Jump to content

Gta V Ekran Kartı Sorunu

anilguleryuz
 Share

Recommended Posts

1 GB ekran kartım olmasına rağmen oyunun çözünürlük grafik ayarlarını değiştiremiyorum. Grafik ayarlarını değiştirmek istediğimde memory kısmında sınır aşılmış durumda ve ekran kartım 512 MB olarak görünüyor. Böyle bir sorunu yaşayan arkadaşlar var mı acaba?

Sistemim:

Intel i7 2670QM 2.20 GHZ İşlemci

6 GB DDR 3 RAM 

AMD Radeon HD 6610M 1 GB Ekran Kartı

500 GB HDD

Not: Oyun masaüstü bilgisayarımda da kurulu bütün detaylar açık durumda ve çözünürlük 1920x1080 olarak ayarlı hiçbir şekilde kasma yok gayet oyunu akıcı bir şekilde oynuyorum.

Masaüstü sistemim:

Asus R7 265 2 GB Ekran Kartı

Intel Core 2 Duo E4600 2.40 Ghz İşlemci

4 GB DDR 2 800 Mhz Ram

120 GB SSD + 1 TB HDD + 640 GB HDD

Not 2: Ekran kartı güncelle demeyin, ekran kartım güncel durumda. En son driver kurulu.

Edited by anilguleryuz

Bugün defalarca denememe rağmen ekran kartımı hiçbir şekilde güncelleyemedim. Buna beta sürümlerde dahil. Notebookla gelen ekran kartının driver'ı kurulu makinemde amd'nin sitesinden en güncel driver'ı indirip kurdum. Amd'nin sitesinde 6610m e dair driver yoktu. HD 6***M Series driverını indirdim, yükledim. Ne yaptıysam başarısız oldum. Hiçbir şekilde sistemim güncel driver'ı kuramıyor. Driver kuruluyor, şöyle kuruluyor. Aygıt yöneticisinde 6500/7500 series ekran kartı olarak görünüyor, ve çalışmadığını gösteren ünlem işareti var. Ama nedense bağdaştırıcıda böyle birşey gözükmüyor, ve sistem 800x600 çözünürlükten en fazla 1024x768 çözünürlüğüne çıkabiliyor. Aero falan da çalışmıyor aynı zamanda, fakat eski driver'ı yüklediğim zaman görüntü normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Ayrıyetten driverpack solution programıyla da güncellemeye çalıştım. 6610m yerine 5570 driver'ını yükledi. Yine de normal bir şekilde çalışmadı. Kullanmış olduğum ccc'de yazılım güncellemesine en son sürümü kullanıyorsunuz hatası aldım. Bu arada kullanmış olduğum sürümde uygulama ayarları yok. Evet, biliyorum öyle bir ayar olduğunu ama bende kurulu olan driverda maalesef ki böyle bir ayar mevcut değil. Ne yapacağımı, nasıl yapacağımı bilemedim. Yani şuan da beynim allak bullak olmuş durumda.

En son driver i kuramazsan zaten oyunu oynayamazsın. Oyun son 2-3 driver destekli sadece. Belkide senin kart için gıncellenmemiştirde olabilir suruculer. AMD ve onun bitmeyen driver sonrunları vol16374826375.

Intel i de güncellemeyi dene bence. uyumsuzluktan dolayı sıkıntı çıkarıyor olabilir. Beraber çalıştıklarından.

Edited by KenanK