonu yeni sürümü bildirir.
2)Windows Bileşen Deposu Onarım Aracı eklendi.
3)Intel Broadwell ve Skylake mimarisi işlemcilerin logoları eklendi.
4)Bazı Hynix marka ramlerde logo görünmeme sorunu giderildi.
5)SMBIOS versiyonu bilgisi eklendi.
6)DDR4 tür ramleri DDR4 olarak görünüyor.
7)Windows Bileşen Deposundan eskimiş bileşenleri temizleme aracı eklendi.

• Like 1

Mükemmel bir çalışma elinize sağlık dahada fazla foksiyonlar eklemeyi düşünüyor musunuz ?  Yani değişiklikler olacak mı ?

Öncelikle teşekkürler elbette elimden geldiğince birşeyler eklemeye çalışıyorum, yeni özellikler yeni fonksiyonlar vs :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1