Jump to content

Samsung Eb-Pn915Bwe 11.300 Mh Powerbank

Partizan
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 2-3 gün önce Samsung EB-PN915BWE Model 11.300 MAH Powerbank aldım.

Fiyat olarak 160 TL ödedim. Alışveriş merkezinden kredi kartı olmadan taksitle aldığım için fazla verdim farkındayım.

Neyse gelelim konuya; İnternet üzerinden Samsung'un sitesine baktığımda böyle bir ürün bulunmamakta ama google üzerinden arama yaptığımda böyle bir ürün bulunmakta ve satışta.

Bu sorun aklıma takıldı. Samsung'un kendi sitesinde yok ama Vatan'da Sanal Pazar gibi alışveriş sitelerinde böyle bir ürünün satışta olduğunu gördüm.

2. Sorun ise kullandığım ve sürekli olarak sarj ettiğim telefon Samsung S3 Mini (8200Q)

Telefonun bataryası 1500 MAH 3.8 V Lion Batarya.

Basit bir matematik hesabı yaptığımda 11.300 MAH Powerbank tam doluyken benim telefonumu 7 kere tam sarj bir kere de yarım olarak sarj etmesi gerekiyor. Böyle bir durum var mıdır olabilir mi?

3. Sorun ise ben bu Powerbankı aldığım da tamamen bataryasını bitirip öyle şarja taktım ve ortalama 5-6 saat şarjda kaldı ama tam olarak dolmadı. 2 gün sonra bataryasını bitirip tekrardan şarja taktım. Bu seferde ortalama 12 saate yakın bir süre orjinal Samsung adaptörü ve şarj kablosuyla şarjda kaldı. Şarjdan çıkardığımda gösterge tam dolu gösteriyordu. Bugün telefonu iki kere powerbank üzerinden sarj ettim. İlk şarj %80 ikinci ise % 65-70 arası. Şuan gösterge 3 kademe tam dolu diğer bir kademe ise az sönük yanıyor.

Ben bu powerbankı kaç saat şarj etmeliyim? Pil verimliliği ve uzun süre kullanmak adına.

Ben bu kadar pimpirikli değilim aslında ama akila takılınca takılıyor kalıyor.

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Samsung adaptörü sanırm 2A değerinde olması lazım çıkış değeri, bununla şarj etmeni öneririm daha erken dolması açısından. Amper değeri önemli şarj süresi konusunda. Tam zamanını telefonun şarj süresi ile doğru orantılı olarak hesaplayabilirsin. Ayrıca power banklar %100 verimli çalışmazlar yani 11.300 mah kapasite vermesini beklememek lazım. Ama markalı olması dışarıdaki ucuza satılan birçok üründen daha mantıklı bir seçim olmuş. 

Ayrıca ürün var resmi olarak 

http://www.samsung.com/my/consumer/mobile-devices/accessories/battery/EB-PN915BSEGWW

Kendine iyi bak hewal. Serçawa.