Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

köylü
 Share

Recommended Posts

abi eline sağlık ben recovery yaptım flash belleğe fakat ne ntfs kısmı ne fat kısmı görünmüyor. anca partition manager ile görüyorum fakat içeriğine giremiyorum. ntfs kısmı raw olarak gösteriyor. bunu nasıl aktif hale getiririm ki içine wimleri atayım ?

bana lazım olan buydu recovery de hata yapmışsın ilk asmada acroniste uefi gpt seceneğini işaretlemişsin ilk seceneği işaretleyeceksin usb bellek mbr olması lazım seninki gpt olmuş

pre_1448697176__adsz.png

şimdi bu aşama yanlış mı abi nerden sececegiz öyle birşeyi göremedim.

birşey farkettim abi , onceki calısmanız 2 gb lık olanı deniyim dedim onda böyle bir secenek geliyor flash bellegi secince. ama bu son calısmanız da cıkmıyor .

pre_1448698137__adsz.png

o secenek çıkması lazım ya değilseçalışmaz baska makinada dene karadurak arkadaşımızda aynı sorunu yasamıştı

flash disk baslamadan önce ntfs mi fat mı olması gerek abi belki ondan dolayı yapabilir mı 

abi aşağı da şu hata yazıyor. 

the selected disk will be converted to a gpt layout and will then be used as a non-system disk

pre_1448699403__adsz.png

şimdi bu aşama yanlış mı abi nerden sececegiz öyle birşeyi göremedim.

birşey farkettim abi , onceki calısmanız 2 gb lık olanı deniyim dedim onda böyle bir secenek geliyor flash bellegi secince. ama bu son calısmanız da cıkmıyor .

Kardeş senin şuan için yapabilecegin tek şey var o da farklı bir flash bellek kullanıp recovery yapmak. benim 64 gb'lık Sandisk marka flashda da aynı hatayı verdi.

Sonra 8gb'lık flash'ı denedim. MRB seçeneği çıktı ve kurulum sorunsuz tamamlandı.

Daha sonra 8 gb'lık flash'ın Acronis ile backup'ını aldım ve yüklenemeyen 64gb'lık flash'a yükledim.

Edited by karadurak

Kardeş senin şuan için yapabilecegin tek şey var o da farklı bir flash bellek kullanıp recovery yapmak. benim 64 gb'lık Sandisk marka flashda da aynı hatayı verdi.

Sonra 8gb'lık flash'ı denedim. MRB seçeneği çıktı ve kurulum sorunsuz tamamlandı.

Daha sonra 8 gb'lık flash'ın Acronis ile backup'ını aldım ve yüklenemeyen 64gb'lık flash'a yükledim.

Recovery now dedikten sonra MBR YADA GPT diye sorması gerekiyor biraz önce yine yaptım yine sordu bilgine...

Flash diskin formatı önemli değil

acaba 64 gb flash belleklerde mi cıkmıyor. şimdi 32 gb denedim onda cıktı. 32nin de imajını alıp 64 gb olana recovery yapıcam bakalım. inş öyle olur.

acaba 64 gb flash belleklerde mi cıkmıyor. şimdi 32 gb denedim onda cıktı. 32nin de imajını alıp 64 gb olana recovery yapıcam bakalım. inş öyle olur.

Öyle olsaydı bizim aldıgımız yedegi de kabul etmezdi. Acronis'i bootmanagerden açarsan mrb seçenegi çıkıyor ama test etmedim.

• Like 1

köylü hocam bcd bcd0 gibi dosyaları bcdedit ile mi editliyorsunuz başka program var mı kullandığınız, dün gece epey uğraştım sadeleştirdim biraz, öğretmenler için; birçok defa baştan yapmak zorunda kaldım farklı bcdedit versiyonları ile. benmi karıştırdım yoksa; boot/bc0 da acronis.wim winload.exe olması gerekirken winload.efi den başlıyo??? çok kurcaladım ben mi karıştırıyorum yoksa ufak bir hata mı var :) 

Mustafa abi Allah senden razı olsun.

Senin bu sistemlerini bekliyordum ve sonunda yayımladın :)

Çok teşekkürler.

Abi bu arada bende 1 tb lık disk var. Senin daha önceki sistemlerini bu diskin 30 gb nı fat olarak ayırıp kullanıyordum.

Bu sisteminde nasıl kullanmam gerekiyor?

Bu konuda yardımcı olursan yada yardımcı olacak başka bi arkadaş olursa sevinirim.

Edited by By_FaRuK

Mustafa abi Allah senden razı olsun.

Senin bu sistemlerini bekliyordum ve sonunda yayımladın :)

Çok teşekkürler.

( Adamın dibisin  :D  )

Abi bu arada bende 1 tb lık disk var. Senin daha önceki sistemlerini bu diskin 30 gb nı fat olarak ayırıp kullanıyordum.

Bu sisteminde nasıl kullanmam gerekiyor?

Bu konuda yardımcı olursan yada yardımcı olacak başka bi arkadaş olursa sevinirim.

acronis ile fat bölümü diskin sonuna 1mb lık bir bölüme clone yapabilirsiniz.

• Like 1

sen yetkili bir abiye benziyosun :D  wimler tamamda isoları hangi isimle nereye atacağız acaba?

iso klasörünün altında win klasörüne bak oraya atacaksın wın64 yada win32 diye orda örnek var. WIN64.ISO  olacak mesela