Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar intel hd 3000 ekran kartı var pcde diğer ekran kartıda gt540m,pc ye win10 yükledim ama intel 3000 serisi için win10 driver yayınlamadı laptop açılırken görev çubuğu donuyor bnde üzerine tıklayınca masaüstü gidip geliyor pc düzeliyor,bence sorun ekran kartı kaynaklı gibi bu serinin win10 driverı varmı? yada hata neden kaynaklı olabilir?

İşletim sistemi sürümü:Win10_1607_Turkish_x64

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar bir şey sorucam. Bu İşletim sistemlerinin hepsi UEFI destekli diyor. Benim bilgisayarımda UEFI desteği yok. UEFI destekli işletim sistemini indirsem normal bir şekilde dvd ye yada USB ye yazdırıp kuramazmıyım. İlla UEFI desteği olmasımı lazım ?

7 saat önce, dodurgali yazdı:

Arkadaşlar bir şey sorucam. Bu İşletim sistemlerinin hepsi UEFI destekli diyor. Benim bilgisayarımda UEFI desteği yok. UEFI destekli işletim sistemini indirsem normal bir şekilde dvd ye yada USB ye yazdırıp kuramazmıyım. İlla UEFI desteği olmasımı lazım ?

Uefi destekli dedikleri olay orjinal isoların alayında olan birşey zaten modifiyeli bazı sistemlerde yer kaplamaması babında siliniyor.Uefi destekli sisteminiz olursa biostan uefiyi açarsanız sorunsuz kurabilirsiniz anlamında konulmuş bir ibaredir onlar.Kısacası sizde uefi olsun olmasın rahatlıkla kurabilirsiniz bir sıkıntı çıkarmayacaktır.

On 04.02.2017 at 20:34, casper0007 yazdı:

windows 10 hangı surumunu yuklersem yukleyım herşeyı yukluyorum tekrar açtıgımda sıyah ekranda kalıyor 

Uyumsuzluk dersenız daha once defalarca yukledım 7 sorun yok

Aynı sorunla bende karşılaşmıştım win10 çıktığında.Ekran kartının driverlerini yüklemezsen sorun çözülür.

Saygılar

Selam, windows media creator ile usb üzerinden kurulum yaptım, fakat aşırı derecede donma oluyor. Yeni SSD alarak kurulum işlemi yaptım. Bu donmaların sebebi SSD değil gibi, windows 10'un güncel sürümüyle alakalı bir problem olabilir mi? Bana daha çok ethernet kartı ile ilgili bir problem varmış gibi geldi, ağ-internet işlemlerinde donma oluyor. Prorgamları kullanırken pek donma ile karşılaşmıyorum. Benzer durumla karşılaşanlar varsa ne gibi bir çözüm ürettiler.

windows 10 hdmi ile tvye bağlayıp bilgisayar ekranını kapatınca bilgisayar iki dk sonra kapanıyor oyun oynarken oluyor bide ekran açıkken normal açık kalıyor ekran açıkken sorun yok kapatığımda sorun oluyo asus n550jk asus n550jk cn166h windows 8 de böle sorun yoktu windows 10 a yüseltince oldu çözümü nedir arkadaşlar

7 saat önce, brnykzla yazdı:

windows 10 hdmi ile tvye bağlayıp bilgisayar ekranını kapatınca bilgisayar iki dk sonra kapanıyor oyun oynarken oluyor bide ekran açıkken normal açık kalıyor ekran açıkken sorun yok kapatığımda sorun oluyo asus n550jk asus n550jk cn166h windows 8 de böle sorun yoktu windows 10 a yüseltince oldu çözümü nedir arkadaşlar

Sağ alttaki pile sağ tıkla. Güç seçenekleri/Ekranı ne zaman kapatılacağını seçin.

Kısmından ekran kapatma süresini uzatarak deneyin.

• Like 1

• Editor
6 dakika önce, kocamanadam yazdı:

Windows 10 un şu anki sürümü,sürüm 1607 (is derlemesi 14393.693 mü?yoksa 14393.726 mı?Eğer 726 ise bende güncellemeler açık olmasına rağmen neden 693?

726 görünüyor, buradan indirip manuel olarak kurmayı deneyin (hem cab hem de msu olarak mevcut) :

Please register to see this content.

Edited by MOTUN
  • Like 3

Değerli arkadaşlar bir sorum olacaktı elimde Windows 10'un birkaç tane iso su var ve ben Uefi ve Esd olanları nasıl anlaşılır öğrenmek istemiştim.

Kusura bakmayın belki çok basit bir soru olabilir. Bilgim olmadığı için sormak istemiştim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

21 dakika önce, akrobat yazdı:

Değerli arkadaşlar bir sorum olacaktı elimde Windows 10'un birkaç tane iso su var ve ben Uefi ve Esd olanları nasıl anlaşılır öğrenmek istemiştim.

Kusura bakmayın belki çok basit bir soru olabilir. Bilgim olmadığı için sormak istemiştim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

dosyanın uzantısı .esd ise esd .iso ise isodur :)

esd dosyasını kullanabilmen için iso dosyasına çevirmen gerekiyor.

uzantısı .iso olan İşletim Sistemi dosyasını Rufus programıyla flash belleğine ister standart, istersen de UEFI kurulum yapacak şekilde kayıt yapabilirsin.

• Like 1