Jump to content

Türk Telekom'a Inter. Hattı Çekilmesi Için Başvuru

suskun123
 Share

Recommended Posts

Beyler sıfır binaya geçtik, daha yeni bitti. İnternet için Türk tekekoma gittim başvuru yaptım bu 10 gündür. ve bugün gene gittim. diyor 6 ay 1 sene sonra sıra gelir diyor. Strese girdim.Kendi paramızla rezil olmak bu olsa gerek. Yıl 2015 biz internet için adamlara yalvarıyoruz. Binanın 30 metre uzağında internet için direk var ya kazı olacak yada kablo havadan döşenecek. Acaba diyorum ben dışardan elektrikçi tutup yaptırsam var mı böyle bir durum yaşayan. Acaba başka yollar var mı yardımlarınızı bekliyorum.

İstanbul esenyurt

şöyle biz iç anadoludaydık ttnet direkten interneti aldı evmizin içine bilgisayara kadar bağladı hatta modemi de ayarladı. aynı ekip.

şimdi düzce tarafındayız merkezdeyiz. ttnetten nakil talep ettik buraya geldiler iki tane çocuk geldi apartman girişinden bizim dairenin linki bulamadılar hadi onu bulamadılar orda bizim kata çıkan hazır çekilmiş kablo var onuda mı görmediler. 

interneti bağlayamadan gittiler. birde dediler ki elektrikçi çağır kablo çeksin. elektrikçiye vereceğim parayı evde kablom vardı ben çektim.

bölgeden bölgeye fark edebilir diye düşünüyorum.  

yardım konusunda ise zor insaflı birine denk gelirsen yaparlar. yoksa keyifleri gelene kadar.  

Edited by seysel523

Ulan Evlere bile interneti imza ile getiriyorlar kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz?

internetin imzasımı olur arkadaş yok ise internet hemen getir alt yapıyı ha yani imza olmazsa internet yok öylemi?

O kadar para alınıyor nereye gidiyor acaba? alt yapıya gitmediği kesin

Yok parayla çözemezsin. Türk telekom başvuru sayısına göre sıralama yapıyor. Binadan imza topla internet isteyenlerden. 6-7 evden imza alırsan senin neti 10 güne falan bağlarlar.

Benzer bir durumla Ankara Etimesgut'ta bir arkadaşım karşılaştı.

Binada 24 daire var daha yeni 3 kişi taşındık bayramdan sonra ya 12 kişi filan oluruz sanırım

Yakınında internet kullanabilen komşular bulmaya çalış istersen. Ne demişler "ev alma, komşu al"  :trollface:

Ya bilsem böyle uzun sürecek Sıfır eve kiraya geçmezdim. Müteahhit ile görüştüm doğalgaz elektrik su da sorun yok hemen bağlıyorlar internette böyle oluyormuş. Yakındaki binalarda yeni 2 3 yıllık eğer başvuran olmuşsa zamanında onlardan vardır bi araştırayım. Şimdi ne diyecem yan bina dan geldim internetiniz varmı diyecem :D

Ya bilsem böyle uzun sürecek Sıfır eve kiraya geçmezdim. Müteahhit ile görüştüm doğalgaz elektrik su da sorun yok hemen bağlıyorlar internette böyle oluyormuş. Yakındaki binalarda yeni 2 3 yıllık eğer başvuran olmuşsa zamanında onlardan vardır bi araştırayım. Şimdi ne diyecem yan bina dan geldim internetiniz varmı diyecem :D

Hemen A4 kağıdına 3-5 ilan çıktısı alıp apartmanların girişine yapıştırırsan ve numaranı da yazarsın varsa böyle kullanan ve paylaşmak isteyen ulaşır sana  :) 

zaten benim bildiğim bina kendi kutusunu kendi koyuyor ordanda belirli şekilde dairelere hatlar çıkıyor ekip geldiğinde bina girişindeki kutudan belirli daireye hattı bağlıyor diye biliyorum.

Elektrikçiye söyledim yok böyle bir şey filan diyor bencede dediğin mantıklı aslında araştıracam bakalım. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim