Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sıfır Kasetçalar Tavsiyesi

JHT
 Share

Recommended Posts

Evet,orjinal eski basım kasetlerim var,çoğu kasetim nadir bulunan albümler.

Hele 1970 basım Mehter Marşları kasedim var.Babam Almanyadan almış zamanında.Başına birşey gelsin istemem.Babamın hatırası :)

Edited by JHT

Evet,orjinal eski basım kasetlerim var,çoğu kasetim nadir bulunan albümler.

Hele 1970 basım Mehter Marşları kasedim var.Babam Almanyadan almış zamanında.Başına birşey gelsin istemem.Babamın hatırası :)

kardeşim 1970 mehter marşı versiyonlarını ne kadar aradım bi bilsen :) mp3 e çevirebilirsen paylaşmanı isteriz. saygılar..

anlatımı yok ama kısaca bahsedeyim. kasetçaların hoparlör veya kulaklık çıkışı bilgisayarın mikrofon girişine bağlayanıyor. sonra bilgisayarda herhangi bir ses kaydedici programı çalıştırıyor ve kaset çalınıp kayda başlanıyor. yine de emin olmak için internetten araştırmanızı öneririm. 

eğer paylaşırsanız çok seviniriz tabi ki ama aynı zamanda bu eserler mp3e dönüşürse kalıcı hale gelecektir diye düşünüyorum.

anlatımı yok ama kısaca bahsedeyim. kasetçaların hoparlör veya kulaklık çıkışı bilgisayarın mikrofon girişine bağlayanıyor. sonra bilgisayarda herhangi bir ses kaydedici programı çalıştırıyor ve kaset çalınıp kayda başlanıyor. yine de emin olmak için internetten araştırmanızı öneririm. 

eğer paylaşırsanız çok seviniriz tabi ki ama aynı zamanda bu eserler mp3e dönüşürse kalıcı hale gelecektir diye düşünüyorum.

Tamamdır,araştıracağım.Yeni kasetçalar alınca mp3e çekmeye çalışırım ama söz veremiyorum.

Bence Orta seviye yada üst seviye bir Deck cihaz Temin edin, ( Eğer mümkünse PPM Peak Program Meter seviye göstergeli )

PPM ler hassas birer ölçü aleti demektir.

Basit bir VU metre entegresi ile beli standartlarda bir vumetre yapılabilir. Ancak belli seviye ölçümü yapabilen bir PPM denildiği zaman ;

Çözünürlüğü önemlidir.

Alt ölçüm seviyesi önemlidir.

-20db seviyesi 10mV seviyesindedir.

PPM'i gözleyen bir kullanıcı o anda duyduğu seviyeyi ölçüyor demektir. Bir VU metre yavaş çalışan (DÜŞÜK RESPONSE) bir alettir. Ani iniş ve çıkışlarda uygun tepkime ile çalışmazlar. Ama PPM ler uygun tepki ile o andaki müziğin seviyesini %100 doğru olarak veremese de yanılgı payı az olarak vermektedir.

SonyTC-K490.jpg

Edited by ozgurece