Jump to content

Pc Açılmıyor Bios Ekranında Kalıyor

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Hemen deniyim hocam
HDD bad sactor hatasi veriyordu o ekranda ama vatanda ki servis bi sure daha goturur bu sizi dedi ve dvd rw leri sokup de denedim olmadi

O anakarttan görüntü almak istersen hdd dvd hiç bişey bağlı olmasın. Bios pili söküp bacakları şase yaptırabilir. Anakartı sıfırlamış olursun ayrıyetten ram 2 tane ise tek tek denemelisin. Yine çözüm olmazsa anakart üstündeki diot ve kondansatörleri kontrol et şişen patlayan var mı ? Şişlik varsa bi elektronikçide değiştirt

Pc anakart ekranina gelince kaliyor hic bi islev calismiyor bios ekranina bile girilmiyor.Butun parcalari sokup takip denedim bulamadim cozum yardim edebilicek olan varmi?

Bios yazılımı zarar görmüş olabilir benim bir tanıdığımın bilgisayarın da aynı sorun vardı şansımıza şöyle bir şey vardı bilgisayarı 15 20 kere açıp kapatıyorduk düğmeden bilgisayar arada bir açılıyordu  bios yazılımının zarar gördüğünü anladığım için AMi bios programını ve anakartın bios dosyasını indirmiştim güncelledim windows üzerinden bir dahada olmadı bu sorun tamamen düzeldi bios tamamen çökmüş olsaydı anakart çöp olcaktı  siz dede aynı şekilde bilgisayarınız açılırsa eğer şansınıza bios programını ve bios dosyasını indirip windows üzerinden güncelleme yapın 

Edited by Mert0123

Hocalarım şimdi şöyle bios pilini çıkarttım biraz beklerkende pc nin içini temizledim tekrardan.Temizleme işi bitince RW'lerin fişini söktüm ve pili taktım bios ekranını klavyeden f2 yaparak keçebiliyorum fakat eskiden kendiliğindem geçiyordu onu nasıl yapabilirim ?

Birde HD Tune ile pc taratıyorum bakalım sorunu en aza indirgiyebilicek miyim.

Hocalarım şimdi şöyle bios pilini çıkarttım biraz beklerkende pc nin içini temizledim tekrardan.Temizleme işi bitince RW'lerin fişini söktüm ve pili taktım bios ekranını klavyeden f2 yaparak keçebiliyorum fakat eskiden kendiliğindem geçiyordu onu nasıl yapabilirim ?

Birde HD Tune ile pc taratıyorum bakalım sorunu en aza indirgiyebilicek miyim.

Pili çıkardığın için bios fabrika ayarlarına döndü bu yüzden 1 kereye mahsus o ekran çıkar  sonrasında çıkmaması gerekiyor halen çıkıyorsa takılı parçalardan birinde sorun olabilir yada bios güncellemesi yapın PC nizin biosu güncel olsada siz yinede anakartınızın sitesinden son bios sürümünü indirip güncelleme yapın sorunlarınız düzelebilir

Edited by Mert0123

Pili çıkardığın için bios fabrika ayarlarına döndü bu yüzden 1 kereye mahsus o ekran çıkar  sonrasında çıkmaması gerekiyor halen çıkıyorsa takılı parçalardan birinde sorun olabilir

İşte hocam şuanda takılı olan parçalardan sorun çıkaran bir tek HDD var o da şuanda o kadar sorunlu gözükmüyor.HD Tune'den bakıyorum ama beklediğim kadar kötü değil.

Hocam birde Bios'u güncelliyim mi ?

Edited by TimeShift

İşte hocam şuanda takılı olan parçalardan sorun çıkaran bir tek HDD var o da şuanda o kadar sorunlu gözükmüyor.HD Tune'den bakıyorum ama beklediğim kadar kötü değil.

Hocam birde Bios'u güncelliyim mi ?

Bios u güncelleye bilirsiniz yanlış birşey yapmadığınız sürecede hiç bir sorun çıkmaz bilmiyorsanız size yardımcı olmaya çalışırım anakartınızın modeli ve kullandığınız Windows işletim sistemi nedir acaba söylermisiniz speccy gibi bir programla bakabilirsiniz

Edited by Mert0123

Bios u güncelleye bilirsiniz yanlış birşey yapmadığınız sürecede hiç bir sorun çıkmaz bilmiyorsanız size yardımcı olmaya çalışırım anakartınızın modeli ve kullandığınız Windows işletim sistemi nedir acaba söylermisiniz speccy gibi bir programla bakabilirsiniz

Biostar G41D3+ | Win7 x64 -  Kendi sitesinden indirdim Bios Update ve Bios Screen Unity sürücülerini HD Tune tarama yaptığı için henüz kurmadım.

Biostar G41D3+ | Win7 x64 -  Kendi sitesinden indirdim Bios Update ve Bios Screen Unity sürücülerini HD Tune tarama yaptığı için henüz kurmadım.

Dikkatli olun Bios update programı ile İnternet üzerinden bios güncelleme de sorun çıkmayacaktır ama bios dosyasını indirmişseniz eğer bios dosyasını seçerek bios güncellemesi yapacaksanız  doğru bios dosyasını indirdiğinizden emin olun Biostar sitesinden baktım G41D3+ isminde 4 farklı anakart versiyon u var burdan bakabilirsin http://www.biostar.com.tw/app/tr/search/search.php?search=G41D3%2B sizin anakartınızın versiyon kaç olduğu anakartınızın üzerinde yazar

Edited by Mert0123

Dikkatli olun Bios update programı ile İnternet üzerinden bios güncelleme de sorun çıkmayacaktır ama bios dosyasınıdıda indirmişseniz eğer bios dosyasını seçerek bios güncellemesi yapacaksanız  doğru bios dosyasını indirdiğinizden emin olun Biostar sitesinden baktım G41D3+ isminde 4 farklı anakart var sürümü var 

v.6.3-6.4 - Normal kurulum dışında başka bir işlem gekiyor mu yani çok mu zor hocam bu işlem ?

v.6.3-6.4 - Normal kurulum dışında başka bir işlem gekiyor mu yani çok mu zor hocam bu işlem ?

Bios uptate ile güncelleme yaptıktan sonra başka işleme gerek kalmıyor bilgisayarı yeniden başlattığınız zaman bios a girin  default yapın resetleyin

Edited by Mert0123

Şuanda HDD'nin %80 taradı sadece tek Damage buldu oda 3 dönüm arazi gibi 68436 MB düz hesap 70GB çöp sanırım :D HDD 500 GB zaten :D

şöyle bir şeyde yapabilirsin  yeni format atarsın bilgisayarına harddisk üzerindeki bütün bölümleri sil tekrar yeniden taze bölümlendir bazı hardisk sorunları böyle düzelebiliyor 

Edited by Mert0123

şöyle bir şeyde yapabilirsin  yeni format atarsın bilgisayarına harddisk üzerindeki bütün bölümleri sil tekrar yeniden taze bölümlendir bazı hardisk sorunları böyle düzelebiliyor 

Yeni formatlanmıştı hocam zaten sonra PC bu sorunu verdi.Az önce %90 Da iken elektrikler gitti gitmeden öncede bios setup unu kurmuştum HD Tune işi bitince yapıcaktım ama sağolsun elektirik izin vermedi.PC yeniden başlattım Bios'a girip F9 yaptım yeni başlattım fakat yine otomatik geçmiyor.Del'e basıp biosa girip biostan çıkınca açılıyor pc bunu düzeltemezmiyiz ?

Taramayı yeniden başlattım bitince onuda atıcam :

OZDqJP.png​

Edited by TimeShift

HDD Low level format tool ile formatla HDD yi, tekrar test et.

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/HDDLLF.4.40.exe

Sorun devam ederse HirenBootCD varsa elinde içinde hdat2 aracı var onunla Bad Sector onarımı yapmayı dene.

Sonuç alamazsan HDD çöp olmuştur...

Hocam LLF'den önce HDD Regenerator ile tarattım oda HDD Tune'deki gibi bir tane buldu fakat Windows üzerinden düzeltilemiyceğini söyledi şimdi nasıl bootable usb yapıcam onu bulmaya çalışıyorum.Eğer yapabilirsem ve düzelmezse LLF yapıcam.

HDAT2 'nin dosyasını buldum ama hangisini indiriceğimi bilmediğim için ellemedim o yüzden Regenerator'e baş vurdum.