Jump to content
TNC-TR
EASMurat

Easm Xp Final Plus | Full Driver | Temmuz 2015

Recommended Posts

slm hocam eline saglık teşekkürler...

Aleyküm selam, Rica ederim Güle güle kullanın Uzun zamandır Güncel bir XP yoktu forumda, bu eksikliği giderdiğimi düşünüyorum :)

• Like 1

evet hocam şu an indiriyorum... win7  8 10       2015 şin  yeni çalışmanızı bekliyorum...

Açıkcası yaptım birkaçtane ama hep yarım kaldılar bu XP gibi :) zamanım olmuyor radyo+reklam+teknik işler vs vs...Yoğun çalışıyorum, Düşün Temmuz ayından beri bekliyor bu XP bilgisayarımda neredeyse Eylüle giricez bu şekilde yapım aşamasında olan  sadece Win8.1'lerin olduğu, sadece Win7lerin olduğu, sadece Win10'un olduğu, ve bunların hepsinin olduğu linux vs'de olan bir Multiboot çalışamam var ama emin ol hepsi yarım mesela Win7'ler taa Mayıs ayından :D Win8.1'ler Temmuz ayından bu aralar Win10'a sardım dediğim gibi vakit buldukça uğraşıyorum ama elde olan bi çalışam yok hepsi yarım yamalak, bu XP'de onlardan biriydi tamamladım hemen Upload ettim, Kısaca bakalım müsait oldukça yapıp Paylaşıcam merak etmeyin ;)

• Like 1

hocam yazılarınızı okudum okudugum zaman kafam daha iyi alıyor ...rufus usb yazdırabilirmiyim siz belirtmişsiniz usb 4 8 16 32 drever oldugu için en makul olarak kaç gb usb kullanmam gerekir tşk hocam...

• Like 1

hocam yazılarınızı okudum okudugum zaman kafam daha iyi alıyor ...rufus usb yazdırabilirmiyim siz belirtmişsiniz usb 4 8 16 32 drever oldugu için en makul olarak kaç gb usb kullanmam gerekir tşk hocam...

Ben Onu Multiboot için kasdetmiştim ama... :D Çok fazla Rufus kullanan biri değilim hatta hiç kullanmam desem daha doğru olur onun için Hiç denemedim bu sistemi Rufusla kurmayı Eğer deneyen kuran biri olursa yada sen bunu denersen sonucu bizimlede paylaşki bilelim Rufusla kuruluyor diyelim ben genelde Multiboot olarak kullandığımdan orada onu kasdetmiştim ama 4GB'a sığar gibi düşünüyorum fakat sistemin içerisine kendi kullandığınız başka katılımsızları ekleyecekseniz 8GB'lık bir flaş işinizi görecektir, diyorum ya sisteme ekleyeceğiniz Katılımsızların boutu arttıkca USB diskinde boyu artmalıdır, şuanki haliyle 4GB'lık USB BELLEK yeter gibi düşünüyorum ama dediğim gibi kurup bu deneyimini bize aktaran olursa daha net cevap verebiliriz..! 

• Like 1

Öncelikle eline emeğine sağlık sistemi en yakın zmanda kurup test edicem. Sorulara yanit vereyim deneyimime guvenerek rufusla usbye boot ederseniz 4 gblik flashlar 3,75 gb oldugu icin 3,90 lik iso 4gblim usbye sigmaz o yuzden dvd kullanmalari lazim ama yok eger illa usb diyilarsa 8 gblik alip icine istedigi katilimsizlari atacak sonra usbye boot etmek icin wintoflash kullansinlar internette detayli kullanim videosu var sistem denemeden gonul rahatligiyla soyleyebilirim ki sorunsuz ve stabil teknik servislerde olmasi gereken bir sistem o yuzden EASMurat'a tesekkur ediyor calismalarinin devamini diliyoruz hep beraber :)
  • Like 1

Sunuma Alternatif Link eklenmiştir, sistemi alıntı yapacaklar içinde, Emeğe Saygıyı unutmadan Paylaşırlarsa Sevinirim..!

yine konuşturmuşsun.xp indirmeyecektim ma bu çalışma alınamzsa hangisi alınır.eve gidince anında indiriyorum

• Like 1

yine konuşturmuşsun.xp indirmeyecektim ma bu çalışma alınamzsa hangisi alınır.eve gidince anında indiriyorum

Biraz ugrastim ;) diger sistemlerdeki kadar... indirn gule gule kullanin ;-)
  • Like 1

Bunun Driversiz versiyonu yoktur sanırım  3,90 gb biraz fazla

Valla herkes driver Olsun, driver arama derdinden kurtulalım dediğinden mecburen ekledim Bana kalsa bende tek CD'lik yapar verirdim, Artı içine katılımsız Programda koydukça boyut artacağından bilerek, DVD boyutu olsun dedim, eğer siz Driver olmasın katılımsızda istemiyorum derseniz bir iso editleme Programıyla örneğin " Ultraiso " gibi bir Programla indirdiğiniz kalıbın içini açıp EASM ve Driver Klasörlerini silerek, yeniden kaydedin Ozaman 3.90GB'lık boyut 694MB yani CD Boyutuna inecektir, kolay gelsin..!

"Emre028" kardeşimin farkettiği benim resim alırke bile farketmediğim " Görev yöeticisi 'nin " ingilizce olması Sorunu :) çok basit şekilde çözbiliyoruz bunun için Şu Please login or register to see this link.   linkte verdiğim dosyayı indrip iso kalıbınızı ULTRAISO tarzı bir  .iso düzenleme Programıyla açarak, isonun I386 Klasörünün içindeki " TASKMGR.EX_ " olan dosyayı silin ve yerine yukarıdaki linkten indirdiğiniz dosyayı Atın ve kaydedin hepsi bu, veyaa çalışan sisteminizden windows'un içindeki " taskmgr.exe " dosyasını silip yeniden şunu : Please login or register to see this link.   indirirseniz Görev yöneticiniz Türkçeye dönecektir, Uffacık bi sorun önemsiz bir sorundur sistemi etkilemez, baksanıza ben resmini alırken bile farketmemişim :) sistemin çalışmasını engelliyecek hiç bir sorun yok..!

[spoiler]YlgoZj.png[/spoiler]

Edited by EASMurat

Bu konuda gerekli olan herşey var.. Okuyorsun anlıyorsun işlemleri yapıyorsun USB hazır :)

http://www.tnctr.com/topic/263257-easm-xp-final-4in1-dvd-surum-usb-agusts-2014/
  • Like 1

hocam bunun kurulum çözünürlüğünü 1024x768 px  

800x600 px olarak nasıl ayarlayabilirim ultraiso ile?

bazı eski pc ve laptoplarda kurulumun en son kısmında kalıyor öylece açmıyor.

hocam bunun kurulum çözünürlüğünü 1024x768 px  

800x600 px olarak nasıl ayarlayabilirim ultraiso ile?

bazı eski pc ve laptoplarda kurulumun en son kısmında kalıyor öylece açmıyor.

yanlış hatırlamıyorsam i386 içinde winnt.sif dosyasını nof defteri ile açıp gerekli bölüm 800x600 olarak ayarlayabilirsin. anlamıyorsan boşuna kurcalayıp bozma içini.

• Like 1

eas iso yu   masaüstünde usb root un içine atıcam

rufus la olmadı.kolayı yok mu.pek zaman ayıramıyom

mulbiboot oluşturmadım

multiboot yapmıcam easm temmuz 2015 i usb ye atamıyom.lenova ya kurcam olmuyor.win 7 açılıyor.görmüyor usb yi

mulbiboot oluşturmadım

multiboot yapmıcam easm temmuz 2015 i usb ye atamıyom.lenova ya kurcam olmuyor.win 7 açılıyor.görmüyor usb yi

WinSetupFromUSB_1-0-beta8 bu  programla şu anda  usb ye atıyom.bakalım olcak herhalde

• Like 1

mulbiboot oluşturmadım

WinSetupFromUSB_1-0-beta8 bu  programla şu anda  usb ye atıyom.bakalım olcak herhalde

Müdür O okadar basit bişi değil, iso kalıbını Root Klasörüne at kurulumda görsün diye bişi yok, Multiboot'un daha boot ve iso şeklinde iki dosya oluşturacaksınız sonra MENU.lst dosyasını ayarlıyacaksın konum belirteceksin yolunu göstereceksin felan felan.. Onun için multiboot konularını iyice bi okumalısınız..! Yani konuya hakim olmadığınız yazdığınızdan da çok açık belli, onun için önce multiboot konularına iyice bakın videolu anlatımları izleyin illa multibotta kullanacaksanız..! Yok ben Rufusla yazdırıcam derseniz bunun hiç birine gerekyok ne roota nede başka bişeye, Rufusla iso kalıbını yazdırmak diye aratın KATRİLYONLASRCA yazı anlatım bulursunuz, veya sunumda yazılanı harfiyen yaparsanız Flas diskiniz hazır olacaktır yani RUFUS başkaaa  Multiboot başka bir sistemdir ok siz multibootla ilgili açıklamaları 10 - 15 defa okuyun karışık çünki..! ama rufus en basiti diye onunlada yapabilirsiniz diğer Programlarla ben denemedim kullanmasınıda bilmem Rufus içinde ROOT klasörüne gerek yok :) 

Ustam güzel eser olmuş, iki arkadaşa da kurdum.Memnun kaldıklarını belirttiler, emeğine sağlık...

Benim makinede bir ton veri olduğu için kurmadım ama görseline bayıldım diyebilirim, hele açılış şemali olsun veya iconların şekillerine olsun (iconlar daha bi canlı gibi durmakta yane :)eğer mümkünse görsel paketi ayrı uplama şansın varmı acep :)

• Like 1

Ustam güzel eser olmuş, iki arkadaşa da kurdum.Memnun kaldıklarını belirttiler, emeğine sağlık...

Benim makinede bir ton veri olduğu için kurmadım ama görseline bayıldım diyebilirim, hele açılış şemali olsun veya iconların şekillerine olsun (iconlar daha bi canlı gibi durmakta yane :)eğer mümkünse görsel paketi ayrı uplama şansın varmı acep :)

Ben Sistemlerimin içindeki hiçbir özelliği ayrı ayrı verme taraftarı değilim... Çünki sistemle bir bütün sistemin içindeki herşey Ayrıca ben sistemlerimdeki iconları tekeer teker alıp kendi göz zevkime göre ekliyorum bazılarını kendim yapıyorum onun için anlayış göstereceğinizi umuyorum teşekkür ediyorumn, geri dönüşünüz yorumunuz için..!