Jump to content
TNC-TR
EASMurat

Easm Xp Final Plus | Full Driver | Temmuz 2015

Recommended Posts

bugün bi netboka format atayım xp kurayım deidm ve bu çalışimayı kullandım.ancak sata sürücüleri o netbokun hddsini görmedi.bir önceki xp sürümü ise gördü.

bugün bi netboka format atayım xp kurayım deidm ve bu çalışimayı kullandım.ancak sata sürücüleri o netbokun hddsini görmedi.bir önceki xp sürümü ise gördü.

Bu sizinde farkettiğiniz üzere SATA Sürücüleriyle alakalı bişey değil bazılarında görür bazılarında görmez diye bişey yok, Çünki En güncel Sata sürücüler sisteme eklidir kaldıkı sunumda bunu belirttim, Üstüne başka makinada gördü ama netbookda  görmedi diyorsunuz Bunca kuranların ve indirenlerin içinde bunu yazan tek kişisiniz buda demek oluyorki herkesin bilgisayarlarına ÇOĞUNLUKSA SORUNSUZ KURULMUŞ..! Peki sizinkine kurulmadıysa napıcaz ? ozaman Şöyle düşünmemiz gerekiyor, Kullandığım cihazın sürücüleri bu sisteme entegre olanlarla uymadı diye düşünmek daha doğrudur. Daha önceki EASM XP serilerinin bazılarında da daha doğrusu ara ara HP'nin bazı leptoplarında kurulamama yada kurulum bitip herşey tamamlandıktan sonra Mavi ekran vermesi gibi bazı sorunlar görmüştün oradan haraketle sonucu gördük ki, benim eklediğim Üniversal sata driverları bazı bilgisayarların sata sürücüleriyle uyuşmuyor... Sizede sanırım böyle birşey denk geldi ve netbook'unuza kurulmadı buna benim yapabileceğim bişey yok, fakat önerim olabilir daha önceki sistemlerde yaptığım gibi  eğer sisteme Driver ekleme konusunda bilginiz varsa (acemi iseniz Lütfen ellemeyin işin içinden çıkılmaz bir hal oluyor konu gereksiz yere uzuyor ozaman ) Elinizdeki netbook'un sata sürücülerini indirip benim XP'ye entegre edebilirsiniz Acemi iseniz Lütfen bilen kişilerden yardım alın yada başka diğer arkadaşların XP çalışmalarını indirin onları deneyin..! Çünki benim eklediğim Sata sürücüler en güncel olan ve Evrensel yani Üniversal sürücüler fakat her makinaya uymaya biliyor %98'ine uyuyor ama arada böyle bir kaç PC çıkabiliyor malesef..!

Kurulum (İso) dosyasının içinde setup dosyası yok.Ne yapmamız lazım.

Setup dosyasını napacaksın ? Pardon da kardeşim Winamp Kurmuyorsun kardeşim işletim sistemi kuruyorsun Boot etmeden  bios ayarlarını gerekli şekilde düzenlemeden SETUP'dan kurulacak sanıyorsan seninle çooook işimiz var demektir, Sen sistemi setup.exe'den kurmayı denemekten ziyade önce " XP formatı - format nasıl atılır - boot ve bios ayarları " gibi konuları google de arat iyice bi netten araştır, oku öğren, resimli videolu anlatımlara bak, sonra nekadar gereksiz bir soru olduğunu anlarsın..! :) Çünki sen yolun daha çoooook başındasın, Bilgisayarına Winamp yada oyun kurmuyorsun Setup'da ne yaa :D haa bunları öğrendikten sonrada Sunumu En az 10 defa oku çünki o biraz daha karışık içerisinde sistemi DVD'den başlatma USB'den başlatma felan feşman senin iiçin dahada sıkıntılı konular, Yada en güzeli git bir bilgisayarcıya ver format parasını ama Şu forumdakini istiyorumde o sana ayarlasın o daha zahmetsiz temiz iş..!

• Like 1

Benim biraz kafam karıştı. Usb direk atmak için rufus veya wintoflash yeterli değil mi? Ekstra bir şey yapmak gerekli mi. Emeğine sağlık hocam.

Benim biraz kafam karıştı. Usb direk atmak için rufus veya wintoflash yeterli değil mi? Ekstra bir şey yapmak gerekli mi. Emeğine sağlık hocam.

sadece usb bu sistem icin ise yeterli 

wintoflash ile doğrudan değişiklik yapmadan yazdırsak olur değil mi ?

Kardeşim ben Ultroiso Programı kullanıyorum, DVD yada CD'ye yazdırırken, Flash diskede genelde Multiboot kullanıyorum yani Çoklu kurulum menülü veya Rufus kullananlar var USB belleklere Flash disklerine yazdırmak için bunun haricindeki hiç bir Programı kullanmadımda bilmiyorumda ok kolay gelsin..!

sizin 2 custom xp sürümünüzü indirdim. 2sindede sürücü onarılamaz bir şekilde bozuk uyarısı verdi. bu konuyu okuyunca anlamış oldum ki hp makinalarda çalışmıyor. dizüstündede masa üstündede aynı hatayı verdi 2side hp.  ne yapabilirim sizin makineye uymuyorsa demişsiniz en azından konu başına uyarı ekleyebilirsiniz. ...

Selam üstad. Sorunsuz şekilde   Dvd'den normal kurulum yaptım.  2000 model laptopum sayende şahlandı.  Eline emeğine sağlık. Varol