Jump to content

Patron1 Copy.exe Activexdebugger Harddisk Tıklama Ile Açılmıyor

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

ben bunu virus programı olmadanda yapıyorum

Araçlar>Klasör Seçenekleri>Görünümden gizli dosyları göster ve korunan işletim sistemi dosyalrı gizle seçeneğini tikini kaldırıyorum (gelen uyarıya evet deyin) tamam deyip çıkıyorum

her bir sürücüye sağ tıklıyor aç diyoruz sonra

Activexdebugger32.exe artıyoruz ve siliyoruz burası çok önemli burdan silmezseniz işeyaramaz sonra regedit ten siliyoruz

autorun isimli dosyaları yereldisk ana yerinde program files document de değil bulunca siliyoruz bunlar sürücüye tıkladığımızda birlikte aç ğenceresini gösteren haşaratlardır :rofl: bunlarıda reg dosyasında siliyoruz nerden sildiğinize dikkat edin regeditte aynı yol yazmalı

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bulunduğu yer C:\Windows\system32

Gizli olur genelde.

Bu trojan C ve D sürücülerini sizden izinsiz halka açıyor.

Nasıl silineceğine gelirsek:

1 - İyi bir virüs programı (Avira olabilir [virüsün çalışmasını engelleyecek])

2 - Ad-Aware SE Professional (Ad-Watch [kayıt defterini kontrol altında tutacak] açık olsun)

İlk önce ctrl-alt-delete yaparak activexdebugger32.exe yi sonlandırıyoruz. Sonra C:\Windows\system32' ye gidip activexdebugger32.exe'yi siliyoruz.

Not: C:\Windows\system32 nin içinde bulunan Ijl11.dll , KMON.OCX , KTKBDHK3.dll , MSWINSCK.OCX , PAC.exe , dosyalarını silin. ve scrrntr.dll , scrrun.dll dosyalarını windows cd sinden değiştirin...Çünkü bunlar değiştirilmiştir.

Daha sonra C:\Windows\system klasörüne gidip ACD.CMD ve ACD2.CMD dosyaları göreceksin onları

siliyoruz..

Başlat çalıştır regedit yazıp regedit de activexdebugger diye arama yapıyoruz.bulduğun tüm activexdebugger dosyalarını silin.

Sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Başlat / Çalıştır / Cmd yaz.

Çıkan Msdos Penceresine net share yaz. ( net share paylaşılan dosyaları listeler )

"hangi paylaşımdaki dosyayı kaldırmak istiyorsan

onun adını yaz" /delete komutunu kullan.

Örnek: net share dosyalarım /delete

Örnek: net share c:\ /delete ( “c:\ /delete” \ / arasında boşluk var.)

Bilgisayarı tekrar yeniden başlatın.

-ALINTI-

Ben yaptım oldu...

• 3 hafta sonra ...

kesinlikle ve ısrarla kappersky tavsiye edilir kesin çözüm yadaaaaaaaaaa sevmiyorum bu yöntemi ama neyse

baslat çalıstır

regedit

f2 yada bul

oraya virusün ismini yaz sonrada sağtıkla ve sil

sonra tekrar f2 bu şekilde çıkanları silebilirsiniz

Verdiğin programı kullandım.Sorunu çzödüm ama sadece o anlık oldu bilgisayarı yeniden başlatınca herşey yine eskisi gibi :rolleyes::D

S.A kolay gelsin benimde 700 gb lik hdd demde aynı sorun tek klıkle açmıyor farklı yollarda açıyorum umarım bunlar çözüm yolusur

• 2 hafta sonra ...

Herkeze kolay gelsin bir bilgisayarda astrum installer programı olmamasına reğmen kimi exeler astrum installer programini simgesini alıyor ve tıkladığımda astrum installer ile alakalı sorun veriyor dolayısı ile exeyi açamiyorum çözüm yolu bilen arkdaşlardan paylaşımları için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba ,

Bende şu copy.exe dosyası için size kesin bir cözüm vereyim . acılmayan HDD ve USB Flash ların tekara acılmasını sağlıyor .

1.Öncelikle iyi bir virüs programı ile taratın (Kaspersky&Norton vs.) tarama işlemi bittikten sonra bulduğu tüm virüslü dosyaları silin.İnfect yapmaz yani onarmaz mecbur sileceksiniz.Bu silme işleminden sonra bilgisayarınızdaki sürücülere çift tıklayarak girmek istediğinizde

copy.exe bulunamıyor diye bir hata verecektir.Korkmayın bir sorun yok.Sağ tıklayıp araştır deyin girersiniz ama yine girmemeye çalışın.

2.Tüm tarama ve silme işlemleri bittikten sonra ki hepsini sildiğinden emin olun gerekirse tekrar taratın.

Windowsu güvenli kipte açın.Bunu biliyorsunuzdur herhalde

Güvenli kipte

Sırasıyla

başlat/çalıştır

regedit yazın enter'a basın

Buradan

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\MountPoints2

anahtarını bulun

Buradan

MountPoints2 anahtarına sağ tıklayıp silin

Korkmanıza gerek yok windowsun ayarları veya çalışmasına engel olacak bir sorun olmaz zarar vermez açtığınızda tekrar düzelecek

Saygılar

arkadaşım ben bunu dos tan siliyorum nasıl oluyor dersen bilgisayarını komut istemiyle güvenli modda aç root ta "attrib -h -r -s" yaz

sonra dir çek sürücünün içerisindeki tüm dosyalar görüntülenecektir del komutu ile söylediğin tüm virüsleri silebilirsin. Örnek: "del autorun.inf"

diğer sürücler içinde aynı yolu izlemen yeterli olacaktır.

Teşekkürler...

Edited by McHaCKeR

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar ,

kavo,amvo, knight, autorun, patron,bittorrent,activexdebugger32 virüsleri için olan manuel silme komutlarını

bir programda birleştirilmiş ve pasif olan explorer açılış sayfasınıda düzeltiyor program temizliyor

not : k sürücüsüne kadar temizliyor

www.zambir.com/anamur.rar

• 3 ay sonra...

hiçbir yöntem tamamen silmio bu virüsü.ben hepsini denedim.en etkili dracula ancak oda sildikten sora yine cıkıo ortaya.özellikle regeditte aratın silin.orda silmezseniz bi çıkar yol bulmazsınız.

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar bilgisayarımdaki butun klasörler .exe oldu nod32 ile taratıyorum klasörü olduğu gibi karantınaya alıyo bilgisayarda var ama görünmüyor C:WINDOWS bile görünmüyor. 450GB film Arşivim Yok Olmak Üzere Yardım Edin LÜtfen

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Hepsi hikaye... Kesin çözümü söylüyorum...

HDD içerisinde lazım olan dosyaların yedeğini harici bir belleğe kopyalayın veya DVD ye kaydedin.

HDD birkaç parçadan oluşuyorsa bütün sürücüleri formatlayın ve hatta sürücüleri silip yeniden oluşturduktan sonra biçimlendirin.

Windowsu kurduktan sonra ilk yapacağınız iş sağlam bir virüs programı kurmak ve güncellemek olsun. Tavsiyemdir ;

http://dlpe.antivir.com/down/windows/prem_sec_winnt_en_hp.exe[/CODE]

Buradan da 92 günlük promosyon keyi alabilirsiniz ;

[CODE]https://license.avira.com/en/promotion-cj0ptfb6eh8cmw6a101r[/CODE]

Bu virüs programını kurduktan ve güncelledikten sonra da diğer kurulum işlemlerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. İşte size kalıcı ve kesin çözüm. Daha sonra da yedeğini aldığınız dosyaları bu programla tarattıktan sonra virüs istilasından sağlam kurtulmayı başarmış dosyalarınızı kullanabilirsiniz.

Hadi kolay gele...

slm arkadaşlar bu virüs sadece bulaştığı yeri değil aynı zamanda antivürüs programların exelerine bulaştığı içinde devamlı uyarı veriyor ama silemiyor bu tip virüsler anti virüslerlede gidiyor benim önerim bilgisarayı güvenli modda başlatıp nod 32 ile taramak bunun bir faydası oluyor ama tavsiyem kasper herzaman işe yarıyor ve siliyor anlayacağınız bulaştığı zaman antivürüs programınıda etkiliyor çözüm herzaman böyle bir durumda başka bir antivürüs yükleyip tarattırmak bu daha sağlıklı

kaspersky internet security 2009

Please register to see this content.

key problemi yaşayabilecekler için

kaspersky ye sağ alt köşeden çıkış diyin

www.kavkiskey.com sitesine girin

KIS7 ile başlayan üst sıralardaki dosyalardan birine tıklayın açılan pencerede download key e basın ve masa üstüne indirin

sonra kaspersky i açın

lisans bölümüne gelin ve key birleştir/sil linkinden tanımlı key dosyasını silin

sonra menüden key dosyası girerek aktifleştirme diyin gözattan masaüstüne indirdiğiniz dosyası seçin ve aktifleştirin

10-15 gün dayanır genelde keyler

kara listeye alınırsanız aynı işlemleri tekrarlayın

bu autorun virüsü de dahil birçok virüs ve trojanla çok iyi başaçıkıyor

en güzel tarafı da diğer antivirüs programlarının yapamadığını yapıp

dosyaları temizliyor (silmiyor) virüslü bir exe dosya ise sadece içerisinden virüsü siliyor tüm exe yi değil

şiddetle tavsiye ederim

Nod32 buluyor fakat temizleyemiyor. Kaspersky sürücünün açılmasını engelliyor bazen yetersiz kalıyor. Diğer bir kaç antivirüs programı da (Antivir-panda) etkisiz kalıyor. Benim bu virüs hakkındaki gözlemlediğim bunlar. ÇÖZÜME gelince: Bir çok makinada; kaspersk'nin hakkını yemeyelim temizleme yaptı (çok azında başarısız oldu) Ancak Drakula denilen bir yazılım tüm makinalarda başarılı oldu. Bu yazılımın yanında dotnetfx yazılımını da yüklemeniz gerekiyor. (Dracula programı Türkçedir)

http://rapidshare.com/files/215389439/Dracula_dotfx.rar[/CODE]

Edited by seyitnaki

<!--ImageUrlBegin--><a href="
Please register to see this content.
target="_new"><!--ImageUrlEBegin-->patronvn1.jpg<!--ImageUrlEnd--></a><!--ImageUrlEEnd-->

Bu program bilgisayarınızdaki patron1, patron2 paylaşımlarına sebep olan Activexdebugger32.exe trojanını temizlemek için hazırlanmıştır.Bu program çalışırken şüphelendiğiniz tüm taşınabilir usb cihazlarınızın bilgisayarınıza takılı olduğundan emin olunuz.

http://rapidshare.com/files/42292568/AntiPatron.exe[/CODE]

arkadaşım gonderdıgın programın dracula dan bi farkı yok:) daha dogrusu draculanın arayüzünü değiştirmişsin sadece tebrik ederim:) kısacası verılen programın aynısını vererek (tabi ki kimse bilmiyor) neden kalabalıklık olusturuyorsun ki?

soruna gelınce dracula kesınlıkle bu işi cozecektır ...

arkadaşım gonderdıgın programın dracula dan bi farkı yok:) daha dogrusu draculanın arayüzünü değiştirmişsin sadece tebrik ederim:) kısacası verılen programın aynısını vererek (tabi ki kimse bilmiyor) neden kalabalıklık olusturuyorsun ki?

soruna gelınce dracula kesınlıkle bu işi cozecektır ...

senin okuman yok galiba zaten dracula programı diyoruz

İkincisi de benim bişey değiştirdiğim filan yok programı sadece paylaşım için koydum

Üçüncüsü senin için kalabalık olabilir ancak en son problemi olan arkadaş için gönderdim programı. Kullanmıyorsan senin için değil.

Kapiş????