Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

köylü
 Share

Recommended Posts

iso yönteminde bu tip sıkıntılar çıkabiliyor sebebi msdn olmayan elle kurulum dosyaları çıkarılmış isolar. orjinal isolar kuruluyor.

hocam  iso klasörünün altındaki win dosyasını ana dizine atarsan problem kalkacaktır

Edited by kaka721
  • Like 1

• Editor

@k@ylü hocam çalıştımı dosyayı  anadizine atınca ?

bende hazır iso yok şu an daha evvel eski sistemde iso kurulumu yapmıştım ana dizinde çalısır şu anda en sağlıklısı içerisinden elle kurulum dosyaları silinmemiş iso dosyaları kullanmaktır birde aiolarda uefide sıkıntı çıkartabilir çıkartmaması için 64 bit iso dosyasının kurulum dosyaları 64 bit olması lazım aiolarda genelde 32 bit boot dosyalarıkullanılır

• Like 1

açılışı grupdosdan açmak için ne yapmak lazım gdrl kısmı burda yok menü değişmiş biraz.

Flash belleğinizin mbr kaydı bozulmuş
UltraISO USB-HDD+ yazan yeri seçip Insatall / Config i tıkla sonra close ye bas kapat
Tekrar bootice yi açıp dene mbr kaydı düzelmiş ise GRUB4DOS kısmı aktif olacak oradan grubdan boot edersin 
  • Like 1

Sanırım bootice programında yanlış yere bakıyorsun, Process MBR değil Process PBR tıkla çıkan ekrana yazacaksın

pre_1449254427__ekran_alnts.jpg

açılışı grupdosdan açmak için ne yapmak lazım gdrl kısmı burda yok menü değişmiş biraz.

Edited by Lord_Ares
  • Like 1

win10pe_x64  sonradan takılan wireless vs  sürücülerini yüklemede sıkıntı yarattığı için; win7pe x64 kullanmaya karar verdim.

win10pe_x64.wim içerisindeki Acronis2016 klasörünü win7pe_x64.wim e ekledim acronis açılmadı.

win10pe deki acronisin win7pe de sorun vermemesi için ne yapmalıyım.

abi sizin calısmanız olan win 7 lite iso klasoru içine koydum. menu kodlarını da dogru girdim. hard disk bölümleme ekrana geliince yükleecek sürücüyü seçn diyip orda kalıyor. 

abi bide ben bu ne normal herhangi bir xp.iso yu ne de bi önceki calısmanızdaki xpyi çalıştıramadım. 1.bölümü gectikten sonra 2 . bölümde hata veriyor. 

Edited by lediod

• Editor

abi sizin calısmanız olan win 7 lite iso klasoru içine koydum. menu kodlarını da dogru girdim. hard disk bölümleme ekrana geliince yükleecek sürücüyü seçn diyip orda kalıyor. 

abi bide ben bu ne normal herhangi bir xp.iso yu ne de bi önceki calısmanızdaki xpyi çalıştıramadım. 1.bölümü gectikten sonra 2 . bölümde hata veriyor. 

hata nedir? 7z li xp yi çalıştırmak için ana dizinde NT5 isimli klasör oluştur 7zli xp nin kendi oot.gz dosyasını nt5 klasörüne koy xp_kur.7z dosyasını usb ana dizinine koy asağıdaki kodları kullan

title Windows XP EasySysprep 7z Kurulumu - ISO\n Iso dosyasindan onyukleme yapar
# http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=173188
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
clear
set GZFILE=/NT5/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> %GZFILE% bulunamadi!
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && echo Loading Windows XP Professional
if %EXIST%==1 && echo Please wait...
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

pre_1449254427__ekran_alnts.jpg

process pbr sekmesinden BOOTMGR yazan ikinci kutucuğa GRLDR yazıp onaylayacaksın

win10pe_x64  sonradan takılan wireless vs  sürücülerini yüklemede sıkıntı yarattığı için; win7pe x64 kullanmaya karar verdim.

win10pe_x64.wim içerisindeki Acronis2016 klasörünü win7pe_x64.wim e ekledim acronis açılmadı.

win10pe deki acronisin win7pe de sorun vermemesi için ne yapmalıyım.

o şekilde çalımaz win7pe de reg kayıtları ve sürü dosya lazım

• Like 2

Hocam Teşekkürler %80 tüm sorunları aştım çok iyi çalışıyor şuan.son 1-2 ufak makyaj kaldı kendi açımdan.

1-Klasik menüde grupdos ismini değiştirip grafik arayüz yapmak istiyorum.ordaki windows isimlerini uefi v.s değiştirmek istiyorum.

2-grupdos menüsünde arka planı ve bazı isimleri değiştirdim fakat yuvarlak çember zaman sayacını da kaldırmak istiyorum.

3-son olarak isimler grupdos ta çok ordan başlıyor biraz daha yukarı çekmek istiyorum diğer menülerinde gözükmesi için.

tekrardan teşekkürler şuana kadarki en iyi sistem oldu benim için.

• Like 1

Sistemi boş bir şekilde bilgisayarıma takıp boot ettim ve bütün menüleri denedim.

Herşey gayet güzel çalışıyor.

Fakat ilk boot ekranındaki

Windows 7-8.1 x86 İso Kurulumu nu seçtiğimde D:\WIN\WIN86.ISO dosyasını istiyor.

x64 ü seçtiğimde de D:\WIN\WIN64.ISO dosyasını istiyor. Ekran görüntüsü aşağıda.

Flasha hiç iso veya wim dosyası atmadım.

Direk tib imajını atıp denedim.

Acaba burda bir sorun mu var?

Ekran Görüntüsü :

[spoiler]

pre_1449328084__img_20151205_161506.jpg

[/spoiler]

• Editor

WIN klasörünü ana dizine taşı konumu yanlış önceki mesajlarda bahsetmişitk isoklasöründeki win klasörünü ana dizine tasıyacaksın isolarla beraber

ayrıca ilk postun altında verdiğim düzeltmeyi indirin usb içine atın eskileri ile değişsin

• Like 2

WIN klasörünü ana dizine taşı konumu yanlış önceki mesajlarda bahsetmişitk isoklasöründeki win klasörünü ana dizine tasıyacaksın isolarla beraber

ayrıca ilk postun altında verdiğim düzeltmeyi indirin usb içine atın eskileri ile değişsin

Abi ilk mesajdakileri uygulamıştım.

Usb ye herhangi bir iso veya wim dosyası eklemeden test ettim ben.

Sadece iso dosyasını D: sürücüsünde arıyor buna anlam veremedim.

Hata olarak yol gösteriyor fakat nt6 işlemi yaparken sürücü yolu belirtmiyoruz diye biliyorum. Hatam varsa düzeltin.

Orda hata olarak sadece WIN\WIN86.ISO olarak yazması gerekmiyor mu?

hocam usb adını değiştirebilirmiyiz? bide hoca güncel x64 tüm sürümler ve windowslar tek kalıpta var mı elinizde win 7 win 8.1 win 10

Usb adını değiştirmek için bilgisayarda klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster ve korunan işletim sistemi dosyalarını göster olarak yapın.

Daha sonra usb içinde autorun.inf dosyasını düzenleyerek usb adını değiştirebilirsin.

• Like 2