Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Vista All In One 2015 Dual Boot, Uefı

destroychip
 Share

Recommended Posts

Çalışma gerçekten muazzam uzun zamandır vista çalışması yapılmıyordu forumda bu aralar nedense yapılıyor :D insanların düşündüğü kadar kötü bir sistem olmadığı kanaatindeyim emekleriniz için teşekkürler :) yükleyebilirsem torrent ya da mega gibi yerlere upload etmeyi planlıyorum (Vaktim olursa linkleri pm den ulaştırırım size :) )

• Like 1

sadece boot.wim leri verir misin ?

Şu an için mümkün değil. Ancak 1 ay sonra eve döndüğümde mümkün olabilir.

usta bari bir kaç resim ekleseydiniz?

# Sisteme sadece güncellemeler entegre edilip görsel modifikasyon yapılmadığından caps verilmemiştir.

Bu çalışma yeni bir işletim sistemi değil, görsel modifikasyon yapmadım. Yılların bildiğin vistası :). 9 sürüm içeriyor

64 bit: business, home basic home premium, ultimate

32 bit: business, home basic home premium, ultimate ve starter

• Like 2

• 2 hafta sonra ...

# Dosya iki parttan oluşmaktadır.
# İndirdiğiniz dosyayı rar dan çıkarmak için winrar 5.20 ve üzeri versiyonlar kullanınız. 
# rar şifresi: destroychip
# Alternatif link verebilirsiniz.

part1: https://yadi.sk/d/81xqXqGniRgcr
part2: https://yadi.sk/d/Jty6aS4ViRgfV

Dosya Adı: tr_windows_vista_aio_dvd_2015.iso
SHA-1: B41D29E74CF08CC4C9AE9717A5AEE65EDE7DB9CC
MD5: 72E21D8463B35FD946DF59D4D47D34C0

Merhaba,
# Önemlidir: UEFI kurulumda aktivasyon işe yaramaz.
bu tam olarak ne demek oluyor acaba? Uefi olarak kurulum yaparsak Vista'nın aktivasyonunu yapamayacak mıyız?

selam rar şifersi nedir

1. # Dosya iki parttan oluşmaktadır.
    # İndirdiğiniz dosyayı rar dan çıkarmak için winrar 5.20 ve üzeri versiyonlar kullanınız. 
    # rar şifresi: destroychip
    # Alternatif link verebilirsiniz.
Edited by destroychip
  • Like 1

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Edit;sorun halledildi ....Meğer sanal programından vista değilde Win7 katagorisini seçtiğinizde hdd görünüyor..herhalde Sata sürücülerinde kaynaklı. ..garib olan vista da neden görmediği :(

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar

'"Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı. Windows yüklemesi devam edemiyor. Windowsu yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmak üzere tamamı tıklatın ve yüklemeyi yeniden başlatın"'  

hatası alıyorsanız. 

- bu hata mesajı ekrandayken OK (Tamam) butonuna basmayınız 

- klavyeden Shift +F10 tuşuna basınız 
-dos ekranı açılacaktır, gelen ekrana regedit yazıp entera basınız 

Aşağıdaki ayarları bulup Setup.exe değerine 3 giriniz. 

HKLM \ SYSTEM \ Setup \ Status \ ChildCompletion \ setup.exe 
4. DWORD değerini 3 yapınız 

– bilgisayarı yeniden başlatınız 

bende işe yaradı , ümidi yarıda kalan arkadaşlarım için iyi olabileceğini düşündüm

kaynak : http://forum.donanimhaber.com/m_37886714/tm.htm

Vista'yı Pentium4 işlemcili ve 1GB Ramli ilk bilgisayarımda tanıdım, ilk göz ağrım diyebilirim. O sistem o aman da çok zayıftı üstelik Starter kullanıyordum. Son topladığım güncel sistemimle (UEFİ anakart 8gb ram i5 işlemci) denemek istiyorum.

• 3 hafta sonra ...
  • 10 ay sonra...

Sanırım kimse indirip denememiş, çünkü kurulum sonrasında açılışda boş bir kullanıcı geliyor, administrator yazıldığında hesap devre dışı kaldı diyor.

Hirenboot la admin hesabdaki kilidi kaldırıp açdım, çok yavaş ve sürekli hatalar verdi. Yapımcı arkadaş yeniden kontrol edip düzenleyebilirmi ?

Emeğinize teşekkürler..

On 13.01.2016 at 20:50, sungerbob yazdı:

Arkadaşlar

'"Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı. Windows yüklemesi devam edemiyor. Windowsu yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmak üzere tamamı tıklatın ve yüklemeyi yeniden başlatın"'  

hatası alıyorsanız. 

- bu hata mesajı ekrandayken OK (Tamam) butonuna basmayınız 

- klavyeden Shift +F10 tuşuna basınız 
-dos ekranı açılacaktır, gelen ekrana regedit yazıp entera basınız 

Aşağıdaki ayarları bulup Setup.exe değerine 3 giriniz. 

HKLM \ SYSTEM \ Setup \ Status \ ChildCompletion \ setup.exe 
4. DWORD değerini 3 yapınız 

– bilgisayarı yeniden başlatınız 

bende işe yaradı , ümidi yarıda kalan arkadaşlarım için iyi olabileceğini düşündüm

kaynak : 

Please register to see this content.

On 24.12.2016 at 21:00, nefsim yazdı:

Sanırım kimse indirip denememiş, çünkü kurulum sonrasında açılışda boş bir kullanıcı geliyor, administrator yazıldığında hesap devre dışı kaldı diyor.

Hirenboot la admin hesabdaki kilidi kaldırıp açdım, çok yavaş ve sürekli hatalar verdi. Yapımcı arkadaş yeniden kontrol edip düzenleyebilirmi ?

Emeğinize teşekkürler..

vista normal şartlar altında esd sıkıştırmayı desteklemez. bunun sebebi boot.wim dosyasıdır. boot.wim dosyasını eğer windows 8.1 veya windows 10'daki sürümle değiştirdiğinizde bu defa da setup kuyruğu (windows 7,8,10 gibi yeni sistemlerde farklı olduğundan) hata veriyor. bunun önüne geçmek için install.wim dosyasında her sürüm için ayrı ayrı küçük bir editleme yaptım (trick diyelim). Bu editleme setup kuyruğu ile ilgili olup kurulumun tamamlanmasına yöneliktir. Şayet bu kuyruk devreye girmezse admin kilidinden tutun da çok daha farklı saçmalıklar olacaktır tecrübeyle sabittir :) Ancak ben çalışmayı tamamladıktan sonra önce sanal sonra gerçek makinede defalarca denediğimde (uefi dahil) hata ile karşılaşmadığım için sistemi paylaştım. Eğer pcye göre farklılık gösteriyorsa ki dönütlerinize göre gösteriyor o zaman 2017 sürümünde daha dikkatli olmaya çalışacağım. Biliyorsunuz destek 2017 nisanda sona eriyor. 

Geçici çözüm ise admin hesabını etkinleştirmek değil de (çünkü bu yöntem sistemi daha da bozuyor) sungerbob arkadaşın önerdiği yöntemdir. 

Son olarak daha önce indirip deneyen diğer arkadaşlardan hata alan veya almayan varsa belirtirse sevinirim. Saygılar..

• 3 ay sonra...
On 26.12.2016 at 19:16, destroychip yazdı:

vista normal şartlar altında esd sıkıştırmayı desteklemez. bunun sebebi boot.wim dosyasıdır. boot.wim dosyasını eğer windows 8.1 veya windows 10'daki sürümle değiştirdiğinizde bu defa da setup kuyruğu (windows 7,8,10 gibi yeni sistemlerde farklı olduğundan) hata veriyor. bunun önüne geçmek için install.wim dosyasında her sürüm için ayrı ayrı küçük bir editleme yaptım (trick diyelim). Bu editleme setup kuyruğu ile ilgili olup kurulumun tamamlanmasına yöneliktir. Şayet bu kuyruk devreye girmezse admin kilidinden tutun da çok daha farklı saçmalıklar olacaktır tecrübeyle sabittir :) Ancak ben çalışmayı tamamladıktan sonra önce sanal sonra gerçek makinede defalarca denediğimde (uefi dahil) hata ile karşılaşmadığım için sistemi paylaştım. Eğer pcye göre farklılık gösteriyorsa ki dönütlerinize göre gösteriyor o zaman 2017 sürümünde daha dikkatli olmaya çalışacağım. Biliyorsunuz destek 2017 nisanda sona eriyor. 

Geçici çözüm ise admin hesabını etkinleştirmek değil de (çünkü bu yöntem sistemi daha da bozuyor) sungerbob arkadaşın önerdiği yöntemdir. 

Son olarak daha önce indirip deneyen diğer arkadaşlardan hata alan veya almayan varsa belirtirse sevinirim. Saygılar..

Hocam hatırlatayım dedim Nisan ayı geldi. Vista paylaşımını bekliyorum :) Şimdiden aline emeğine sağlık

• 2 hafta sonra ...
On 12.04.2017 at 21:47, ozkanpasa yazdı:

Hocam hatırlatayım dedim Nisan ayı geldi. Vista paylaşımını bekliyorum :) Şimdiden aline emeğine sağlık

Kardeşim valla kpss yaklaştı sürekli ders çalışıyorum. 2017 bitmeden paylaşırım ama ne zaman olur bilmiyorum. Tutamayacağım sözü vermek de istemiyorum şimdi :mellow:  Elimden geleni yapmaya çalışırım

• Like 1

22 saat önce, destroychip yazdı:

Kardeşim valla kpss yaklaştı sürekli ders çalışıyorum. 2017 bitmeden paylaşırım ama ne zaman olur bilmiyorum. Tutamayacağım sözü vermek de istemiyorum şimdi :mellow:  Elimden geleni yapmaya çalışırım

Bekleriz hocam sorun değil. Okullarda bize lazım oluyor tam teşekküllü vista yok denecek kadar az.

Kpss de başarılar

• Like 1