Jump to content

sisteme verilen sifreler!

dry

Recommended Posts

sisteme verdiğim şifreyi unuttum nasıl açabilirim bilgisayarı ?

yanlız bios pilini kısa devre yapmadan.

açmak için belli şifreler vardı onları bilen varsa yazabilirmi :mellow:

Verdiğim şifreyi unuttum diyorsun sonra standart şifreleri soruyorsun?

Unuttuğuna göre şifre vermişsin şifre verdiğine göre şifren senin belirlediğin bir şifre..

Yapacağın şey:

Bios pilini çıkart ve tak.. Bir sorun çıkmaz

Selametle

Verdiğim şifreyi unuttum diyorsun sonra standart şifreleri soruyorsun?

Unuttuğuna göre şifre vermişsin şifre verdiğine göre şifren senin belirlediğin bir şifre..

Yapacağın şey:

Bios pilini çıkart ve tak.. Bir sorun çıkmaz

Selametle

:D:(:p

anlamamışsınız beni.bende sizi :mellow:

diyelim ki unuttum şifreyi ve kasayı açmadan standart şifrelerle açabiliyorduk. bu şifreleri soruyorum.

dostum denemedim ama sanırım aradığın şey bu umarım işini görür bilmiyorum belki söyledikleri gibi artık ie yaramıyodur ama sen yinede bir dene

BIOS parolası da diğer bilgileri ile beraber CMOS RAM’de saklanırlar.

Eğer BIOS ayarlarına erişim parola ile koruma altına alındıysa, bu parolanın unutulması oldukça rahatsız edici.Bunun sonucunda BIOS ayarlarına normal yoldan erişmek mümkün olmuyor

BIOS üreticileri, ayarlara ulaşabilmek için genellikle ana parola biçiminde bir arka kapı bırakmışlardır. AWARD BIOS kullanıcıları ana parola olarak aşağıdaki ifadeleri kullanabilirler:

01322222, 589589, aPAf, ?award, award, award_sw, AWARD_SW, award_ps, aLLy, biostar, BIOSTAR, condo, HLT, j256, j262, j322, lkwpeter, LKWPETER, SKY_FOX, SWITCHES_SW, Syxz, ttptha, wodj, zjaaadc

CMOS-RAM’i silmek

Girdiğiniz ana parolalar BIOS ayarlarına ulaşmanızı engelliyorsa, geriye CMOS-RAM i silmekten başka bir çare yok.

CMOS-RAM’i silmek için bazı kartlarda ise sistemi özel bir jumper yardımıyla BIOS ayarlarına kadar kısmen açmak gerekecek. Ayrıntılı bilgi için Anakart kitapçığına bakın

Eğer bilgisayarınız, anakartın üzerinde ayrı bir yuvada harici bir sistem piline sahipse pili bulunduğu yuvadan çıkartmak ve birkaç dakika bekledikten sonra yerine takmak yeterli olacak. Bu, aynı zamanda pilin ömrünü de kısaltacaktır. CMOS-RAM’in gücü kesildiği zaman sadece parola değil, sabitdisk bilgileri gibi diğer tüm BIOS ayarları da silinecek.

umarım işine yarar...

kullandığınız işletim sistemi hangisi ? eğer xp (gerçi win 2003 serverda da denedim oldu ) kullanıyorsanız cd den boot ederek şifreyi kırabilirsiniz.administrator şifresini sıfırlayan bi yazılım var. cd ye yazdırarak kullanabilirsiniz...

buyur bunu cd ye yazdır cd yi açılışta tak ve şifreni resetlettir.

şifreni 12345 diye değiştirecek...(123456 da olabilir tam hatırlamıyorum ...yazıyor gerçi resetlerken)

www.freewebtown.com/coder_virs/xp_sifre_kirici.iso 8 mb civarı boyutu... kolay gelsin.

bahsi geçen şifreyi Windowstaki Kullanıcı Hesabı şifresi olarak düşündüm...

Güvenli kipten açın bir bakın administrator hesabı var mı eğer varsa bu hesabınızın şifresini kaldırırsınız.

Ek olarak eğer sistem kurulduktan sonra kendiniz hiçbir hesap oluşturmadıysanız kullanılan tek bir hesap vardır o da Administrator hesabıdır ve durum böyleyken şifre koyduysanız Administrator hesabı şifrelidir.Güvenli kipte açınca da şifre soracaktır.

• Administrator

ya benim ilk anladığım adam biosa koyduğu şifreyi unutmuş. bunu unuttuğuna göre cd de yada güvenli kipi kullanarak nasıl açabilir ki mantıklı mı sizce ? :mellow::D:(

Sadece biosta olabilir şifre. Sistem açılışında olmasına gerek yok.

BIOS parolası da diğer bilgileri ile beraber CMOS RAM’de saklanırlar.

Eğer BIOS ayarlarına erişim parola ile koruma altına alındıysa, bu parolanın unutulması oldukça rahatsız edici.Bunun sonucunda BIOS ayarlarına normal yoldan erişmek mümkün olmuyor

BIOS üreticileri, ayarlara ulaşabilmek için genellikle ana parola biçiminde bir arka kapı bırakmışlardır. AWARD BIOS kullanıcıları ana parola olarak aşağıdaki ifadeleri kullanabilirler:

01322222, 589589, aPAf, ?award, award, award_sw, AWARD_SW, award_ps, aLLy, biostar, BIOSTAR, condo, HLT, j256, j262, j322, lkwpeter, LKWPETER, SKY_FOX, SWITCHES_SW, Syxz, ttptha, wodj, zjaaadc

CMOS-RAM’i silmek

Girdiğiniz ana parolalar BIOS ayarlarına ulaşmanızı engelliyorsa, geriye CMOS-RAM i silmekten başka bir çare yok.

CMOS-RAM’i silmek için bazı kartlarda ise sistemi özel bir jumper yardımıyla BIOS ayarlarına kadar kısmen açmak gerekecek. Ayrıntılı bilgi için Anakart kitapçığına bakın

Eğer bilgisayarınız, anakartın üzerinde ayrı bir yuvada harici bir sistem piline sahipse pili bulunduğu yuvadan çıkartmak ve birkaç dakika bekledikten sonra yerine takmak yeterli olacak. Bu, aynı zamanda pilin ömrünü de kısaltacaktır. CMOS-RAM’in gücü kesildiği zaman sadece parola değil, sabitdisk bilgileri gibi diğer tüm BIOS ayarları da silinecek.

mantıklı bir cevap teşk.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...