Jump to content

Bu Dolandırıcıyı Tanıyan Var Mı? "irfan62"

karadurak
 Share

Recommended Posts

Bende diyorum hiç açılmamış sözde 0 leptop niye o kadar ucuz TTNET'te 2277,6 lira tutuyor bu adam 1000 TL ye millete satmaya çalışıyor Sebebini sorduğumda niye bu kadar ucuz diye  turk telekomda tanıdığım var demişti.Böyle bir dolandırıcılık oldu ise gereken yapılmalı.

bu tür dolandırıcılar pahalı ürünü ucuz gösterip karşıdaki kişiyi hızlı bir şekilde almasını sağlamak ve zamanım yok gibi ücreti güven vererek kendi hesabına yatırmasını ister. genelde bu zamanda kimsede Allah korkusu kalmamış. haramın helali kimse dikkat etmiyor Allah böyle insanlara hidayet versin olmuyorsa kahhar ismiyle kahru perişan eylesin.

Edited by musab571

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sahibinden'den .comda corsair dominator 16 gb ram sattım çocuğun biri havale yaptı hesaba 750 tl kargoyuda ben verdim kargoladım adresine.Gerçi karşılığında teşekkür falanda etmedi ama haram para boğazdan geçmez bizim.Bunun gibiler yüzünden bizde satışlarımızı yapamıyoruz.Son zamanlarda facebook ta iddacı dolandırıcılar türedi buda devlet boşluğu var diye her isteyen istediğini yapmaya başladı.

Edited by C@NgO

geçmiş olsun internetten çok alışveriş yaptım herzaman güvenilir alıcıları ve get sistemlerini tercih etmenizde fayda var

Aynen ya get yada kapıda ödeme sistemi yoksa yok arkadaş sahibin dene bende üyeyim bende cok ürün sattım aldım ALLAHA şükür hic ne madur oldum nede madur ettim hic paranla rezil olmayacan  neyse arkadaşa bu akıl parası olur inşallah geçmiş olsun der çekilirim kenarıya

Edited by wendor11

O konuya bende girmiştim iRealist adlı üyenin yorumunu görüp mantıklı olarak konuya cevap bile vermeden çıkmıştım , hayır bende satış yapıyorum , Forumdan birine Nokia E71 satmıştım , GET filan yok ama böyleleri yüzünden insanların güveni sarsılıyor , İnci de olsaydım söverdim neyse.

Ben aslında karşı tarafı dinlemeden irfan nickli kullanıcıya net birşey söylemek istemiyorum. Sadece genel dolandırıcılar için merak ettiğim birşey var. Bu adamlar nasıl o parayı yiyebiliyor veya o gece rahat uyuyabiliyor. Biz arkadaştan 50 tl borç aldığımızda ertesi günü zor ediyoruz bir şekilde ödeyelim diye. Bu nasıl iştir anlamak mümkün değil.

Arkadaşlar belirtmiş zaten get ve kapıdan ödemeden. Ben ek olarak güvenli firmalardan (reklam olmasın diye isim yazmadım) direkt sıfır cihaz almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Nedenine gelince:

İlan sahibinin yerinde siz olsanız bu fiyata o cihazı satarmısınız? Muhtemelen cevap "çok sıkışmışsanız evet" olacaktır. Yüksek meblağlı satışlarda internette tanımadığınız kişi ile yüzleşmediğiniz sürece (hatta bana sorarsanız yüzleşseniz bile) güvenmeyin. Ancak güvenilir bir arkadaşınızın/akrabanızın referansı ile alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm ama dolandırıcıların çoluğundan çocuğundan mutlaka çıkacaktır; ama bu dünyada ama öbür dünyada.. Kanuni haklarınızı sonuna kadar arayın. İnşallah hakkınızı tekrar geri alırsınız. Saygılarımla...

benimde başıma geldi adanadan biri yaptı sonra adresinden bulup aldık parayı facebookdan ögrendim telefonunu yazınca çıkıyor orjinal hesapsa bir deneyin derim.

. (çocugun annesi ödedi parayı bu arada)

daha dikkatli olmak gerek

O konuya bende girmiştim iRealist adlı üyenin yorumunu görüp mantıklı olarak konuya cevap bile vermeden çıkmıştım , hayır bende satış yapıyorum , Forumdan birine Nokia E71 satmıştım , GET filan yok ama böyleleri yüzünden insanların güveni sarsılıyor , İnci de olsaydım söverdim neyse.

Yok ben meraktan sordum Heleki TTNET bunu taksitle + üstüne vergi ile satarken bu adam hiç açılmamış 0 daha kutusunda bağıra bağıra söyleyince merak ettim bir yazayım dedim zaten farketmiştim vericeği cevabı merak ettim sadece :D tahminlerimde yanılmamışım. Birilerine yararlı olur diye.

2000 küsür leptopu 1000 tl ye satmaya çalışmak dolandırıcılık zaten 

Ürünün gerçek çekilmiş resmide yok zaten 

GG/N11 Dışında rahat alışveriş yapılabilicek bir yer yok şuan en çok kullanılan onlar daha ele daha yakın geliyor 

Edited by iRealisT

Arkadaşlar bende internetten sürekli alışveriş yapıyorum. Güvenli ticaretin ne olduğunu biliyorum.

GG,N11,HB,Sanal Pazar vs.. Ali Expres,Amazon ve Ebay dahil birçok ülkeden sipariş geçtim.

Ama işte insan bazen gözü kapalı karşındakine güvenmek istiyor. 

Get ile sahibindene komisyon vermesin diye iyilik yaptık yapmaz olaydım. Sahibinden satıcıyı soysun bu insanlar uslanmaz.

Geçmiş olsun kardeşim. Bende birçok siteden alışveriş yapıyorum. Satıyorum, çok şükür hiç kimseyi mağdur etmedim, mağdurda olmadım. Ama sahibinden.com'da en mantıklı alışveriş GET üzerinden alışveriş yapmak, veya aynı şehirdeysen yüz yüze görüşüp parayı ve ürünü elden almaktır. Yada satıcıyla anlaşıp GET olmayan bir ürünü GET'e çevirmeye ikna etmektir. Çünkü sahibinden.com bir ürün satın aldığın zaman ürün eline geçmeden satıcıya onay vermiyorsun ve parada satıcının hesabına aktarılmıyor. O süre zarfında istersen ürünü iade edebiliyorsun, ve satıcıya ödemiş olduğun parada tekrar senin hesabına geri ödeme yapılıyor. Gittigidiyor'da da sistem böyle, valla ne yalan söyleyeyim. Bu zamana kadar hiçbir alışverişimde sorun yaşamadım. Ali Express, Gittigidiyor, Sanal Pazar vs olsun hiç sorun yaşamadım. Sana tavsiyem bu işin peşini sakın bırakmaman yönünde olacaktır... Tekrardan geçmiş olsun, kardeşim. Memlekette böyle insanlar iyice türedi artık.

gerekli yerlere başvurunuzu yapın nokta atışı en son yazışmanın olduğu adresi satır satır gösteriyorlar hocam böyle bi olay durumunda ilgileniyorlar gerçekten ben şahit oldum buna benzer bi duruma nokta atışı buldular yeri anında ama izin falan çıkartmak lazım galiba savcılıktan