Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

360 Total Security Hakkındaki İzlenimleriniz

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

İyi geceler tnctr ailesi...

Ben epey süre 360 Total Security güvenlik programını kullandım. Şu an ise Kaspersky Total Security yüklü. Ama bazı zamanlar çileden çıkarıyor. Özellikle açılma süresi hayli sinir bozucu. 360 Total Security anında açılıyor. Peki 360 Total Security niye kullanmıyorsunuz diyeceksiniz. Bunun iki nedeni var.

1. Çok fazla (false positive) yanlış güvenlik alarmı vermesi. Özellikle sfx dosyalarına karşı bir alerjisi var. Kendi yaptığım winrar sfx dosyasına bile zararlı dediği oldu.

2. Bir flash bellek taramasını çok ama çok kısa sürede bitirmesi. Gigabaylarca verisi olan bir flash belleği birkaç saniyede nasıl tarıyor anlayamadım. Bunu kaspersky, norton, Bitdefender yapamıyor. Beni asıl düşünceye sevk eden bu oldu. Acaba 360 Total Security,

özellikle flash bellek taramasında ne kadar iyi ve bulduğu zararlı yazılımı etkisiz hale getirme konusunda ne kadar iyi?

Bu arada 360 Total Security de Bit defender virüs veritabanını kullanıyorum. Avira nınkini kullanmadım hiç

360 Total Security kullanıyorsanız sizin izlenimlerinizi ve deneyimlerinizi bilmek isterim. Burada paylaşırsanız memnun olurum.

Not: Çin işi, Japon işi diyecekseniz hiç yazmayın. Saygılarımla

• Like 1

eset smart security kullan. hem hızlı, hem güvenilir.. 2.7'den beri eset kullanıyorum.. bazen değişiklik olsun diye başka antivirüsler de denedim ama hiçbiri eset'in yerini tutmadı..360 total security'i denemedim hiç ama sen de memnun değilmişsin. eset gerçekten bir numara.

Edited by y_bahtiyar

360 Total Security bende kullanıyorum. İlk zamanlar iyiydi sessiz sedasız iş görürdü. Şimdilerde çok can sıkıyor, herşeye uyarı! bir program registry değiştirirken bile uyarı. Avira ve bitdefender motoru etkin. Önceki yıllar comodo is sarmıştım; ama .uyarıdan bıkıp 360TS'ye geçtim. Şimdi bu da aynı oldu. Sağlam bişey bulursam düşünmede kaldırırım.

2 yıldır 360 total security essential kullanıyorum.Çok memmunum.Kasma yok ve koruması da iyi.Gizlilik açısından iyi değil diyorlar.Kullanıcıyı bir nevi gözetliyorlarmış diye okudum bir kaç yerde.Günlük kullanım için bence yeterli.Ücretsiz olması da ayrı bir güzellik katıyor.Ancak sürekli yabancı flash bellekleri kullanıyorsan yani başka bilgisayardan flash bellek yoluyla virüs bulaşma ihtimali yüksekse eset daha iyi bir çözüm olur.Aksi taktirde Qihoo dan şaşma bence...

Flash bellek konusunda şöyle bir sıkıntı yaşadım. Flash belleğimi bir arkadaşımın bilgisayarına taktım. Sonra kendi bilgisayarıma takınca birkaç zararlı yazılım buldu ve etkisiz hale getirdi. Aynı flash belleği masaüstü bilgisayarıma taktım. Kaspersky anında tepki verdi. Ve içindeki tüm zararlıları temizledi.360 total security günceldi. O yüzden şüphelendim. Ve Kaspersky kullanıyorum.

360totalsecurity herşeyden önce türkçe ve ücretsiz olması açısından bakıldığında normal birey ve ev kullanıcıları için yeterli düzeyde bir antivirüs programı olduğu kanaatindeyi m son çıkan güncel sürümlerinde sanıyorum hassasiyeti arttırdılar yada yeni çıkan virüs veri tabanlarının yoğunluğundanmı nedeni bilinmez uyarı ve engellemeleri çoğaldı fakat yinede arayüz,anlaşılırlık,türkçe olması + 'ları - olarak üstteki yazdığım maddeler.Son zamanlarda her ne kadar kullanmasamda AV. Free olarak Panda'yı isteyenlere kuruyorum eşe,dosta oldukça başarılı saygılar. :)

pc dahil bütün cihazlarımda kullanıyorum gayet memnunum. Üstelik yeni versiyonlarında güzel eklentiler var. Artı hızlı bir şekilde pc ve ofis güncellemelerini yüklemesi de cabası. Gayet başarılı ve emniyetli.

Antivirüs konusunda düşüncelerim !

Öncelikle 360 Securty kullanan biri olarak ücretsiz ve sistemi yormayan bir hizmet sunmasından ötürü program yapımcılarını tebrik ediyorum.
Flash bellek konusunda benimde gözüme takılan noktalar oldu,128 GB dolu belleği 24 saniye de taradı :) hangi ara o dosyaları açıp içine baktı (veya bakmadan geçti) bilemedim :)

Çözüm olarak çareyi antivirüs programını değiştirmekte buldum.

https://www.avast.com/internet-security 

linkinden programı indirip 30 gün deneme sürümü olarak kullanmaya başladım.

Hesap kısmından mail adresimle üye oldum ve programı tavsiye etmeye başladım.

Tavsiyem üzerine indiren 7 kişiden sonra 1 yıllık bedava lisans verdi Avast !

Şu an 13. kişideyim 14 kişi verdiğim linkten yükleme yaparsa 2 yıllık lisansım olacak :)

Yani Avast İnternet Security ye emanet ettim pc yi :)

Hangi antivirüs olursa olsun yine de haftada bir defa Emsisoft Emergency Kit ile pc yi tarıyor ve temizliyorum 

https://www.emsisoft.com/en/software/eek/
Edited by abdispowerr

• 1 ay sonra...

ben mersinde bilgisyar tamiri ve servis hizmeti veriyorum elimde tüm antivirüslerin lisansları ve dvdlerini satıyorumnorton-eset-kaspersky-trendmicro-bitdefender tek bir antivirüs tanırım oda comododur ücretsizlerini bile mersin devlet demiryollarına en az 25 makinaya yükledim sıfır kasma sıfır virüs ve sıfır çökme 360 kullanıyordum her ay şikayet sistem yenileme bakıma gidiorduk comodo antivirüs ve internet secruty premiumdan şaşma 500 liralıkta garanti veriyor tek geçerim kasper kasar norton sızdırır eset şaşırır avira sapıtır 360 hep siler ama comodo tektişr gerçekten diyorum 15 yıllık deneyimimdir

• Like 1

Avira,Panda,Avast bu 3lüden 1inin Free versiyonunu Kurcaksınız Bunların Yanına bonus olarak Emsisoft antimalware veya malwarebytes anti malware kurcaksınız ekstradan bide hitman pro alert kurdunuzmu tamamdır 10 numara 5 yıldız olur.Kolay kolay virüs girmez 360 total security netbook gibi çok kasan makineler haricine kurmucaksın yaramaz.

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

ben mersinde bilgisyar tamiri ve servis hizmeti veriyorum elimde tüm antivirüslerin lisansları ve dvdlerini satıyorumnorton-eset-kaspersky-trendmicro-bitdefender tek bir antivirüs tanırım oda comododur ücretsizlerini bile mersin devlet demiryollarına en az 25 makinaya yükledim sıfır kasma sıfır virüs ve sıfır çökme 360 kullanıyordum her ay şikayet sistem yenileme bakıma gidiorduk comodo antivirüs ve internet secruty premiumdan şaşma 500 liralıkta garanti veriyor tek geçerim kasper kasar norton sızdırır eset şaşırır avira sapıtır 360 hep siler ama comodo tektişr gerçekten diyorum 15 yıllık deneyimimdir

çok doğru söylüyorsunuz. size katılıyorum.

360 total security windows 10 kullanıyorsanız tam bir baş belası kesinlikle tavsiye etmiyorum 360 total security essential bi nebze iyi ama kesinlikle tavsiye etmiyorum kendi açımdan söyleyim ben antivirüs programından beklentilerim şunlardır saatin yanındaki simgesine sağ tıklayınca korumayı kapa dediğimde kapanmalı arka planda çalışıp beni kandırmamalı yani antivirus programı beni değil ben onu yönlendirmeliyim norton yada kasper kullanın ücretsizler içiresinde comodo kullanın saygılar....

• Like 2

• 3 hafta sonra ...

360 total security windows 10 kullanıyorsanız tam bir baş belası kesinlikle tavsiye etmiyorum .

aynen usta 5 para etmez bir program,,pc imde ne kadar katilimsiz program warsa hepsini sildi ..önüne geleni virüslü görüyor..:( ben ne yapayım öyle programı...tek avantajı var pc yi kasmiyor,,kasmayan programdan şaşarım....acemi teröristin eline vermişler silahı önüne geleni temizliyor :) :D  gidin free ücretsiz yazılım kullanın daha iyi

• Like 1

İyi bir konu oldu 2 yıl norton 360 kullandım memnundum ama iş ücretsiz antivirüs programlarına gelince ilk çıktığında avast antivirüs programını çok beğenirdim şimdi ise çoğunluğunu beğenmiyorum ama nuri6633 deneyimlerinden yola çıkarak yeni test arayışım comodo olacak

• 4 ay sonra...

Evet arkadaşlar, konuyu hortlatmış olacağım ama önemli olduğu için yazma gereği duydum. Eğer sürekli flash bellek kullanna biriyseniz, bilgisayarınıza sıklıkla flash bellek takıyorsanız bu güvenlik programını kesinlikle yüklemeyin. Tavsiye edilmez. Sırayla anlatayım.

1.360 total security  8.6.0.1086 sürümünü indirip kurdum.

2.Peşine bit defender veritabanını yükledim.

3. Çeşitli ayarlarını yaptım.

4. Sonra 2012 yılından kalma eicar isimli zararlı yazılım( aslında hiçbir zararı olmayan deneysel bir dosyadır) eicar isimli dosyayı internetten indirmek istedim. İner inmez 360 TS zararlı yazılım dedi ve karantinaya aldı. Buraya kadar herşey güzel...

5. Sonra 360 TS yi kapatıp o eicar.txt, eicar içeren zip dosyasını indirdim.

6. Flash belleğimi takıp içerisine çeşitli klasörler yükledim.

7. Bu klasörlerin içerisine bu eicar dosyalarını rastgele kopyaladım.

8. Flash belleği çıkarıp 360 TS yi aktif ettim.

9. Flash belleği taktım. 360 TS taradı birkaç saniye bile sürmeden flash bellek temiz dedi. Oysa az önce internetten indirince hemen karantinaya aldığı dosyalarla doluydu bu flash bellek.

Kısacası flash bellek ile çok işiniz oluyorsa bu güvenlik programına güvenmeyiniz. Saygılarımla 

8 saat önce, YAGMURADAM yazdı:

Evet arkadaşlar, konuyu hortlatmış olacağım ama önemli olduğu için yazma gereği duydum. Eğer sürekli flash bellek kullanna biriyseniz, bilgisayarınıza sıklıkla flash bellek takıyorsanız bu güvenlik programını kesinlikle yüklemeyin. Tavsiye edilmez. Sırayla anlatayım.

1.360 total security  8.6.0.1086 sürümünü indirip kurdum.

2.Peşine bit defender veritabanını yükledim.

3. Çeşitli ayarlarını yaptım.

4. Sonra 2012 yılından kalma eicar isimli zararlı yazılım( aslında hiçbir zararı olmayan deneysel bir dosyadır) eicar isimli dosyayı internetten indirmek istedim. İner inmez 360 TS zararlı yazılım dedi ve karantinaya aldı. Buraya kadar herşey güzel...

5. Sonra 360 TS yi kapatıp o eicar.txt, eicar içeren zip dosyasını indirdim.

6. Flash belleğimi takıp içerisine çeşitli klasörler yükledim.

7. Bu klasörlerin içerisine bu eicar dosyalarını rastgele kopyaladım.

8. Flash belleği çıkarıp 360 TS yi aktif ettim.

9. Flash belleği taktım. 360 TS taradı birkaç saniye bile sürmeden flash bellek temiz dedi. Oysa az önce internetten indirince hemen karantinaya aldığı dosyalarla doluydu bu flash bellek.

Kısacası flash bellek ile çok işiniz oluyorsa bu güvenlik programına güvenmeyiniz. Saygılarımla 

Bunu program'ı suçlamanız hata olmuş araştırın üst düzey güvenlik sağlamayan tüm programlardada aynı sonuca ulaşırsınız neden derseniz bir çok antivirüs programı USB'yi tam anlamıyla tarayıp temizlemeyemiyor Orta seviye antivirüs programı sonuçta herşeyi iyi olacak diye bir kaide yok ayrıyetten bitdefender değilde avira veritabanı kullanın en azından daha sağlıklı sonuçlar veriyor bitdefenderde sapıtıyor anlamadığım birşekilde

Birçok virüs programının harici medyayı otomatik tarama ayarı varsayılan olarak ana dizinde tarama yapar yada büyük boyutlu ve arşiv dosyaları tarama dışında kalır derinlemesine ve eksiksiz tarama programın ayarlarından aktif edilebiliyor.  

Genel de Varsayılan olarak eksiksiz tam kapasite  çalışan virüs programları yavaş ve ağır çalışıyor olarak hissedilir.