Jump to content

Video Boyutunu Küçültmek...

ICHTUS

Recommended Posts

Arkadaşlar bi düğün kasetimiz var bunu dvd e çekip evde filan seyretmek istiyoruz veya vcd e ancak video cihazından bağlantı yapıp bilgisayara movie maker kullanarak enkode ettiğimde iki seçenek var birisi best quality filan dio orda boyut küçük ancak görüntü çok kötü, diğer formatta AVI dosyası yapıyor bu kez görüntü çok güzel ama videonun her dakikası için 178 MB lik bi alan alıyor bu da 1 saatlik video için 10 GB demek oluyor çevirdiğim AVI formatlarının boyutlarını nasıl küçültebilirim veya formatını değiştirirsem küçülür mü? bununla ilgili bi program var mı? varsa download linki verebilirmisiniz? şimdiden teşekkürler umarım anlatabilmişimdir...

Power Director veya Ulead Video Studio ile real-time kayıt yapıp kasedi bilgisayarına VCD veya DVD formatta aktarabilirsin. Her iki programda da hazır ayarlar olduğu için uğraşmazsın. Vcd formatta bir satlik görüntü 600Mb, dvd formatta ise 1.5 Gb yer kaplar aşağı yukarı. Iki programda forumda mevcut. Saygılar...

Power Director veya Ulead Video Studio ile real-time kayıt yapıp kasedi bilgisayarına VCD veya DVD formatta aktarabilirsin. Her iki programda da hazır ayarlar olduğu için uğraşmazsın. Vcd formatta bir satlik görüntü 600Mb, dvd formatta ise 1.5 Gb yer kaplar aşağı yukarı. Iki programda forumda mevcut. Saygılar...

teşekkürler ancak ben kasetlerden aktarımı yaptım bile :( var olan AVI dosyaları 10 GB filan bunları dönüştürmem gerekiyor...

total video converterı denedinmi.sürüsüyle formata çeviri yapıyor malum.(kalite ayarı falanda.)

avi formatlarından divx ve xvid var hangisi daha az yer kaplar bilemiyorum.ben genelde divx i kullanıyorum.

bir de vcd olarak yazdırırken cd ye 700 mb i aşabiliyor sınır...malum cd üzerinde yanlış hatırlamıyorsam 80 dk yazıyor.

teşekkür ederim arkadaşlar bu 3 programı bi deneyeyim bakalım halledebilecekmiyim bilgisayarda rekor denemesi yapıcam birazdan 2 gün haber alamazsanız bilin ki pc yandı :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...