Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10_1511_Turkish_X86X64_16In1

köylü
 Share

Recommended Posts

Soru 1- DVD den yükleyebilirmiyim ?

Soru 2- Pro mu yoksa Pro VL mi tavsiye edersiniz ?

Sistemim. 

ASUS Z87-PRO Intel Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI Anakart

Intel Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm

Asus Nvidia GeForce GTX 970 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5)

KINGSTON 16GB (4X4GB) HYPERX GENESIS XMP DDR3 1600MHZ CL9 RAM

Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm

CORSAIR - 240GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD 555MB   525MB Yazma  - Solid State Disk

Mustafa bey

Buradan indirdiğim iso dosyasını 2015_08_04_Nt6IsoSetup ile win10.iso ve  nt6boot.iso yaptım.

Şu komutla multiboot usb me koydum:

title Windows 10 Kurulumu \n Iso dosyasından önyükleme yapar
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
set ISOFILE=/USBMENU/ISO/WIN10.ISO
ls %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE%
map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/BOOTMGR || chainloader ()
boot

yüklemenin başlarında "autounattended.xml yanıt dosyasından <productkey> bilgisini okuyamıyor" diyor. Bu durum başka birkaç win10 çalışmasını indirdiğimde de olmuştu. Neyi yanlış yapıyorum anlayamadım.

Saygılar.

Büyük ihtimalle usb anadizininizde Autounattend.xml isimli bir dosya var ondan kaynaklı varsa o dosyayı silin ikinci olarak bu komuta

set ISOFILE=/USBMENU/ISO/WIN10.ISO

win10.iso yerine nt6boot.iso komutunu yazın

nt6boot.iso koymama gerek kalmadı, usb anadizinde bulunan Autounattend.xml dosyasını silince bu hatayı vermedi.

Üstad eline koluna sağlık. Emeklerin için teşekkürler. Multiboot sistemimde nt6 sistemi ile değilde sizin verdiğiniz firadisk metodu ile yükleme işlemlerimi gerçekleştiriyorum. Bu iso kalıbı o sistemdede çalışırmı acaba. Windows10 için güncelleme gerekiyor galiba. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Edited by ÇILGIN_06

• Editor

Üstad eline koluna sağlık. Emeklerin için teşekkürler. Multiboot sistemimde nt6 sistemi ile değilde sizin verdiğiniz firadisk metodu ile yükleme işlemlerimi gerçekleştiriyorum. Bu iso kalıbı o sistemdede çalışırmı acaba. Windows10 için güncelleme gerekiyor galiba. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

fradiski denemedim aldığım kaynakta hala bir güncelleme yapılmamış bi ara bakarım gerekli bi şey varsa yaparız

• Like 1

fradiski denemedim aldığım kaynakta hala bir güncelleme yapılmamış bi ara bakarım gerekli bi şey varsa yaparız

Grup4dos içindeki grldr dosyasını 28.11.2015 tarihine güncelledim ve USBDR dönüştürdüm, fradisk metodu sorunsuz çalıştı.

İlginiz için teşekkürler.

Buda Linki

Edited by ÇILGIN_06

Grup4dos içindeki grldr dosyasını 28.11.2015 tarihine güncelledim ve USBDR dönüştürdüm, fradisk metodu sorunsuz çalıştı.

İlginiz için teşekkürler.

Buda Linki

Anlayamadım. Yeni USBDR dosyasını usb ana dizinindeki dosyanın üzerine mi yazacağız ?

Ayrıca usb içinde yada 2013_06_24_USB_BOOT klasörü üçünde grldr dosyası bulamadım ?

@ÇILGIN_06;

-güncel grldr temin edebileceğimiz link verebilir misiniz.İleri tarihler için lazım olabilir.Blue_life ın convert prosu vardı onunla convert ederek kullanabilelim.

Anlayamadım. Yeni USBDR dosyasını usb ana dizinindeki dosyanın üzerine mi yazacağız ?

Ayrıca usb içinde yada 2013_06_24_USB_BOOT klasörü üçünde grldr dosyası bulamadım ?

Grup4dos sistemini çalıştıran ana dosya "grldr" dir. Bluelife tarafından multi boot sistemlerde çalışması için düzenlenerek "USBDR" isminde kullanılmıştır. Bu dosyayı kopyalayıp kullandığınız multi boot flash içine (ana dizine) yapıştırınız çıkan değiştirme uyarısına onay veriniz. Yukarıdaki Buda Linki yazan yere tıklayın dosyaya ulaşırsınız

• Like 1

USBDR dosyasını yenisiyle değiştirerek ve win8 için olan aşağıdaki kodu kullanarak win10 iso yüklendi, bilgilerinize.

title Win10 yeni USBDR
debug off
set MYISO=Win10.iso
dd if=()/usbmenu/firadisk/auWin8.xml of=()/AutoUnattend.xml
dd if=()/usbmenu/firadisk/spaces.txt of=()/usbmenu/firadisk/ISONAME.CMD
write ()/usbmenu/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\usbmenu\iso\\%MYISO%\r\n
map --mem (md)0x800+4 (99)
map /usbmenu/ISO/%MYISO% (0xff)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
map --hook
write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/usbmenu/ISO/%MYISO%;\n\0
chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff)

USBDR dosyasını yenisiyle değiştirerek ve win8 için olan aşağıdaki kodu kullanarak win10 iso yüklendi, bilgilerinize.

title Win10 yeni USBDR
debug off
set MYISO=Win10.iso
dd if=()/usbmenu/firadisk/auWin8.xml of=()/AutoUnattend.xml
dd if=()/usbmenu/firadisk/spaces.txt of=()/usbmenu/firadisk/ISONAME.CMD
write ()/usbmenu/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\usbmenu\iso\\%MYISO%\r\n
map --mem (md)0x800+4 (99)
map /usbmenu/ISO/%MYISO% (0xff)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
map --hook
write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/usbmenu/ISO/%MYISO%;\n\0
chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff)

Gördüğüm kadarıyla "set MYISO=Win10.iso" komutunu gönderirken dosya ismini 5 hane kullanmışsınız. 

Firadisk metodunda dosya ismini 4 hane ve ingilizce buyuk harf olarak kullanınız öbür türlü iso dosyasını görmeme ihtimali yüksektir.

"win10.iso" yerine "WI10.ISO" kullanmanınızı öneririm.

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

usta öncelikle eline emeğine sağlık. indirip dvdye yazdım. dvdden bir bilgisayara kurulumu sorunsuz olarak yaptım ama başka bir bilgisayara kurumak istediğimden sadece single language 32 ve 64 bit sürümleri geliyor diğer sürümler gözükmüyor. yine başka bir bilgisayara denedim onda da sadece pro ve pro vl 32x64 sürümleri geliyor diğer sürümler yine gözükmüyor benim enterprise yüklemem lazım. rufusla usbye yazıp onuda denedim ama hepsinde aynı hatayı olıyorum problem ne olabilir acaba.