Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Easm Xp Final Plus | Full Driver | Temmuz 2015

EASMurat
 Share

Recommended Posts

evet hocam şu an indiriyorum... win7  8 10       2015 şin  yeni çalışmanızı bekliyorum...

Açıkcası yaptım birkaçtane ama hep yarım kaldılar bu XP gibi :) zamanım olmuyor radyo+reklam+teknik işler vs vs...Yoğun çalışıyorum, Düşün Temmuz ayından beri bekliyor bu XP bilgisayarımda neredeyse Eylüle giricez bu şekilde yapım aşamasında olan  sadece Win8.1'lerin olduğu, sadece Win7lerin olduğu, sadece Win10'un olduğu, ve bunların hepsinin olduğu linux vs'de olan bir Multiboot çalışamam var ama emin ol hepsi yarım mesela Win7'ler taa Mayıs ayından :D Win8.1'ler Temmuz ayından bu aralar Win10'a sardım dediğim gibi vakit buldukça uğraşıyorum ama elde olan bi çalışam yok hepsi yarım yamalak, bu XP'de onlardan biriydi tamamladım hemen Upload ettim, Kısaca bakalım müsait oldukça yapıp Paylaşıcam merak etmeyin ;)

• Like 1

hocam yazılarınızı okudum okudugum zaman kafam daha iyi alıyor ...rufus usb yazdırabilirmiyim siz belirtmişsiniz usb 4 8 16 32 drever oldugu için en makul olarak kaç gb usb kullanmam gerekir tşk hocam...

Ben Onu Multiboot için kasdetmiştim ama... :D Çok fazla Rufus kullanan biri değilim hatta hiç kullanmam desem daha doğru olur onun için Hiç denemedim bu sistemi Rufusla kurmayı Eğer deneyen kuran biri olursa yada sen bunu denersen sonucu bizimlede paylaşki bilelim Rufusla kuruluyor diyelim ben genelde Multiboot olarak kullandığımdan orada onu kasdetmiştim ama 4GB'a sığar gibi düşünüyorum fakat sistemin içerisine kendi kullandığınız başka katılımsızları ekleyecekseniz 8GB'lık bir flaş işinizi görecektir, diyorum ya sisteme ekleyeceğiniz Katılımsızların boutu arttıkca USB diskinde boyu artmalıdır, şuanki haliyle 4GB'lık USB BELLEK yeter gibi düşünüyorum ama dediğim gibi kurup bu deneyimini bize aktaran olursa daha net cevap verebiliriz..! 

• Like 1

Öncelikle eline emeğine sağlık sistemi en yakın zmanda kurup test edicem. Sorulara yanit vereyim deneyimime guvenerek rufusla usbye boot ederseniz 4 gblik flashlar 3,75 gb oldugu icin 3,90 lik iso 4gblim usbye sigmaz o yuzden dvd kullanmalari lazim ama yok eger illa usb diyilarsa 8 gblik alip icine istedigi katilimsizlari atacak sonra usbye boot etmek icin wintoflash kullansinlar internette detayli kullanim videosu var sistem denemeden gonul rahatligiyla soyleyebilirim ki sorunsuz ve stabil teknik servislerde olmasi gereken bir sistem o yuzden EASMurat'a tesekkur ediyor calismalarinin devamini diliyoruz hep beraber :)

Bunun Driversiz versiyonu yoktur sanırım  3,90 gb biraz fazla

Valla herkes driver Olsun, driver arama derdinden kurtulalım dediğinden mecburen ekledim Bana kalsa bende tek CD'lik yapar verirdim, Artı içine katılımsız Programda koydukça boyut artacağından bilerek, DVD boyutu olsun dedim, eğer siz Driver olmasın katılımsızda istemiyorum derseniz bir iso editleme Programıyla örneğin " Ultraiso " gibi bir Programla indirdiğiniz kalıbın içini açıp EASM ve Driver Klasörlerini silerek, yeniden kaydedin Ozaman 3.90GB'lık boyut 694MB yani CD Boyutuna inecektir, kolay gelsin..!

• 3 hafta sonra ...

"Emre028" kardeşimin farkettiği benim resim alırke bile farketmediğim " Görev yöeticisi 'nin " ingilizce olması Sorunu :) çok basit şekilde çözbiliyoruz bunun için Şu https://yadi.sk/d/ff0O48vmimZJ3  linkte verdiğim dosyayı indrip iso kalıbınızı ULTRAISO tarzı bir  .iso düzenleme Programıyla açarak, isonun I386 Klasörünün içindeki " TASKMGR.EX_ " olan dosyayı silin ve yerine yukarıdaki linkten indirdiğiniz dosyayı Atın ve kaydedin hepsi bu, veyaa çalışan sisteminizden windows'un içindeki " taskmgr.exe " dosyasını silip yeniden şunu : https://yadi.sk/d/q6fMK92FimZHz  indirirseniz Görev yöneticiniz Türkçeye dönecektir, Uffacık bi sorun önemsiz bir sorundur sistemi etkilemez, baksanıza ben resmini alırken bile farketmemişim :) sistemin çalışmasını engelliyecek hiç bir sorun yok..!

[spoiler]YlgoZj.png[/spoiler]

Edited by EASMurat

hocam bunun kurulum çözünürlüğünü 1024x768 px  

800x600 px olarak nasıl ayarlayabilirim ultraiso ile?

bazı eski pc ve laptoplarda kurulumun en son kısmında kalıyor öylece açmıyor.

yanlış hatırlamıyorsam i386 içinde winnt.sif dosyasını nof defteri ile açıp gerekli bölüm 800x600 olarak ayarlayabilirsin. anlamıyorsan boşuna kurcalayıp bozma içini.

eas iso yu   masaüstünde usb root un içine atıcam

rufus la olmadı.kolayı yok mu.pek zaman ayıramıyom

mulbiboot oluşturmadım

multiboot yapmıcam easm temmuz 2015 i usb ye atamıyom.lenova ya kurcam olmuyor.win 7 açılıyor.görmüyor usb yi

mulbiboot oluşturmadım

multiboot yapmıcam easm temmuz 2015 i usb ye atamıyom.lenova ya kurcam olmuyor.win 7 açılıyor.görmüyor usb yi

WinSetupFromUSB_1-0-beta8 bu  programla şu anda  usb ye atıyom.bakalım olcak herhalde

• Like 1

mulbiboot oluşturmadım

WinSetupFromUSB_1-0-beta8 bu  programla şu anda  usb ye atıyom.bakalım olcak herhalde

Müdür O okadar basit bişi değil, iso kalıbını Root Klasörüne at kurulumda görsün diye bişi yok, Multiboot'un daha boot ve iso şeklinde iki dosya oluşturacaksınız sonra MENU.lst dosyasını ayarlıyacaksın konum belirteceksin yolunu göstereceksin felan felan.. Onun için multiboot konularını iyice bi okumalısınız..! Yani konuya hakim olmadığınız yazdığınızdan da çok açık belli, onun için önce multiboot konularına iyice bakın videolu anlatımları izleyin illa multibotta kullanacaksanız..! Yok ben Rufusla yazdırıcam derseniz bunun hiç birine gerekyok ne roota nede başka bişeye, Rufusla iso kalıbını yazdırmak diye aratın KATRİLYONLASRCA yazı anlatım bulursunuz, veya sunumda yazılanı harfiyen yaparsanız Flas diskiniz hazır olacaktır yani RUFUS başkaaa  Multiboot başka bir sistemdir ok siz multibootla ilgili açıklamaları 10 - 15 defa okuyun karışık çünki..! ama rufus en basiti diye onunlada yapabilirsiniz diğer Programlarla ben denemedim kullanmasınıda bilmem Rufus içinde ROOT klasörüne gerek yok :) 

Ustam güzel eser olmuş, iki arkadaşa da kurdum.Memnun kaldıklarını belirttiler, emeğine sağlık...

Benim makinede bir ton veri olduğu için kurmadım ama görseline bayıldım diyebilirim, hele açılış şemali olsun veya iconların şekillerine olsun (iconlar daha bi canlı gibi durmakta yane :)eğer mümkünse görsel paketi ayrı uplama şansın varmı acep :)

• Like 1

Ustam güzel eser olmuş, iki arkadaşa da kurdum.Memnun kaldıklarını belirttiler, emeğine sağlık...

Benim makinede bir ton veri olduğu için kurmadım ama görseline bayıldım diyebilirim, hele açılış şemali olsun veya iconların şekillerine olsun (iconlar daha bi canlı gibi durmakta yane :)eğer mümkünse görsel paketi ayrı uplama şansın varmı acep :)

Ben Sistemlerimin içindeki hiçbir özelliği ayrı ayrı verme taraftarı değilim... Çünki sistemle bir bütün sistemin içindeki herşey Ayrıca ben sistemlerimdeki iconları tekeer teker alıp kendi göz zevkime göre ekliyorum bazılarını kendim yapıyorum onun için anlayış göstereceğinizi umuyorum teşekkür ediyorumn, geri dönüşünüz yorumunuz için..!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By EASMurat
      EASMurat Grub2 File Manager Editions Kasım 2021  
      Lütfen Sunumu Okumadan Soru Sormayınız, Sistemi Hazırlamak Kadar Sunum Açıklaması yazmak içinde Uğraşıyorum, Lütfen yani...
      # Sistem Grub2 File Manager baz alınarak hazırlanmıştır, yani Hem Legacy, Hemde UEFI olarak ister windows, isterseniz de Linux kurulumu yapabilirsiniz.
      # Sistemde Kullanılan Boot wimler Windows 10 ( 19044.1288 ) yapı numarasına sahiptir.
      # Daha önce multiboot toolkit'i kendime göre editleyip paylaşmıştım oradaki birkaç özelliği güncelliyerek bu sisteme entegre ettim.
      #  Sistemde Sihirli tuş klavyenizdeki F7'dir F7 tuşuna basarak aşağıdaki görseldeki menülere erişeceksiniz...!
      # Sistemle Alakalı çok birşey yazmıycam, indirdiğiniz doyanın içerisinde videolu Anlatım zaten mevcut.
      # Bu sistem neler yapar ? Nasıl kullanılmalıdır ? Klasörleme ve Dosyalama nasıl olmalı hepsi Vidyolu anlatımda var, Atlamadan izleyin..!
      # Sistemin Ön izlemesini ekliyorum Konuya şu ana kadar  ( 2 günde 150 kişi izlemiş ilginize teşekkür ederim )
      # Sistem için Önereceğim USB yada Flash bellek boyutu Tamamiyle size kalmış sizin arzunuza bırakıyorum yani,
      # içerisine benim gibi çok fazla .wim ve iso koyacaksanız sistemi TAŞINABILIR BIR HARDDISKE KURMANIZI ÖNERIRIM ( 1TB yada 2TB gibi, benim 750GB )
      # Bu sistemimle Windows XP ayrıca 7-8-10-11 ve Linux, Android gibi kurulumlarınızın Bir çoğunu sorunsuzca yapabilirsiniz, Fakat %100 tüm linuxlara değil.
      # Sistemin yapımında amaçlanan Windows'u çok daha Pratik ve kolay şekilde kurmak,
      # Kurulum isosunun içerisindeki dosya kalabalığından arındırıp sadece WiM kalıbını kullanarak kurulum yapmak,
      # boot aşamasında harddisklerde yapılacak tüm ayarları silme düzenleme yeniden boyutlandırma işlemlerini sorunsuzca yapmak.
      # işletim sistemi kurulu harddiskinizin yedeğini Almak ve yedeğinizi geri yüklemek gibi şeyşer hedeflenmiştir.
      # Yukarıda saydığım işlemleri yaparken sistemin olabildiğince seri akıcı ve görsel açıdan renklilik kazanması hedeflenmiştir.
      # Bukadar detay verdikten sonra geçelim görsel anlatıma ve indireceğiniz dosyalara.

Bildiğiniz EASM OS stabilliğinde, performansa yöneliktir. Kişisel zevkime uygun şekilde editlediğim görsel bir çalışma oldu, fakat bu performans algısı sizi yanıltmasın her bilgisayarın fiziksel donanımı herkesle aynı olmayacağından ( Pentium4 ile i9 bir makina aynı performansta olamayacağı gibi ) sizin makinanızda da Jet hızıyla çalışacak diye bir kaide yoktur, buna rağmen sistem en dandik diye tabir edeceğimiz makinalarda bile performanslı çalışacak şekilde ayarlanmaya çalışılmıştır. Son birşey Bu sistemi beğendiyseniz ❤️ Alırım bir beğen butonunuzu  Alıntı REUPLOAD yapacaklar Lütfen Emeğime Saygı gösterip ismimi EASMurat yapımıdır şeklinde kullansınlar, kısaca EMEĞİME SAYGI BEKLİYORUM, zira bu sistemleri maddi bir kazanc beklemeden sizlerle paylaşıyorum..!

Bu sistemi yapmamda bana fikir ve yön veren, bildiklerini benimle paylaşıp yardımcı olan @crasadure hocaya teşekkür ederim. Sistemi 3 parta böldüm, yandex tarayıcı üzerinden 2GB upload'a izin verdiği için, Reupload yapan arkadaşlar olursa konuya ekleriz   Partların şifresi : easmurat

Sistemi indirmek için
      PART 1 : https://disk.yandex.com.tr/d/wPh7vPOR19tZEQ
      PART 2 : https://disk.yandex.com.tr/d/1cxO_jBnd4-DWA
      PART 3 : https://disk.yandex.com.tr/d/mfVYAsdI05ZRLg

Sistemin ilk Ön izlemesi : https://disk.yandex.com.tr/i/IfKkxhT3I128lg
      USB HARDDISK veya FLASH belleğe Kurulumunun Anlatımı : https://disk.yandex.com.tr/i/HS2ZPyxw5Hnj0A
      Sistemin Detaylı Uzun Anlatımı ve Kullanımı : https://disk.yandex.com.tr/i/-h_dbw9NFlIdkg

:::: MultiBoot UEFI  ( x64) Kurulum Menüsü ve Bilgilendirme ::::

:::: MultiBoot LEGACY  ( x86) Kurulum Menüsü ve Bilgilendirme ::::

• By EASMurat
      EASM Win7 Haziran 2017  Güncel + Görsel X86+X64  Normal DVD'den ve USB BELLEKTEN Formata HAZIR  
      Windows 7 SP1 X86+X64 | 2017 Haziran + Görsel | 6 In 1 | EASMurat

# Hem X86, hemde X64 Win7 Ultimate ve Starter Sürümü, 2017 yılının Haziran ayı itibariyle günceldir. Güncellemelere Haziran ayıda dahildir. # Silinen eklenen hiçbir bileşen yoktur. ESD sıkıştırma yoktur, ayrıca .Net Framework 4.7 sisteme eklidir. # MSDN Kalıp Güncellenirken her sistemimde Olduğu gibi hem Dism, hemde sysprep Kullanılmıştır. # Wim boyutunun büyük olmasından dolayı UEFI desteği yoktur, Fakat Sistem Dualbootlu hazırlanmıştır, X64bit sistem  kurulumu için 64bit boot dosyasıda iso kalıbında yerini almıştır. Sistem Legacy olarak kurulur. # Enaz 8GB DVD, USB, HDD ten kurulum için uygundur ve bu medyalardan sorunsuz kurulum yapabilirsiniz. # Alışıla gelen EASM Klasörüne Katılımsız eklemek ve Kurulum sonunda Katılımsızları kurdurtma. # Defender eklidir fakat deaktif edilmiştir, isteyen ayarlarından açıp kullanabilir. Bazı sürümlere Eklenmemiştir, Güncellemede Çıkabilir. # UAC Kapalıdır, KB3035583 (win 10 a yükseltin bildirimi) eklenMEMiŞTiR. Buna bağlı olarak telemetry Güncellemeleride ekli değildir, Arattığınızda önerilen Olarak Çıkar. # Sistem Görsel Olduğundan 145 adet kendi zevkime göre beğendiğim duvar kağatları eklidir. # Yine EASM XP ve diğer çalışmalardan hatırlayacağınız özel tek tek eklenmiş, bazıları yeni yapılmış ikon paketi içermektedir. # 20 özel EASM teması, Çeşitli yazı fontları ve imzasız Sınırsız tema ekleme özelliği de sisteme eklenmiştir. #  Kurulum sonunda Masaüzeri geldiğinde EASM SEÇ KUR Menüsüyle Kişiselleştiriceğiniz bazı ayarların yanında, Lisanslama (aktivasyon ) yapabilirsiniz.  
      iSO iÇERIGINDE YER ALAN SÜRÜMLER; 6 IN 1 SÜRÜM (6 SÜRÜM BIR ARADA)
      Windows 7 SP1 Starter (x86 yani 32 BIT)
      Windows 7 Sp1 Ultimate (x86 & x64)

Sunum için kaç saat uğraşıp herşeyi yazıyorum, Açıklamalarımı Okumadan Yazılan Sorular veya sorunlar, Sunumda cevabı var ise TARAFIMDAN CEVAPLANMIYACAKTIR Bilginize...!
      Ayrıca sistemi beğendiyseniz Sağ alt taraftaki ( ♥ Beğen ) butonunu kullanırsanız sevinirim, Son uyarı ; Lütfen Lisanslı Windows ürünleri Kullanın burada paylaştığım sistem Tanıtım ve hobi amaçlı bir çalışmadır, Daha Fazla Görsel için ;
      YANDEX CANDIR Linkleri :

1.PART : https://yadi.sk/d/6Cf8fS6g3KRcDV
      2.PART : https://yadi.sk/d/RLryG6z_3KRmcW
      3.PART : https://yadi.sk/d/vaFOTHvT3KSNj5
      4.PART : https://yadi.sk/d/i-ZowXY_3KSk7i
      5.PART : https://yadi.sk/d/cUPMf7U13KT6aw

indirme Limiti Aşıldığından Dosyayı indiremeyenler için, Lütfen Partları kendi Yandex diskinize kaydedip kendi diskiniz üzerinden indirin yoksa ben, 2 Partı Upload için 13 saat bekledim, yani yeni baştan upload şansım yok haberiniz olsun..!
      Alternatif link için Forjest'e teşekkürler : https://userscloud.com/go/1lrs7aqpv0qq

• By EASMurat
      Selam Arkadaşlar Konu Adındanda Anlaşılacağı gibi Anlık Olarak ( gecikmesi minumumda olan ) bir Ses göndericisi, bu ses nereye gönderiliyor tabiki SERVER'e... En olmadı siz bunu local ( Yerel ağlarda ) hosta, sesi Ağda dağatablirsiniz yada bir soutcast serverdan ses gönderimi yapabilirsiniz... Çok bilmişler diyeceklerki bunu shoutcast'a gönderirsen onu millet nasıl dinleyecek herkesde fiber yüksek hızda internet yokki, fakat yazının başında dedim senin kullanım alanın yerel Ağ olabilir gencooolar  onun için arz - talep meselesi bu kimin nasıl kullanacağıyla alakalı basma kalıp değerlerin üzerine çıkmak benim amacım Konu kısaca böyle ( bilmeyenler için ) Peki benim yapmak istediğim tam olarak nedir ? Bu konuda siz AUTOiT Profesörleri, bilginleri, pirleri, üstadlarından yardım istiyorum...

Şimdi Piyasada Çok sayıda Audio streaming Programı var fakat, ayrıca çok sayıda da ücretsiz yazılım var, fakat bunların herbirisi için ayrı ayrı yazılımlar kullanmak zorundayız ve hepsinde de basmakalıp ses değerleri var benim yapmak istediğim şu;
      Bu yazılımların hepsinin bir aray toplandığı ve bunuda Free olarak dağatırsanız emin olun dünyada bir ilk olacak yabancı siteler bu konuya atlayacaklardır, Çünki okadar araştırdım istediğim standartda ne ücretli ne de free veren bir yer bulamadım, eğer ustalar bu dediğimi yaparlarsa başta ben benim gibi bu işlerle uğraşanlarında Çok işine yarayacak bir Free yazılım kazandırmış olacaksınız camiaya... MP3,AAC,OGG, zaten dediğim gibi halihazırda birçok program üzerinden, hemde Free olarak stream edilebiliyor ve dağatılıyor. Peki benim isteğimi bu dağatılanlardan ayıran özellikler neler ? Şöyle Sıralayayım ;

1. Öncelikle Yukarıda yazdığım ses formatlarının ( MP3,AAC,OGG ) dışında Wave'da formatlar arasına eklensin.
      2. istediğimiz ses formatını seçtikden sonra belli kalıplaşmış değerlerin üzerinde ses kalitelerini kendimiz belirliyebilelim ( örneğin mp3 streamin için : 44100Khz 128kbps'DEĞİLDE 48000Khz'e 320kbps yada 192000Khz'e 320kbps gibi ) farklı kalite değerleri olsun istiyorum, basma kalıp değerlerin üzerinde kalite seçimleri olsun...
      3. Hatta bu formatların hepsini destekleyip de, birde winamp shoutcast gibi free bir server yazılımla dağatılırsa varya tadından yenmez  
      4. Bu belki başka Program dillerinde yazılabilir ama ben Özellikle geliştiriciler için ve bunu hazırlayacak kişi içinde ilk olsun istiyorum, ve daha özgün bir yazılım olsun diye Autoit'e açtım konuyu yoksa başka Programlama dilleriylede yapılır eminim, gelişime açık bişey olsun özgün açık kaynak kodlu bişey olsun diye düşündüğümden buraya açtım...
      5. Yayının yapılacağı serverin (yada yerel ağınızda yayın yapmak için ) ip numaranızı, Şifrenizi, yayın Portunu yazacağınız, belirleyeceğiniz bir ayar bölümü olamlı...
      6. Ses seviyesini gösteren bir Vumetre, ve ses kaynağını istediğimiz gibi seçebileceğimiz bir seçim yeri... Kaliteyide kendi istediğimize göre ayarlıyabilicez zaten dimi  e daha ne olsun şimdilik aklıma gelenler bunlar eğer olursa farklı bişey yazarım buradan yine sıralarım...

Bunu bu şekilde yapacak ve geliştirebilecek Autoit ustaları buyrun yardımlarınız bekliyorum, eğer örnek bir yazılım isterseniz halihazırda tüm ulusal yerel radyoların kullandığı ( kullandığımız ) bir yazılım var TAMDA BURADA TIKLA BURAYA bunda da Wav formatı yok işte, basma kalıp kalite secenekleri var, bu yazılımın içinde Tüm DLL'ler var  kaynak olarak  bu hemen hemen her radyonun isteğini karşılayan ama dediğim gibi basma kalıp değerler var daha üst değerler yok, fakat konuda da defalarca bahsettiğim gibi siz bunu farklı bir amaçla kullanailirsiniz, yerel Ağda kendi yayınınızı kendiniz yapabilirsiniz hemde wave formatında ve ya mp3 olarak istediğiniz kalitede yani daha geniş kapsamlı bir çalışma olmasını hedefliyorum ben, buyrun üstadlar..!
    • By EASMurat
      EASM Windows 8.1 4in1 UEFI EYLÜL 2015 Embeddedindustry versiyon ( DVD ve USB'den Format ) 

Sistem hakkında Kısa Bilgi : Standart her sistemde olduğu gibi Hem güncel Hem UEFI kuruluma uygun hemde ben MSDN kalıptan vazgecmem ama senin eklediğin extra özelliklerde olsun diyenler için hazırlanmıştır 4in1 Şimdiden herkese iyi bayramlar, bu size Kurban bayramı hediyemdir. Yine KATILIMSIZLARINIZI EKLEYEBiLECEĞiNiZ Klasör... Tamamiyle kendi zevkinize göre ve DVD kapasitesine göre isoyu açıp, yada Flash diskin kapasitesine kadar istediğiniz katılımsızları EASM Klasörünün içindeki " Kurulacaklar " Klasörüne koyup format sonunda, kurulmasını istediklerinizi seçebilirsiniz... Virüs Programı kuracaksanız ne olursa olsun kurulumların yani bütün ayarların hepsi bittikten sonra Kurun, çünki Autoit ile hazırlanmış Katılımsızları ve Kurulum sonu menüsü ekrana gelince Onları Virüs yada tehdit gibi algıladığından Sorun yaşayabilirsiniz bu sorunu yaşamamak için, En güzeli Tüm katılımsızları ve benzeri tüm ayarlarınızı yapıp, bütün işlemler bitince bilgisayarınızı kapatıp açın sonra Virüs Programı Kurun..! Kurulum bittikden sonra masaüzerine gelen menüde herşey açık ve net2dir. Yani istediğiniz özellikleri aktif edebilirsiniz sahiplik alma, sahiplik almayı yok etme, Masaüstü ikonlarını çıkartma ( kısayol değil ) extra hızlandırma güncellemeleri kapatmak vs vs... PC'nizin hızına güveniyorsanız bu ayara tıklamanızı ÖNERMİYORUM Çünki içerisinde birsürü ince ve hızlandırma ayarı mevcut... Sunumu LÜTFEN sonuna kadar okuyalım , Sonra sunumda açıkladığım konulardan soru soracak olursanız CEVAPLAMIYACAĞIMI birkez daha söylemek isterim..! Sistemi indiriyorsunuz kullanıyorsunuz Eğer beğendiyseniz çok güzel sistem ve benzeri yorumlar yerine Bir TEŞEKKÜR ET/BEĞEN Butonunu kullanmanızı rica ediyorum ve sistemle ilgili yorumlarınızı paylaşmaktan kendinizi alı koymayın... Genelde indirip sadece Kullanılır Olumsuz bir durum olduğunda foruma yazılır  :) Fakat beğendiğiniz yerlerinide Açıklamanız indirecekler için yol gösterici, ışık tutucu etken olacaktır...

ISO Boyutu : 7,26 GB.
       Güncelleme Entegre Yöntemi : Dism ve Sysprep
       Güncellik Tarihi : UP3'den bu yana yani EYLÜL 2015'e kadar çıkmış, (EYLÜL dahil) tüm güncellemeleri, Ayrıca MSDN yani Orjinal windows Kalıplarınıda içerir.
      Kurulum ve Sistem Dili Türkçe'dir. EASMurat özel Boot menüsüyle Kurulum sistemine hafif görsellik eklenmiştir.
      UEFI desteği VARDIR. Önemli olan bilgisayarınızın daha doğrusu anakartınızın bu özelliği desteklemesi lazım, Detaylı bilgi forumdaki UEFI ile ilgili konularda defalarca açıklanmıştır.
      Sistem Orijinal Microsoft iso dosyaları üzerine derlenmiştir.
      Kurulum sonunda isteğe bağlı aktivasyon mevcuttur. Kurulum bitip masaüzeri geldiğinde aktivasyon işleminizi yapabilirsiniz.
      Orijinal Lisansınız var ise aktivasyon yapmayıp, sistem kurulumunun ardından kendiniz lisanslayabilirsiniz.
      2015 Eylül ayı güvenlik ve sistem güncellemeleri dahildir.
      Eklenen yada çıkarılan herhangi bir bileşen bulunmamaktadır.
      Katılım gerektirir.Kullanıcı adı ve bilgisayar adı gibi bilgileri siz girmek durumundasınız.
      Kurulum esnasında "Key" (Lisans anahtarı) sormaz.
      Sistem 8.5 Gb yada üzeri DVD ile yada Usb cihazına Rufus ile yazdırıp kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.
      Windows Defender güncellemesi içermektedir.
      Kötü amaçlı yazılım temizleme aracı kurulum sonrası güncellemeleri açtığınız taktirde otomatik tarama yapar.
      Çift katmanlı DVD Kurulumunu desteklemektedir.
      HDD Kurulumunu desteklemektedir.
      USB Kurulumunu desteklemektedir.
      Net Framework 3.5 Aktif olarak gelmektedir.
      DISM ve Sysprep Kullanılarak derlenmiştir, Sorunyok ikiside aynı işi yapmaktadır gereksiz yorum yapmayın bu konuda.
      Sistem hazırlanırken 3.parti program kullanılmıştır Kurulum sonu masaüzeri geldiğinde SEÇ KUR Menüsü sizi karşılamaktadır.
      Kurulum yapmadan önce UEFI sistemlerin "SECURE BOOT" özelliğini devre dışı bırakması gerekmektedir.
      Sistem Herzaman olduğu gibi hem sanal, hemde gerçek bilgisayarlarda test edilerek hiç bir hata gözlenmediği için, sizin Kullanımınıza sorunsuz Sunulmuştur.

Sistemin Gerçek Makinaya Kurulduğunun Kanıtı olan bir resim, Sadece Sanalda Denenmemiştir Ayın 19'undan buyana kurulu olan makinalarda bir sorun görülmediğinden Paylaşılmaya Karar verilmiştir..!

Açıklama Anlatım Resimler
      [spoiler]

AŞIRI ÖNEMLi NOT :SUNUMU OKUMADAN SORULAN HIC BIR SORU ASLA BENIM TARAFIMDAN CEVAPLANMAYACAKTIR..!
      Birkaç Önemli Açıklama daha : Bu sistem Autoit ile hazırlanmış bazı katılımsız ve kurulum ayarlarını Virüs gibi Algıladığından Sistemi ilk defa veya yeni indireceklerin Aklına şu soru gelebilir Bunda virüs uyarısı veriyor bu sistem virüslümü gibi bişey aklınıza gelmesin Çünki Dediğim gibi Tamamen Autoit'den kaynaklanan bişey bu..! Yada en olmadı Yaptığım diğer sistemlerdeki geçmiş yorumlara baksınlar Hiç kimse Virüsle ilgili bir sorun yaşamamıştır ama Kendisi bulaştırmadıktan sonra... Temizdir yani sistemler, Bilenler bilirde Bilmeyenlere Önceden açıklıyayım istedim..!

Haa Unutmadan Masaüzeri geldiğinde resimlerde gördüğünüz SEÇ-KUR Menüsü gelmektedir, Benim sistemler tamamen kullanıcı memnuniyeti odaklı olduğundan bunlardan istediklerinizi kurabilir istemediklerinizi SEÇMEZSiNiZ, eğer bunların hiçbirini kurmak istemiyorsanız Seç kur menüsünü Kapat Butonundan kapatabilirsiniz bu şekilde hiç birşey kurmamış olursunuz herşeyi kendiniz elle ayarlamak zorunda kalırsınız yani herzamanki gibi yine hep Kullanıcı dostu bir işletim sistemi oluşturdum...

Ayrıcaaa indirdiğiniz sistem 8.5GB'lık DVD boyutundadır Kurulum sırasındaki EASM ve benzeri Reklamlara takılmıyalım Lütfen..! Çünki Bunlar sadece Kurulum yaparken Göreceğiniz ekranlardır işletim sisteminin içinde REKLAM YOKTUR, Tamamen yok demek yalan olur Çünki her modifiye yapan arkadaşımızın yaptığı standart yer olan Bilgisayar özelliklerinde Logom ve bir reklam vardır Oda dediğim gibi her modifiyecinin Reklam koyduğu yerdir..! Kısaca büyütülecek birşey yok..!

Reklamlar ikidebir karşınıza çıkan yerlerde olmadığı gibi yine üstüne basa basa söylüyorum SADECE KURULUM ESNASINDA GÖRÜRSÜNÜZ BU REKLAMLARI Bununda nedeni sistemi çalan benim fikrim ve emeğimin sadece isimlerini değiştirerek faklı forumlarda paylaşan DELiKANLILARA Yönelik bir uygulamadır...

Yada alıp kendi sistemiymiş gibi paylaşanlara karşılık yapılmış bir önlemdir, Bunları baştan söyliyimde indirmeden bilin, Ona göre indirip indirmiyeceğinize baştan karar verin sonra forumu gereksiz yere KİRLETMEYiN Çünki bu pencere üzerindeki Reklam diye tabir ettiğiniz açıklamaları sadece kurulum esnasında Görürsünüz birdaha da karşınıza çıkmaz...
      Standart Her Sistemde Kullanıcı Rahatlığını düşündüğüm ve Sürekli takip edenlerin Çok yakından bileceği üzere Katılımsız Programlarınızı koyabileceğiniz bir klasörle kurulum sonunda istediğiniz seçimi yapabiliyorsunuz, eğer Flashdisk kullanacaksanız kaldıki ben flash diskten kurum, işiniz daha rahat çünki flash diski bilgisayarınıza takıp istediğiniz gibi KURULACAKLAR klasöründen istediğiniz katılımsızları gedğiştirebilirsiniz, bu klasöre kolayca ekleyip çıkarabilirsiniz...

Eğer sistemi Multibootta Kullanacaksanız yani benim verdiğim yada daha önce sizlerle paylaştığım Windows 7 - 8 veya 10'da full tüm driverları tanıması sağlayabilecek bir menü ile karşılaşacaksınız kısaca hem diğer eski multibootunuzuda değerlendirebileceğiniz bir sistem onunla entegre olarak çalışabilir yani ;)

Full Driverli sistem kurulumu Driver seçim Penceresi, Kurulum sırasında PCnizi yeniden Başlatmanız gerekiyor dediğinde ONAYLAMAYIN yoksa bu ayar penceresi birdaha karşınıza çıkmaz  :) Yani Yeniden başlatMAMAlısınız, Uyarı geldiğinde hayır deyin veya Pencereyi kapatın..!

Tüm işlemler bittiğinde Herşey tamamlandığında PCnizi Kapatırsınız... Kullanıcı Adınızı belirledikten sonra Lütfen bekleyin ekranında uzun bekleyeceksiniz baştan söyliyim sabırla bekleyin masaüzeri gelecektir :) Fakat dediğim gibi sabredin ve bekleyin, Sistemde hem MSDN yani güncelleme olmayan orjinal DVD versiyonu var hemde 2015 yılı Eylül ayına kadar olan tüm güncellemeler ekli halde hem X86 hemde X64 sürüm mevcut...

Ana dizindeki EASM klasörünün içindeki " Kurulacaklar " Klasörüne ben sembolik olarak ve genelde kullanılan birkaç katılımsız ekledim bunları silmek veya üzerine yeni katılımsızlar eklemek istediğiniz de ( DVD yada Flash diskinizin kapasitesi kadar 4-8-16-32GB vs vs ) katılımsız program koyabilirsiniz kurulum esnasında size Soracaktır kurulmasını onayladıklarınız kurulacaktır, bunuları belirleyip silmekte sizin tercihiniz..! Sistem UP3'den bu yana yani EYLÜL 2015'e kadar çıkmış, (EYLÜL dahil) tüm güncellemeleri, Ayrıca MSDN yani Orjinal windows Kalıplarınıda içerir.

Gerçek Makinalara kurulup denendi derken Yalan söylemiyoruz bu resimlerde onun kanıtı Monitörden Anlaşılıyordur sanırım :)

[/spoiler]

Link 1 : Bu yazıya Tıkla indir, Sistem 3 Partdır, Eğer Yandex hesabınız varsa Lütfen kendi diskinize kayıt edip, Kendi diskiniz üzerinden iNDiRiN ki Aşırı indirilmeden dolayı Benim verdiğim bu link'i kapatmasınlar Herkes faydalansın, Buna Özen gösterelim..! Link 2 : Yukarıdaki uyarımı Dikkate Alın Lütfen Link 3 : Kolay gelsin herkese RAR'dan Çıkarırken Winrar5 Kullanmalısınız isterseniz buradan indirin Rar Şifresi ise: easmurat_tnctr.com

TNCTR Yönetimine ve Katılımsız programlarını bizlerle paylaşan tüm dostlara, ustalara sonsuz tşkler...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...