Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

1100 Liraya Cs İçin Ekran Kartı Tavsiyesi

suskun123
 Share

Recommended Posts

masaustu-bilgisayar.jpg

Soru 1
PC özellikleri: 

• ASUS M5A97
  • RAM 8 GB Kingston HyperX Beast
  • AMD FX 8320
  • Samsung 840 EVO
  • Xigmatek 600 Watt +80

Buna güzel bir ekran kartı önerir misiniz? Bütçem, zorlarsam 1100 en fazla. Ekran kartını sırf %90 Counter strike 1.6, %10 ise Counter Strike:GO. Başka oynadığım oyun yok. 

Diyeceksiniz bu oyun için fazla pahalı ekran kartı almaya gerek yok. Ama olsun, siz yine de güzel bir tane önerirseniz makbule geçer. 
(Not: DX11 veya DX12 benim için önemli değil. Bu oyundan başka oyun oynamam, ileriye dönük filan olması da önemli değil. Önemli olan Counter Strike'ta iyi performans vermesi.

Arkadaşlar sizden ricam sakın bu oyun için gereksiz filan demeyin. GT430 la bile , CS:GO oynuyorum. Profesyonel olarak oynadığımdan, istediğim performansı alamıyorum. Ciddi şekilde yorumlarınızı bekliyorum. Kalın esenle...

Soru 2
Bir de şu ekran kartını mı alayım ne dersiniz 900 TL

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-strix-r9380-dc2oc-2gd5-gaming-radeon-r9-380-2gb-gddr5-256-bit-ekran-karti--.aspx

Counter Strike 1.6 için alacam bu daha ucuz 630 TL bu ikisi arasında fark varmıdır

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-strix-r7370-dc2oc-2gd5-gaming-radeon-r7-370-2gb-gddr5-256-bit-ekran-karti.aspx
Edited by suskun123

Counter oynuyon alt tarafı 1-2 GB setupu olan oyuna bu masraf nedir. Fifa, GTA 5, Battlefield tarzı oyun oynasan neyse. Ben 64 mb onboardta cs 1.6 oynuyorum. oyun belli zaten neyi göremiyosunda yüksek performans istiyosun.

Belki duvarın arkasını görmek istiyordur :troll:

Edited by Rancho

Çocuklar şu sizin bilmişlik tavırlarınız yok mu beni çıldırtıyor. O küçümsediğiniz oyunda bile ekran kartın sağlamsa mermilerin düz gider mesela var bende 1 gb 128 bit ekran kartı 5 tane sg den sonra kasma yapıyor. Sizin gibi sıradan oynasam sizin gibi boş boş yorumlar genede yazmam :)

Bazı kişiler nedense yardım etmek yerine alaycı bir tavırla mesaj yazıyor. Biri sizden yardım istiyorsa bildiğinizi yazın. Bilmiyorsanız veya yardım etmek niyetinde değilseniz klavyenize dokunmayın. Bir üyemiz çıkmış adam gibi ekran kartı yardımı istiyor. Ne yapcağının ne önemi var. İster Mario oynar ister video render yapar bize ne? Lütfen bu alaycı tavırları bırakın. Yaptığınız hoş değil.