Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Dostlar kendi sistemimde kullandığım W10 orijinal. O yüzden crackli windows işine pek bulaşmadım. Bir arkadaşım freedos pc almış, crackli W10 kurmak istiyoruz. W10 bölümündeki sürümlerde "orijinal" ibaresi gördüm bunlar cracksiz sürüm mü oluyor acaba? 

14 saat önce, akura yazdı:

1- Win 10'a yeni geçtim, Win7 ye göre Win 10'u kapat dediğimde hemen masaüstü görüntüsü gidip kapanma sesi geliyor ve siyah bir ekran geliyor ama hdd vs. çalışıyor 6-7 saniye sonra kapanıyor Ne bir kapatılıyor yazısı ne de lütfen bekleyin gibi hiç birşey gelmeden siyah ekrana geçip kapanıyor normal mi bu?

2- Parlaklık açarken eskiden kullandığım tuşlara basılı tutardım ve en son seviyeye gelirdi. Şimdi son seviye diyelim ki 10 kez Fn+F8 tuşuna basmam gerekiyor. Bu durum pek pratik değil, ses de ise böyle bir sorun yok. Fn tuşları için yazılımı kurunca daha da sapıttı 10 kademede açılan yer 40 seviyeye çıktı ve en parlak için 40 kere tuşa basmam gerekiyordu ben de kaldırdım.

3-Bilg. yeniden başlatıyorum hiçbir şey yapmadan Cclenaner açıp temizlik yapmak istediğinde EDGE açık diyor kapatılsın deyince temizlik yapabiliyorum. Hiç kullanıp çalıştırmadığım halde neden bu Microsoft Edge arka planda açık ve çalışıyor görünüyor.

1- Normal kardeş o herkeste oluyor

2- Olay bendede var redstone sürümden sonra özellikle giderek problem çıkarmaya başladı sırf bu yüzden harici klavye kullanıyorum.

3-Edge explorer tabanlı olduğu için explorer bağlı olarak çalışıyor explorer.exeyi kapatrsanızda tüm masaüstü herşey giiyor işlem yaptırmıyor sana o yüzden devamlı açık duruyor her ne kadar ieyi tamamen kaldırmak mümkün olsada edgeyi kaldıramıyorsun malesef.

13 saat önce, teocan94 yazdı:

Dostlar kendi sistemimde kullandığım W10 orijinal. O yüzden crackli windows işine pek bulaşmadım. Bir arkadaşım freedos pc almış, crackli W10 kurmak istiyoruz. W10 bölümündeki sürümlerde "orijinal" ibaresi gördüm bunlar cracksiz sürüm mü oluyor acaba? 

Orjinal yazan sürümler microsoftun kendi serverinden verilen orjinal oynanmamış dokunulmamış iso dosyalarıda herhangi patch veya crack içermez freedos sistemdede lisanslanmaz cracklemek zorundasınız ister orjinal indirip kurun sonra crackle crackleyin kullanın istersenizde direk cracklenmiş sürümü indirin oto yapsın size kalmış birşey ama benim önerim son çıkan crackli sistemlerden birini kurmanızdır :)

• Like 1

2 dakika önce, memocey yazdı:

Teşekkür ederim. şimdi winbuntu gördüm o nasıl acaba...

Winubuntu oldukça hafif stabil bir sistem ama amd ekran kartınız varsa önermiyorum tam destek vermediği için bir çok soruna neden olabiliyor ayrıca size kalmış birşey windowsla aynı tadı vermeyecektir işleyiş biçimleri dahil çok farklıdır facede gezmek küçük basit oyunlar oynamak web tabanlı oyunlar oynamak dışında bir amacınız yoksa winubuntuyu kullanabilirsiniz ama örnek photoshopla uğraşmak officede birşeyler yazıp çizmek slaytlar vs sonra gta,nfs,fıfa,pes tarzı büyük oyunalr oynamak steam kullanmak gibi bir niyetiniz varsa kesinlikle windows kullanmalısınız.

2 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

Winubuntu oldukça hafif stabil bir sistem ama amd ekran kartınız varsa önermiyorum tam destek vermediği için bir çok soruna neden olabiliyor ayrıca size kalmış birşey windowsla aynı tadı vermeyecektir işleyiş biçimleri dahil çok farklıdır facede gezmek küçük basit oyunlar oynamak web tabanlı oyunlar oynamak dışında bir amacınız yoksa winubuntuyu kullanabilirsiniz ama örnek photoshopla uğraşmak officede birşeyler yazıp çizmek slaytlar vs sonra gta,nfs,fıfa,pes tarzı büyük oyunalr oynamak steam kullanmak gibi bir niyetiniz varsa kesinlikle windows kullanmalısınız.

atom işlemciyle zaten bunlar çok mümkün değil. maksat dizüstü zay olmasın... yardımların için teşekkür ederim...

2 dakika önce, memocey yazdı:

atom işlemciyle zaten bunlar çok mümkün değil. maksat dizüstü zay olmasın... yardımların için teşekkür ederim...

oyun konusunu bilememde photoshop ve officeyi rahatlıkla kullanabiliyorum ben babamın netbook'unda win 7 lite kurdum gayette hızlı çalışıyor sadece photoshopta az biraz zorlama oluyor onun harici gayet güzel çalışıyor :)

• 2 hafta sonra ...
On 04.11.2016 at 14:29, forjest yazdı:

Hooooooops winbuntu'ya laf yok :D

Yenisi günceli gelebilir. :)

Reveal hidden contents

6idtvsme.gif

g96j377n.gif

Sisteme laf ettiğimiz yok kullanım alanı farklı her kafasına esen kullanamaz o sistemi olayı o misal o sistem fıfa 2017 kurup oynayamazsın bu basit bir örnek küçük günlük işler için ideal o sistem :)

• 2 hafta sonra ...

uzun süredir foruma üyeyim ara sıra bakıyorum acemiyim tabi yardıma ihtiyacım var

w8.1 kullanıyordum forumdan lisans key ile lisanslamıştım

w10 pro ya geçiş yaptığımda sıkıntı çıkmamıştı

anakart değiştirmek zorunda kaldım ve lisans iptal oldu tekrar lisanslayamıyorum

çalışlan key ve yapmam gereken ney yardımcı olursanız sevinirim

On 03.12.2016 at 22:32, heartles yazdı:

uzun süredir foruma üyeyim ara sıra bakıyorum acemiyim tabi yardıma ihtiyacım var

w8.1 kullanıyordum forumdan lisans key ile lisanslamıştım

w10 pro ya geçiş yaptığımda sıkıntı çıkmamıştı

anakart değiştirmek zorunda kaldım ve lisans iptal oldu tekrar lisanslayamıyorum

çalışlan key ve yapmam gereken ney yardımcı olursanız sevinirim

Herkese merhaba.

orjinal msdn 1607 sürümü var elimde buna bugüne kadarki güncelleştirmeleri entegre etmek istiyorum araştırdığımda en basit dism yöntemi mantıklı geldi.

11.12.2016 ya kadar güncelleştirmeler toplu olarak bir yerde varmı acaba? 

güncelleştirmeleri eklediğimde uefi desteği olması için özel birşey yapmaya gerek varmı?

teşekkürler...

26 dakika önce, ikaraot yazdı:

Herkese merhaba.

orjinal msdn 1607 sürümü var elimde buna bugüne kadarki güncelleştirmeleri entegre etmek istiyorum araştırdığımda en basit dism yöntemi mantıklı geldi.

11.12.2016 ya kadar güncelleştirmeler toplu olarak bir yerde varmı acaba? 

güncelleştirmeleri eklediğimde uefi desteği olması için özel birşey yapmaya gerek varmı?

teşekkürler...

Sürüm 1607 İS Derlemesi 14393.479  sürüm numarası.
indirme linki :

Please register to see this content.

updateler 

windows10.0-kb3199986-x64_5d4678c30de2de2bd7475073b061d0b3b2e5c3be
windows10.0-kb3200970-x64_3fa1daafc46a83ed5d0ecbd0a811e1421b7fad5a
windows10.0-kb3201845-x64_95e1e765344e1388fee3f7c0c143499e0b617d9f
windows10.0-kb3202790-x64_c1e4507c7ebbe93da3eb5d1e362e6a9f2a0333f8
windows-kb890830-x64-v5.42_ede8a857ddec0f30c8f2e6af5a71ed0563ff3a31

• Like 1

18 saat önce, chattt yazdı:

Sürüm 1607 İS Derlemesi 14393.479  sürüm numarası.
indirme linki :

updateler 

windows10.0-kb3199986-x64_5d4678c30de2de2bd7475073b061d0b3b2e5c3be
windows10.0-kb3200970-x64_3fa1daafc46a83ed5d0ecbd0a811e1421b7fad5a
windows10.0-kb3201845-x64_95e1e765344e1388fee3f7c0c143499e0b617d9f
windows10.0-kb3202790-x64_c1e4507c7ebbe93da3eb5d1e362e6a9f2a0333f8
windows-kb890830-x64-v5.42_ede8a857ddec0f30c8f2e6af5a71ed0563ff3a31

1607 orjinal iso ya eklemek için sadece bunları ekledi nlite doğrumu acaba? birde ntlite da esd sıkıştırmayı işaretlersem oluşan iso uefi destekli olurmu acaba?

orjinal Multiple edition iso ile Enterpise iso yu gimagex ile birleştirdim. 

Ntlite ile esd sıkıştırma yaparak updareleri ekledim. yanlış birşey varmı acaba?

Please register to see this content.

Edited by ikaraot
ekleme

• 2 hafta sonra ...

ŞİMDİ ARKADASLAR GECENLERDE HANGİSİ BİLMİYORUM    WİN10  İNDİRDİM  İCERİSİNDE ADAM OYNAMA YOK ORJİNAL YAZMIS . NEYLE KARSILASTIM GOOGLE KENDİLİGİNDEN ACILIP  BAZEN KAPANIYODU NEYSE VİRUS VAR DEDİM HERALDE KENDİM PC OKUDUM   BİTDEFENDER YUKLEDIM BISEY BULAMADI . ALAHALA DEDİM DUR BİDE KASPERSKY LE DENEYIM DEDİM YUKLEDİM COK GİZLİ CASUS PROGRAMI CIKTI PC DE, AYRICA HER VİRÜS PROGRAMIDA BULAMIYOR NE VARSA GÖNDERİYODU KESIN. AMAN DIKKAT HERSEYİNİZ CALİNİR BİLGİLENDİRME AMACLI YAZDIM.

• Like 1

16 dakika önce, VolkanYolda351 yazdı:

ŞİMDİ ARKADASLAR GECENLERDE HANGİSİ BİLMİYORUM    WİN10  İNDİRDİM  İCERİSİNDE ADAM OYNAMA YOK ORJİNAL YAZMIS . NEYLE KARSILASTIM GOOGLE KENDİLİGİNDEN ACILIP  BAZEN KAPANIYODU NEYSE VİRUS VAR DEDİM HERALDE KENDİM PC OKUDUM   BİTDEFENDER YUKLEDIM BISEY BULAMADI . ALAHALA DEDİM DUR BİDE KASPERSKY LE DENEYIM DEDİM YUKLEDİM COK GİZLİ CASUS PROGRAMI CIKTI PC DE, AYRICA HER VİRÜS PROGRAMIDA BULAMIYOR NE VARSA GÖNDERİYODU KESIN. AMAN DIKKAT HERSEYİNİZ CALİNİR BİLGİLENDİRME AMACLI YAZDIM.

1.Yazıları buyuk yazma

2,Nerden ne ındırdıgıne dıkkat et

3,Kullanacagın sistem hakkında bilgi edinmeden yükleme(sistem gereksinimleri vs)

4.Başlıktan anlaşılcagı üzere soru ve cevap yazıyor senın sorunun virüs ve nerden ındırdıgın tncd bi düzine çalışma var ustelık şikayet edende yok

43 dakika önce, mustafa009 yazdı:

Az önce 14986 sürümüne güncelleme yaptım wifi driver ı sorunlu gözüküyor nete girmiyor ne yapmam lazım ?

üç seçenek söyleyebilrim

1- ilk önce aygıt yönteicisinden wifi ile ilgili driver kaldırıp yeniden bilgisayarınızı başlatıp aynı yerden driver taratın. 

2- eğer wifi driver sorunsuz gelmez ise son güncellemenizi kaldırın.

3- diğer bir seçenek başka bir bilgisayardan wife driver indirip kurmak.