Jump to content

Tttnet Hız Arttırma Yöntemleri

italyano43
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ttnet 16 megabite kadar sınırsız tarifedeyim.

Ama hız testlerinde 6 megabiti geçmiyor hızım (_Modemim airtes air 5440_)

Hız arttırma yöntemleri için çareler nelerdir? Müşteri temsilcileri pek yardımcı olamıyorlar,

hattınız normal diyorlar.

Wifi + eternet farkedebilir bazen eski üretim modemlerde bant hızları veri transfer'lerini karşılar nitelikte olmama ihtimali var buda modem değişikliği gereksinimi ister nihayetinde farklı model bir modem ile deneme yanılma yaparakta sonuç elde etmek mümkün emin olmak adına ilave olarak kullandığınız sistem üzerindeki varsa eğer Dns,proxy,Vpn hizmetleride net hızında da belli ölçülerde etki edebiliyor (hız'da) tabii bu detaya girer biraz.Bilgi sahibi diğer arkadaşlarda çözüme yönelik yorumda bulunacaklardır elbette kolay gelsin saygılar.

başlat çalıştır

gpedit.msc

bilgisayar yapılandırmasında _yönetim şablonları_ ağ _Qos paket zamanlayıcısı_ayarlanabilir bant genişliğini sınırla_etkin

bant genişliğini sınırla _ 0 yaptım.

modemde ise internet ayar mtu 1492 idi 1498 yaptım

şuan 8 megabiti geçti.

bizimde net 16 ya kadar olandı net 15 bağlanıyordum ama 3 gün önce 8 ayarlamışlar (modem arayüzünden görüyorum önceden 16 yazıyordu şimdi 8) neyse aradım dedim böyle böyle dedilerki biz öyle rakamları görmüyorum ama hattınız çok temiz alabileceğiniz en fazla hızla almanız gerek diyorlar bizden yada sorun görünmüyor diyorlar modemde yada pc de olabilirmiş ne hikmetse anlamadım

ttnete baş vur düzeltecekler benim de 16 megabiti 5 mege bite düştü ne yaptımsa fayda vermedi ttnete başvuru yaptım 12 mega bite çıkardılar şimdi 12 megabitile indiriyorum yok şu ayarlar yok bu ayarlar hepsi palavra sadece modem çok eskiise hız ne olursa olsun artış saglamıyor modem deşişimi hızı artırır  bütün sorun ttnette hız düşürüyorlar hakkını ara saygılar