Jump to content

Windows 10 Değerlendirme Anketi

seysel523
 Share

Windows 10 performans Anketi  

97 members have voted

1. 1. windows 10 yüklü makinanız kaç saniye de açılıyor?

2. 2. kaç saniye de kapanıyor

3. 3. anakart ekrandan çok sonra mı kapanıyor?ortalama 12 saniye sonra

4. 4. Sağ seçim yaparken hemen açılıyor mu? 3 (basar basmaz

5. 5. Basit işlem hızından memnun musunuz?(bilgisayarım girmek gibi yada dosya kopyalama)

• biraz
    • evet memnunum
    • hayır hiç memnun değilim
  6. 6. işlemci hızınız

7. 7. Ram

8. 8. sistemi kurduğunuz disk bölümüne kaç gb verdiniz?

9. 9. Windows 10 dan önce hangi işletim sistemini kullanıyordunuz?

• xp
      0
    • vista
      0
    • windows 7
    • windows 8 -8.1
    • linux
    • Pardus
      0
    • Mac
      0
    • Plan 9
      0
    • Amiga
    • Chromium OS
      0
    • Diğer
      0
  10. 10. Oyun performansına puan verir misiniz?

Recommended Posts

Geç açılıyor. yaklaşık 22 saniye de falan .bir yerde bir hata mı yaptım. normalde windows 100 logosundan sonra sizin seçtiğiniz renk ekranda 3 saniye falan kalır sonra ekran koruyucuya gelir. bu da normal pc de 17 saniyeyi geçmez. eğer virüs ya da başka bir sıkıntı yoksa

Edited by seysel523

Açılırken bazen 5 saniyee açılıyor bazen 30 saniye beklettiği oluyor. Kapanırkende monitörden sonra 15 saniye falan siyah ekranda kalıyor öyle kapanıyor. Sanırım hızlı açılmasının sebebi uyku moduna alması. Microsoft'un işi belli mi olur.

Windows 10 olarak güzel özellikle driver ı kendi halletmesi şahane. kendim retail kullanıyorum oynanmamış. Ama şu demek değil oynanmış işletim sistemlerinin içinde çok güzel olanlarda var. Kullanışlı oluyor. ama benim tercihim orjinalden yana. 

Açılırken bazen 5 saniyee açılıyor bazen 30 saniye beklettiği oluyor. Kapanırkende monitörden sonra 15 saniye falan siyah ekranda kalıyor öyle kapanıyor. Sanırım hızlı açılmasının sebebi uyku moduna alması. Microsoft'un işi belli mi olur.

bende acaba disk bölümlemeyle m, alakalı diyorum yinede bilmiyorum. Ben bir kaç hata dan sonra doğru boyutu bulduğumu sanıyorum ama bir ara 90 küsür yaptım yaptım c yi 15 saniye açılıyordu.tabi antivirüs vesayre yüklenmeden önce. çok ağır bir program yok başlangıçta ama yine de fark ediyor.

Windows 8.1 e göre çok hantal,hatta şu anki haliyle ömür boyu PC'me kurmam 8.1 ile kıyaslamam bile

katılıyorum. 8.1 daha makul gibi ama ilerleyen günlerde nasıl olur bilemem bu da vistaya dönmesinde  :)  :wacko:

bu soru daha önce sorulduda microsoft windows 9 u es mi geçti ? tekrar sormak istedim.

kaç dakika da kapanıyor anket sorusu kaç saniyede kapanıyor olmalı ;)

düzeltme yapıldı

Edited by seysel523

standart olarak kapak, kapatma ve uyku düğmesi uyku modunda geliyor

uyku kapanmadan önceki son dosyaları ramde tutuyor

hazırda beklet kapanmadan önce son dosyalar hardiskte tutuyor böylece kaldığınız yerden devam ediyorsunuz

uykuda ------------- kapanma 12sn altında açma 3sn

hazırda beklette - kapanma 12sn altında açılma 10sn altında

Yaklaşık olarak 1 haftadır kullanıyorum...

Sistemim; 

İşlemci - İntel i5 4570 3.2GHz

Ram - 8 Gb HyperX Kingston 1600MHz 

Anakart - Asus h81-Plus

Ekran Kartı - Nvidia GTX 650

Sistem Diski - Sandisk 128GB SSD

Depolama Disk - Seagate 1TB

Şöyle ki burada bahsi geçen hiç bir hata ile şimdiye kadar karşılaşmadım. Sistemi win7 den yükselterek kurup sonrasında temiz kurulum yaptım. Şimdiye kadar sapıtma olayına hiç rastlamadım. Sadece update ve Defender devre dışı olarak kullanıyorum. Boşta  Ram kullanımı Win8.1 ile aynı. Oyunlarda bende FPS artışı oldu. Hatta Win8.1 kullanırken 1440x900 de oynuyordum eski monitörüm de şimdi FullHD 1920x1080 oynadığım halde aynı donanım ile Özellikle GTA5 de bariz bir FPS artışı oldu. Sistem bana göre Cilli gibi. 2 Yıl Win7 Kullandım Formatsız, 1.5 Senede Win8.1 kullanıyordum. Şuan Win10 bence bunların ikisinden de hızlı. Ama çoğu arkadaşın takıldığı noktalar Microsoftun bizi izliyormuş, hiç başka işleri yokmuş gibi  :D Yada ne bileyim Sistemi Zorla kullandırıyorlarmış gibi muamele yapmaları.

Sistemi adam gibi kullanmadan yorum yapmayın. Önce kullanın sonrasında haklı haksız yorum yapın. Kullanmadan yorum yapan arkadaş çok.

Sistemi kurarken de Anakartınızın driverlarının ve BIOS güncellemesinin Win10 için çıktığına emin olun bence çoğu kişi bu yüzden sorun yaşıyor sistem ile alakalı.

Ben kullandığım kadarı ile şuan menunum, ne gram tekleme, ne takılma, ne kasma nede hata ile karşılaştım. Eğer hata ile karşılaşırsam zaten yine burada olucam.  Win8.1 de ne yapıyorsam şuan aynısını yapıyorum. 

Kurmayı düşünen arkadaşlar var, kararsızlar. Bence deneyin, denemekten zarar gelmez. En iyi yorumu kendiniz yapacaksınız.

ben hatayı kendinde arıyyrm disk ayırmayı net yapamadı ben buna bağlıyorum masa üstü PC im eski. Olmasına karşı gayet performanslı ama hala kaç. Gb ayırrmam gerektiğini anllamadm

henüz erken windows 10 a

firma acele etti bir atak yaptı ama yine gelişim şart bnce bir alternatif firma olsa yanı rekabet aynı kulvarda mesela Samsung ve Nokia gibi tmm mac var ama o farklı . aslında biraz rekabet güzel olurdu. Müşteri açısndan

bence hala stabil değil indirdim kurdum 8.1 den hız ve stabillik olarak daha kötü güncellemer geldikçe 8.1 gibi olucak

ilk çıkan ürünler genelde öyle ama şu var biraz android yazılıma benzetmeye çalışmışlar gibi özgün ama mesela arka plan uygulamaları mağazası hesapla oturup açma vesayre

Orjinalde pro ve home aynı pakette olabiliyor mu Yani orjinal iso da 

bir sitede windows 10 linkinde böyle yazmışlarda

"29 Temmuzda sonulan Msdn
orjinal iso kalıpları bu sürümün özelliği home ve pro sürümü bir arada kurulumda dilediğinizi
seçebiliyorsunuz."

Edited by seysel523

tek şikayetim geç açınıyor.Windows 8.1 uefi kurulum yokken ve mbr disk tablosu varken ki açılma hızıyla,Windows 10 gpt ve uefi modu açılma hızıyla eşit.Bilirsinizki Uefi modunun en büyük avantajı daha kısa sürede makinanın açılması

onun haricinde bir sorunum yok.Ankette oyun performansıda olmalı.oyunlarda hakikatan fark ediyor.Aynı sistemde Windows 8.1 varken hafif kasılarak oynanan Fifa 2015 Win10'da yağ gibi akıyor.Pek tabi getirdiğin performans 5 fps civarıdır.Oyunlarda 60 fps veren sistem Win10 ile 65 fps olunca o fark hissedilmez,ancak sistem 20 fps ile 25 fps arasındaki o vark can alıcı nokta

tek şikayetim geç açınıyor.Windows 8.1 uefi kurulum yokken ve mbr disk tablosu varken ki açılma hızıyla,Windows 10 gpt ve uefi modu açılma hızıyla eşit.Bilirsinizki Uefi modunun en büyük avantajı daha kısa sürede makinanın açılması

onun haricinde bir sorunum yok.Ankette oyun performansıda olmalı.oyunlarda hakikatan fark ediyor.Aynı sistemde Windows 8.1 varken hafif kasılarak oynanan Fifa 2015 Win10'da yağ gibi akıyor.Pek tabi getirdiğin performans 5 fps civarıdır.Oyunlarda 60 fps veren sistem Win10 ile 65 fps olunca o fark hissedilmez,ancak sistem 20 fps ile 25 fps arasındaki o vark can alıcı nokta

oyunla ilgili kısım ankete eklendi.