Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Navigasyon Tavsiye

vuri
 Share

Recommended Posts

Bana kalırsa benım yaptıgım gıbı ÇİN den getirt zaman önemli değil diyorsan. Çin den getirttiklerine modifiye tuk igo primo vs tum nav programlarını kullanabilirsin. Diğerlerinde bu pek sözkonusu degil orj alırsan tek ıyı yanı naviextras.com dan senede 2-3 defa harita guncellemesi alabilirsin. onun dısında pek bir artısı olmaz. Çin den getirttiginde kimi forumlarda çok sürekli guncellenen radar dosyalarına kadar çeşitli vav programlarını rahatlıkla kullanabilirsin. Kendimde senelerdim harita gunceller ve nav mod yaparım kendımde kullanırım. Benım cıha aşagıdakınden ve cok memnun fiyatına 7 ınc ıcın gerkekten uygun.

http://www.ebay.com/itm/7-Touch-Screen-Car-GPS-Navigation-Navigator-TFT-4GB-Map-OS-WinCE6-0-/161282719144?hash=item258d32fda8

Edited by Alphonso_Elric

Hangi navigasyon cihazını alırsan al içinde igo ve başarsoft haritası olsun. Sadece büyük şehirler değil küçük ilçeler ve köyleri bile bulabilirsin. İlçelerde bile kapı numarasına kadar götürebilir seni. Doğru yollardan götürür.(Eğer ayarlardan bir yanlışlık yapmadıysan.) Diğerlerine göre en güncel harita Başarsoft'un.

Edited by ersur

Screenshot_2015-08-13-20-40-06-1024x576.

İGO Primo 2015 v2.4 İsr Full 9.6.29.578681 Android 

– Ekrana tam oturuyor.
– Üst bildirim bar açık (pil seviyesi,wifi,saat vb. görünür)
– Olaylar Listesi ve Online Trafik çalışıyor.
– Here Yerel arama çalışıyor.
– HUD modu çalışıyor.
– cadde ve sokak isimleri söyleyen TTS sesler çalışıyor.
Harita değiştirici çalışıyor.
-Basarsoft 2015.03 haritaları
-Ağustos/2015 speedcam

Kurulum: paketten çıkan igo klasörünü direkt SD Karta yada dahili hafızanın kök dizinine atın ve apk 'yı kurun.

MS2oq8W.gif

[spoiler]http://pasted.co/257864c6[/spoiler]

NOT : ALINTIDIR.

Edited by CyRuS

Eğer telefonların çözünürlükleri problem yaşatmıyorsa süper olur.

Son sürüm olmakla birlikte tüm çözürnürlükleri desteklemekte konuyu aldığım sitede özellikle belirtilmiş.aynı zamanda bende kullanmaktayım(LG G3 te) çok başarılı bir uygulama.Sygic ve navitelde bu uygulamadan sonra kullanılabilecek eşdeğer navigasyon uygulamalarıdır.

Edited by CyRuS

Samsung galaxy wonder KitKat 4.4.4 üzerinde telefon hafızasına kopyaladığımda global.cfg bulunamadı hatası verdi. Hafıza kartına igo klasörünü atınca çalıştı, bu sefer de çözünürlük hatası verdi. Ardında s3 için olan sys.txt dosyasını hafıza kartındaki igo klasörüne atınca çalıştı. Artık yolda denemek lazım. Smilasyonda uyarıları sadece sonraki sağa dön veya sola dön şeklinde veriyor. Son 800m, son 300m şeklindeki uyarıları es geçiyor.

Ne kadar verimli olacağını yolda denemek lazım. 

merhabalar benim kulüstüre navigasyon alacam ama ne?

kullanan arkadaşlardan yada bu işi yapanlardan tavsiye alabilirmiyim

ben şöyle bir tana beğendim nasıl sizce

http://www.vatanbilgisayar.com/navking-mini-tab-iq-5-navigasyon-cihazi.html

Route66 haritalı bir navigasyon cihazı aldığında Türkiye'de yolunu kaybedebilir, ters yola girebilir ve bir çok yeri bulamayabilirsin.

Başarsoft haritalı ve ömür boyu harita güncelleme destekli Navitech QX-511 cihazım var. 21.07.2011 den beri kullanıyorum. Güncel haritaları her zaman Naviextrastan güncelleyerek kullanıyorum. Biga'dan İzmite adres yazarak gittim. Hiç izmitin içini bilmediğim halde evin önüne kadar gittim. İstanbul'a giden arkadaşıma verdiğimde orda yaşayanların bile zorlukla bulduğu düğün salonunu elimle koymuş gibi buldum diye geri dönüş aldım. Benzer şekilde Mustafakemalpaşa!ya da aynı şekilde adres yazarak evin önüne kadar gittim. Route 66 da bakarsanız Mustafakemalpaşa'nın sokaklarını değil kendini bile bulamayabilirsin.

Edited by ersur

Son sürüm olmakla birlikte tüm çözürnürlükleri desteklemekte konuyu aldığım sitede özellikle belirtilmiş.aynı zamanda bende kullanmaktayım(LG G3 te) çok başarılı bir uygulama.Sygic ve navitelde bu uygulamadan sonra kullanılabilecek eşdeğer navigasyon uygulamalarıdır.

Diyelim mobil kurduk bu navigasyon internet üzerinden mi çalışıyor ekstra bir para çıkartmasın yani ?

Diyelim mobil kurduk bu navigasyon internet üzerinden mi çalışıyor ekstra bir para çıkartmasın yani ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps benim kullandıgım en iyi navigasyon bence bu. lumialarda bunun türkce seslisi var yönlendirme olarak ayrıa türkiye haritasinı indirip yaklasık 700 mb civarında harita indirip internet olmasa dahi kullanabiliyorsunuz.

ayrıca arayüz felanda güzel yani tasarım olarak. birde microsoft gelistiriyor bunu.. ÜCRETSİZ

Edited by 8506furkan

igo isterseniz sadece gps kullanarak internetsiz kullanılabilir. İnternet desteğiyle kullanmak isterseniz gps uydularını ilk başlarken daha çabuk bulur. Ben sadece gps ile kullanıyorum.

Screenshot_2015-08-13-20-40-06-1024x576.

İGO Primo 2015 v2.4 İsr Full 9.6.29.578681 Android 

– Ekrana tam oturuyor.
– Üst bildirim bar açık (pil seviyesi,wifi,saat vb. görünür)
– Olaylar Listesi ve Online Trafik çalışıyor.
– Here Yerel arama çalışıyor.
– HUD modu çalışıyor.
– cadde ve sokak isimleri söyleyen TTS sesler çalışıyor.
Harita değiştirici çalışıyor.
-Basarsoft 2015.03 haritaları
-Ağustos/2015 speedcam

Kurulum: paketten çıkan igo klasörünü direkt SD Karta yada dahili hafızanın kök dizinine atın ve apk 'yı kurun.

MS2oq8W.gif

[spoiler]http://pasted.co/257864c6[/spoiler]

NOT : ALINTIDIR.

hocam bende g3 32 gb var bu igolar hep kasıyor daha doğrusu çoğu navigasyon programı kasıyor önceden g2 kullanıyordum hepsi takır takır çalışırdı g3 te kasıyorlar çözemedim. kimsede de kasma yokmuş

iGO klasörünü telefon hafızasına atıp kurmadan önce sys.txt dosyasındaki

[folders]
linked_root_list="/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO /storage/sdcard1/iGO /mnt/sdcard1/iGO /mnt/ext/SdCard/iGO /storage/ext/SdCard/iGO /storage/emulated/0/iGO"
has_secondary_root=0

yazısını aşağıdaki gibi değiştirirseniz ve apk dosyasını kurarsanız. Telefon hafızasında da çalışıyor.

[folders]
secondary_root_path="iGO"
has_secondary_root=1

Edited by ersur

hocam bende g3 32 gb var bu igolar hep kasıyor daha doğrusu çoğu navigasyon programı kasıyor önceden g2 kullanıyordum hepsi takır takır çalışırdı g3 te kasıyorlar çözemedim. kimsede de kasma yokmuş

bende de kasma yok farklı bir sorun olabilir.

yok arkadaşlar iki android cihazımdada çözünürlük hatası cıktı bu programlar tamam iyi hoşta sürekli yenisini indir çalışmadı yok şu dosyasını değiştir bilmemne :) 

bu igo ya kafam yattı ancak igoyla çalışan hangi cihazdan alsam karar veremedim fiyatı mühim değil bana sorun çıkartmiyacak bir cihaz önerebilecek varmı ...?

yok arkadaşlar iki android cihazımdada çözünürlük hatası cıktı bu programlar tamam iyi hoşta sürekli yenisini indir çalışmadı yok şu dosyasını değiştir bilmemne :)

bu igo ya kafam yattı ancak igoyla çalışan hangi cihazdan alsam karar veremedim fiyatı mühim değil bana sorun çıkartmiyacak bir cihaz önerebilecek varmı ...?

Sırasıyla samsung galaxy s4 , Lg g3 ve şimdide Lg g4 te kullanıyorum.

Hocam yandex navi çıktı çıkalı ben yanımda ekstra navigasyon cihazı taşımıyorum. telefona kur hatta bir çok büyük şehir içinde harita indirmesi açıldı onları da indir. Sonra çok düşük data kullanımlarla hem istediğin kurumu search et hem de gidedecğin yere trafiksiz yollardan git. Ayrıca millet anlık bildirim de paylaşıyor kazaydı, tıkanıklıktı. Ona göre kendine yeni güzergahlar belirlersin.

Hatta geçen 1 Mayıs'da taksime giden bazı yollar kapatılmıştı. Yandex bunu hemen haritasına işlemiş, örneğin unkapanı köprüsü kapandığı için eminönüne başka bir yoldan tarif ediyordu. Taksim meydanında bir sokağa tarif istediğimde ise tüm yollar taşıt trafiğine kapandığı için buraya gidilemez yazdı. Koptum...

Hocam yandex navi çıktı çıkalı ben yanımda ekstra navigasyon cihazı taşımıyorum. telefona kur hatta bir çok büyük şehir içinde harita indirmesi açıldı onları da indir. Sonra çok düşük data kullanımlarla hem istediğin kurumu search et hem de gidedecğin yere trafiksiz yollardan git. Ayrıca millet anlık bildirim de paylaşıyor kazaydı, tıkanıklıktı. Ona göre kendine yeni güzergahlar belirlersin.

Hatta geçen 1 Mayıs'da taksime giden bazı yollar kapatılmıştı. Yandex bunu hemen haritasına işlemiş, örneğin unkapanı köprüsü kapandığı için eminönüne başka bir yoldan tarif ediyordu. Taksim meydanında bir sokağa tarif istediğimde ise tüm yollar taşıt trafiğine kapandığı için buraya gidilemez yazdı. Koptum...

bu onlinemi internetsizde iş görürmü

yoksa sadece gps ilede olurmu :)