Jump to content

Usb Virüsü Ama Autorun Ile Çalışmıyor, Yardım

huskor84
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Yıllardır USB disc security veya winrar ile autorun vb virüslerden korunabiliyordum. Ancak son 1 aydır yeni bir virüs türü var, çalıştığım yerdeki tüm bilgisayarlara usb yoluyla bulaşıyor. AVG ve antivir ile bulup temizliyorum. Ama programlar ücretli. Virüsün ismi sanırım idp.alexa diye bişey. Yaptığı şey sadece flashın içine kısayol atıp dosyaları içine atmak ve bilgisayarı bulaştımak temel olarak ama çok rahatsız edici. Buna bir çözümü ola var mı acaba?

Öncelikle geçmiş olsun sana özelden avg internet securitynin 26 şubat 2018 e kadar geçerli orjinal keyini yolladım onla tüm bilgisayarı tarat sonra malwarebytes ve spybot serarch & destroy 1.6.2 versiyonu ile tüm bilgisayarları tarat hatta köklü bir tarama yapmak istersen ki bu en sağlıklısıdır ne kadar bilgisayar ve usb bellek varsa tak bilgisayarlara ve internetsiz ortamda tarat böylece tüm virüsler ağda bulaşmadan silinmiş olur

• 1 ay sonra...

Öncelikle geçmiş olsun sana özelden avg internet securitynin 26 şubat 2018 e kadar geçerli orjinal keyini yolladım onla tüm bilgisayarı tarat sonra malwarebytes ve spybot serarch & destroy 1.6.2 versiyonu ile tüm bilgisayarları tarat hatta köklü bir tarama yapmak istersen ki bu en sağlıklısıdır ne kadar bilgisayar ve usb bellek varsa tak bilgisayarlara ve internetsiz ortamda tarat böylece tüm virüsler ağda bulaşmadan silinmiş olur

teşekkür ederim. avg aslında siliyor gibi. hatta şimdi eset kurdum. eset virüsü buluyor ve silindi karnatinaya alındı diyor. her usbyi taktığımda tekrar buluyor. ancak verleri alıp forma atmam lazım sanırım. Ama bunun kolay bir yolu olmalı