Jump to content

Lg L5 Rom Yükleme

shake42
 Share

Recommended Posts

İyi günler arkadaşlar lg l5 ( 612e) telefonuma http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2592448linkteki romu yüklemeyi düşünüyorum aklıma takılan bazı sorular var şuan androıd 4.0.3 yüklü

1) direk geçiş yapabilirmiyim önce jellybean yüklemem lazım mı?

2) beğenmezsem ıcs 4.0.3 e kolayca dönebilirmiyim ?

3) gapps yüklemezsem ne olur kullandığım birkaç uygulama( tapatalk facebook messenger opera browser )bunları apk dan kuramazmıyım ?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler 

Kolay sayılır LG telefonlara rom yüklemek bende şu an LG P350 var 4.4.4 kitkat custom rom kullanıyorum. Konuya gelelim telefon ilk olarak Rootlu olmalı Root yaptıysanız sonra Recovery yüklemelisiniz Recovery yüklediyseniz eğer gerisi çok kolaydır ve istediğiniz zaman orjinal rom a geri dönebilirsiniz Gaaps yüklemezseniz google market olmaz uygulama indiremezsiniz başka uygulamalar ile yada başka sitelerden uygulama indirebilirsiniz ama en sağlıklısı google Play marketden indirmektir

Edited by Mert0123

Root yaptıysanız eğer telefonu Recovery yüklemek için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.rommanager uygulamasını indirip recovery yapacaksınız bu uygulama recovery dosyasını telefonunuza yükleyecektir dikkat etmeniz gereken telefon modelinizi listeden doğru seçeceksiniz dikkatli olun bu işlemi Telefonunuzu root yapmadıysanız kesinlikle recovery yüklemeye çalışmayın öncelikle root yapmak şartdır telefonu

Edited by Mert0123

Sağolun arkadaşlar telefonun bu halini nasıl yedekleriz ?

Orjinal romunu bulabilirsin LG sitelerinde ve yükleme aracını yedekleme yapmanıza gerek kalmaz bu linkten orjinal Türkiye Romunu indirebilirsiniz  http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=12

siz yinede bir kontrol edin sanırım orjinal romunuz bu linkteki Turkey yazan 

v8mYjp.png

Orjinal rom yüklerken mutlaka bataryanızı telefonunuzdan çıkarın telefon gerekli gücü bilgisayarın usb girişinden alacaktır dikkat batarya takılı olarak orjinal rom yüklemeye çalıştığınız zaman KDZ Update programı ile telefonunuz BRİCK olabilir tecrübeyle sabit benim başıma geldi mutlaka orjinal romu KDZ Update ile yüklerken bataryayı telefondan çıkarın takılı olmasın

Ben daha önce stock 4.1.2 yükledim beğenmedim ics romuna geri dönmek istedim kdz updater ile 4.0.3 romunu yüklemeye çalistiğimda hata verdi geri dönüş yapamadim recovery mod yüklü değildi rootda yoktu bir hafta araştirdim downgrade.kdz dosyasi buldum onunla geri dönüş yapmiştim yine ayni durum yaşanir diye korkuyorum

Ben daha önce stock 4.1.2 yükledim beğenmedim ics romuna geri dönmek istedim kdz updater ile 4.0.3 romunu yüklemeye çalistiğimda hata verdi geri dönüş yapamadim recovery mod yüklü değildi rootda yoktu bir hafta araştirdim downgrade.kdz dosyasi buldum onunla geri dönüş yapmiştim yine ayni durum yaşanir diye korkuyorum

Orjinal romu yüklediğiniz zaman root ve Recovery hepsi silinir telefon ilk garantili  haline geri döner KDZ Update ile bazen orjinal rom yüklerken hata verebiliyor yada takılma olabiliyor ama çözümleride var tabi diyelimki telefonu tuş kombinasyonu ile Emergency moda aldınız ise KDZ Update programı üzerinden Emergency modu seçiyorsunuz bu şekilde sorunlara çözüm bulunuyor ve rom yükledikten sonra telefon kapalı iken resetleme yapıyoruz tuş kombinasyonu ile telefon kapalı iken nasıl resetleme yapılacağı google den bulabilirsiniz resetleme yapılmassa rom yükledikten sonra telefon ilk açılırken takılabiliyor önceki romun bıraktığı ayarlar yüzünden

Edited by Mert0123

4.0.3 den 4.4.2 ye direk geçiş yapabirmiyim ?

Tabiki geçiş yapabilirsiniz ben istediğim zaman Orjinal rom Yada Custom romlar arası geçiş yapıyorum hiç bir sorun olmuyor ama önemli olan telefonunuz için olan doğru romları kullanacaksınız başka model telefonun romlarını karıştırmayın onun dışında pek ciddi sorun çıkmaz

Edited by Mert0123