Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Merhabalar,

windows un sitesinden windows 64 bt 10 pro yükledim. aktive etmek istiyorum burdaki kms aktiv programlarını denedim ancak olmadı. nasıl aktive edebilirim başka yöntem varmıdır. (bu arada işletim sistemini windows sitesinden yüklememin sebebi mac book bootcamp buradaki modifiye edilmişleri kabul etmiyor)

2 saat önce, mural yazdı:

Merhabalar,

windows un sitesinden windows 64 bt 10 pro yükledim. aktive etmek istiyorum burdaki kms aktiv programlarını denedim ancak olmadı. nasıl aktive edebilirim başka yöntem varmıdır. (bu arada işletim sistemini windows sitesinden yüklememin sebebi mac book bootcamp buradaki modifiye edilmişleri kabul etmiyor)

1 saat önce, blue sky yazdı:

Arkadaşlar Win 10 lisansı ile Win 8 kurabilir miyim?  

Kuramazsınız.

• 2 hafta sonra ...

Merhaba ben defenderi reg kaydıyla kapattım ama sağ altta simgesi hala duruyor korumalı yazıyor ama basınca kapalı diyor. Sağ altta o simgeyi kapatabilir miyim hiç gözükmesin?

Please register to see this content.

Teşekkürler :)

5 saat önce, ismail0100 yazdı:

Merhaba ben defenderi reg kaydıyla kapattım ama sağ altta simgesi hala duruyor korumalı yazıyor ama basınca kapalı diyor. Sağ altta o simgeyi kapatabilir miyim hiç gözükmesin?

Teşekkürler :)

Reg kaydıyla kapattıktan sonra services.msc yani hizmetleri çalıştırıp windows defender'i devredışı bırakacaksınız yeniden başlattığınızda defender kapanmış olur.Ayrıyetten Arkaplan akıllı aktarım hizmeti ve hızlı getirmeyi devredışı bırakırsanız sisteminiz daha hızlı çalışacaktır.

Edited by RaZoRWounD
  • Like 2

14 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

Reg kaydıyla kapattıktan sonra services.msc yani hizmetleri çalıştırıp windows defender'i devredışı bırakacaksınız yeniden başlattığınızda defender kapanmış olur.Ayrıyetten Arkaplan akıllı aktarım hizmeti ve hızlı getirmeyi devredışı bırakırsanız sisteminiz daha hızlı çalışacaktır.

Teşekkür ederim ama yalnız defenderi hizmetlerden kapatmaya çalışınca olmuyor.

1 saat önce, ismail0100 yazdı:

Teşekkür ederim ama yalnız defenderi hizmetlerden kapatmaya çalışınca olmuyor.

Reg kaydından kaynaklı.Reg kaydını eski haline getirip yeniden başlattıktan şu yolları izlerseniz sorunsuz kapanacaktır.

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Defender açık olan tikleri kapatın.

Daha sonra hizmetlerden başlangıçta devredışı bırak yapın.(Durdurmaya çalışmayın hata verir.)

En son reg kaydıyla kapatın.Yeniden başlattığınızda defender tamamen kapanmış olacaktır. Olmazsa tekrar yazın daha farklı çözümler bulunur esktra program kullanılır o şekil yapılır.

Edited by RaZoRWounD

Reg kaydından kaynaklı.Reg kaydını eski haline getirip yeniden başlattıktan şu yolları izlerseniz sorunsuz kapanacaktır.

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Defender açık olan tikleri kapatın.

Daha sonra hizmetlerden başlangıçta devredışı bırak yapın.(Durdurmaya çalışmayın hata verir.)

En son reg kaydıyla kapatın.Yeniden başlattığınızda defender tamamen kapanmış olacaktır. Olmazsa tekrar yazın daha farklı çözümler bulunur esktra program kullanılır o şekil yapılır.

Defenderi regden geri açtım ama devredışı işaretlenmiyordu. Hiç biri işaretlenmiyordu. En azından defender kapalı sağ aşağıdan gitmesi için reg olmaz mıki?

buyur hocam bu işin fazlasıyla görür (kapatmak için)

Bundan sonra Defenderi kullanmıyacağım diyorsan (Defenderi kaldırmak için)

Windows Defenderi açılıştan kaldırmak için aşağıdaki reg kaydı işini görür

Windows Registry Editor Version 5.0

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Windows Defender"=-
Edited by fingerprint

22 saat önce, ismail0100 yazdı:

Defenderi regden geri açtım ama devredışı işaretlenmiyordu. Hiç biri işaretlenmiyordu. En azından defender kapalı sağ aşağıdan gitmesi için reg olmaz mıki?

tam bunları yazmak için girmiştim ki fingerprint arkadaş gerekli cevabı vermiş :)

• Like 1

5 saat önce, fingerprint yazdı:

buyur hocam bu işin fazlasıyla görür (kapatmak için)

Bundan sonra Defenderi kullanmıyacağım diyorsan (Defenderi kaldırmak için)

Windows Defenderi açılıştan kaldırmak için aşağıdaki reg kaydı işini görür

Windows Registry Editor Version 5.0

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Windows Defender"=-

Bir saat önce, RaZoRWounD yazdı:

tam bunları yazmak için girmiştim ki fingerprint arkadaş gerekli cevabı vermiş :)

Çok teşekkür ederim :) Defender zulüm benim için biraz :) sizleride yordum :)

• Like 1

şu and enetliyorum güncelleştirmeleri haydi hayırlısı şu an sürüm 1607 is derlemesi 14393.693 işletim sistemim windows 10 home single language x86

güncelleştirmeler: Windwos 10 Versiyon 1607 İçin Toplu Güncelleme (KB4013429)

Windows 10 1607 Güncelleştirmesi (KB4013418) güncelleştirmeler bunlar arkadaşlar

Edited by akillialtay1881
  • Like 1

6 dakika önce, akillialtay1881 yazdı:

şu and enetliyorum güncelleştirmeleri haydi hayırlısı şu an sürüm 1607 is derlemesi 14393.693 işletim sistemim windows 10 home single language x86

güncelleştirmeler: Windwos 10 Versiyon 1607 İçin Toplu Güncelleme (KB4013429)

Windows 10 1607 Güncelleştirmesi (KB4013418) güncelleştirmeler bunlar arkadaşlar

Updateyi bir saat beklemeyeyim diyenler için manuel link
KB4013429 (32 bit =357 MB 64 bit =700 MB)

KB4013418 (32 bit =5.2 MB 64 bit =11.4 MB)

• Like 1

17 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Updateyi bir saat beklemeyeyim diyenler için manuel link
KB4013429 (32 bit =357 MB 64 bit =700 MB)

KB4013418 (32 bit =5.2 MB 64 bit =11.4 MB)

1607 ve 160703 farkı nedir, 160703 insider mi oluyor

10 saat önce, oguzhan43 yazdı:

1607 ve 160703 farkı nedir, 160703 insider mi oluyor

onlar delta güncellemesiymiş 3-4 ay arayla toplu güncellemek isteyenler içinmiş galiba araştırdım yazılanlardan anladığım bu ne kadar doğrudur bilemem

• Like 1

Yeni Toplu Güncelleme Geldi
Değişiklikler

• Addressed a known issue with KB4013429 that caused Windows DVD Player (and 3rd party apps that use Microsoft MPEG-2 handling libraries) to crash.
  • Addressed a known issue with KB4013429, that some customers using Windows Server 2016 and Windows 10 1607 Client with Switch Embedded Teaming (SET) enabled might experience a deadlock or when changing the physical adapter’s link speed property. This issue is most commonly seen as a DPC_WATCHDOG_VIOLATION or when verifier is enabled a VRF_STACKPTR_ERROR is seen in the Memory dump.

Sürüm 14393.969 oldu

Manuel İndirmek İsteyenler için (32 Bit = 566,5 Mb / 64 Bit = 1 GB)

Edited by RaZoRWounD

35 dakika önce, kocamanadam yazdı:

En son windows 10 sürümü KB4015438 nolu güncelleme %80 de beklyor.Nedeni nedir arkadaşlar?

Bende öyle bir sorun olmadı isterseniz hizmetlerden windows update orchestra ve windows updateyi zorla durdurun daha sonra güncelleme geçmişi temizleyip tekrar deneyin sorunsuz inecektir diye düşünüyorum güncelleme geçmişi çok dolu olunca sıkıntı çıkartıyor veya internet bağlantısında kopmalar olursada sorun oluyor.Zaten win 7den beri bu windows updatenin hiçbir zaman 4/4lük çalıştığını görmedim hep bir sorun hep 1 sıkıntı illa uğraştıracak yani

• Like 1

1 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Bende öyle bir sorun olmadı isterseniz hizmetlerden windows update orchestra ve windows updateyi zorla durdurun daha sonra güncelleme geçmişi temizleyip tekrar deneyin sorunsuz inecektir diye düşünüyorum güncelleme geçmişi çok dolu olunca sıkıntı çıkartıyor veya internet bağlantısında kopmalar olursada sorun oluyor.Zaten win 7den beri bu windows updatenin hiçbir zaman 4/4lük çalıştığını görmedim hep bir sorun hep 1 sıkıntı illa uğraştıracak yani

Teşekkür ederim kardeşim.Üç gündür uğraşıyorum,senin dediklerini yaptım halloldu.Allah razı olsun.

• Like 1

• Editor

Cumulative Update KB4015438 for Windows 10 v1607 Build 14393.969

Bir sorunla karşılaşmamak için Antivirusunuzu ve Windows Defender'i devre dışı bırakın..

https://support.microsoft.com/en-us/help/4015438/windows-10-update-kb4015438

MSU | x64
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2017/03/windows10.0-kb4015438-x64_c0e4b528d1c6b75503efd12d44d71a809c997555.msu

MSU | x86
http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2017/03/windows10.0-kb4015438-x86_606c46678437af9b14599ad74e6a57b2b997d9ff.msu

CAB | x64
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2017/03/windows10.0-kb4015438-x64_0335520bbb67e75330a0f58558a67ff000a69348.cab

CAB | x86
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2017/03/windows10.0-kb4015438-x86_1EDCB960E4E3B264C7AF7AD95CD83719C5D5FE1F.cab