Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

köylü
 Share

Recommended Posts

https://yadi.sk/i/FDYkSEnQmBm8E

http://turbobit.net/fvae4hww0vvq.html

Mustafa(k@ylü) hocam yukarıdaki linkte ONBUKA hocanın paylaşmış olduğu Aralık-2015 UEFI ve Normal bilgisayarlar için WIN7 sistemi görülüyor,dikkatime çeken "wim" dosyası "swm" olarak iki parçaya bölünmüş.DISM yönteminde dosya bölme metoduymuş bu.

1-Peki "install.swm" ve "install2.swm" isimli bu iki dosyayı "sources" klasörü içine atsak bu iki dosyayı göstererek WIN7 yi kurma şansımız var mı?

2-Kuramıyorsak ne tür bir işlem yaparak bu sistemi gösterip kurabiliriz?

Uzantılarını wim olarak değiştirip deneyin veya köylünün vermiş olduğu bir yanıtta şöyle demişti elinizdeki wim dosyalarını tek bir iso içine toplayın ve win klasörüne bu iso dosyasını ismini win86 veya win64 yaparak koyun . O şekilde bir deneyin.

Forumda paylaşılmış olan usb kilitle programı ile hazırladığımız bu flashı kilitlemek ( flasha yazma engeli koyan bir program )istedim. İşlem sorunsuz gerçekleşiyor, fakat bu işlem uygulandıktan sonra flashı hangi bilgisayara takarsanız takın flashı açması çok uzun sürüyor. Acaba virüs bulaşmaması için yapabileceğimiz farklı bir yöntem varmı 

Edited by Lord_Ares

https://yadi.sk/i/FDYkSEnQmBm8E

http://turbobit.net/fvae4hww0vvq.html

Mustafa(k@ylü) hocam yukarıdaki linkte ONBUKA hocanın paylaşmış olduğu Aralık-2015 UEFI ve Normal bilgisayarlar için WIN7 sistemi görülüyor,dikkatime çeken "wim" dosyası "swm" olarak iki parçaya bölünmüş.DISM yönteminde dosya bölme metoduymuş bu.

1-Peki "install.swm" ve "install2.swm" isimli bu iki dosyayı "sources" klasörü içine atsak bu iki dosyayı göstererek WIN7 yi kurma şansımız var mı?

2-Kuramıyorsak ne tür bir işlem yaparak bu sistemi gösterip kurabiliriz?

c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 1 c:\install.wim "Windows 7 Starter"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 2 c:\install.wim "Windows 7 HomeBasic"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 3 c:\install.wim "Windows 7 HomeBasic x64"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 4 c:\install.wim "Windows 7 HomePremium"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 5 c:\install.wim "Windows 7 HomePremium x64"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 6 c:\install.wim "Windows 7 Professional"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 7 c:\install.wim "Windows 7 Professional x64"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 8 c:\install.wim "Windows 7 Professional VL"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 9 c:\install.wim "Windows 7 Professional VL x64"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 10 c:\install.wim "Windows 7 Ultimate"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 11 c:\install.wim "Windows 7 Ultimate x64"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 12 c:\install.wim "Windows 7 Enterprise"
c:\imagex.exe /ref c:\install*.swm /check /export c:\install.swm 13 c:\install.wim "Windows 7 Enterprise x64"
Edited by osh

win10 ekledim. kuruluma giriyorum win10 seçiyorum.usb yükleme işlemibaşlıyor. yüklenecek medya bulunamadı diyor kalıyor win8.1 vewin7 kısımlarında sorun yok. sadece win10 da var. iso klasöründe sorun olabilirmi.

Wim olarak kurmayi dene. İso dosyasini winrarla acip source klasoru icindeki install.wim dosyasini multiboottaki source klasorune koy ve ismini install108664.wim olarak degistir. Ve menuden wim olarak kurulumu sec. Sorunsuz sekilde kurulum yapabilirsin. Ayrica azda olsa yerden tasarrfuf saglarsin.

Bu multiboota 1'den fazla windows10 veya 1'den fazla windows7 atabilir miyiz?

İstedigin kadar atabilirsin.
Ornek veriyorum windows 7 icin 3 tane iso dosyan veya wim dosyan var.
Kurulum icin ismi install78664.wim olmasi lazim. Digerlerinin isminide baska verirsin. Hangisini kurmak istersen kurulumdan once windows pe lerden birini acip kurmak istediginin adini install78664.wim olarak yaparsin. Ve bu sekilde istedin kadar windows kurabilirsin. İsolar icinde ayni sekilde yapabilirsin.

İstedigin kadar atabilirsin.
Ornek veriyorum windows 7 icin 3 tane iso dosyan veya wim dosyan var.
Kurulum icin ismi install78664.wim olmasi lazim. Digerlerinin isminide baska verirsin. Hangisini kurmak istersen kurulumdan once windows pe lerden birini acip kurmak istediginin adini install78664.wim olarak yaparsin. Ve bu sekilde istedin kadar windows kurabilirsin. İsolar icinde ayni sekilde yapabilirsin.

öyle yolu uzatmaya ne gerek varki dostum, istediğin kadar işletim sisteminin install.wim dosyasını sources klasorune koy. sonra kurulum ekranında kendi install.wim i seç seçeneginden istediğin işletim sistemini kurarsın.

öyle yolu uzatmaya ne gerek varki dostum, istediğin kadar işletim sisteminin install.wim dosyasını sources klasorune koy. sonra kurulum ekranında kendi install.wim i seç seçeneginden istediğin işletim sistemini kurarsın.

sources klasörüne install108664.wim,  install108664aio.wim 

şeklinde iki adet windows10  wim dosyası attıp

kurulum ekranında da kendi install.wim 'i seç seçeneğinden

istediğim wim uzantılı işletim sistemini kurabiliriz. Her halde doğru anlamışımdır. 

• Like 1

iso yönteminde sorun yoktur hata yapıyorsunuz büyük ihtimalle komut kullanmana gerek yok ne komutu kullanıyorsun bilgisayarda 100 tane sürcü olsada sürücü ana dizinine win isimli bir klasör oluşturup içerisine win86 veya win64 isimli iso dosyası koyarsanız hata yapması binde sıfırdır tek dikkat edilecek husus elle kurulum dosyaları iso içinde olması lazım

nt6 ya gerekyoktur ben zaten boot isokurlarını nt6 dan geçirdim dediğim gibi sadece anadizinde win isimli klasörde win86 veya win64 iso dosyası olması lazım tek dikkat edilecek husus elle kurulum dosyaları iso içinde olması lazım

Hocam genelde indirdiğimiz iso dosyalarında elle kurulum dosyaları silinmiş oluyor. Bu dosyaların isimleri nelerdir bilgi verebilirmisiniz? Bu dosyaları iso içerisine geri koyarsak iso dosyasında problem olur mu?

Teşekkürler...

Arkadaşlar soruya cevap var mı?

Hocam genelde indirdiğimiz iso dosyalarında elle kurulum dosyaları silinmiş oluyor. Bu dosyaların isimleri nelerdir bilgi verebilirmisiniz? Bu dosyaları iso içerisine geri koyarsak iso dosyasında problem olur mu?

Teşekkürler...

Arkadaşlar soruya cevap var mı?

bunun içinde install wim yok istediğiniz install.wim i bunun içine ultra iso ile atarasanız iso kurulumunda sıkıntı yaşamazsınız.

https://cloud.mail.ru/public/JJ86/f5fxdASKi

• Like 1

bunun içinde install wim yok istediğiniz install.wim i bunun içine ultra iso ile atarasanız iso kurulumunda sıkıntı yaşamazsınız.

https://cloud.mail.ru/public/JJ86/f5fxdASKi

İlginiz için teşekkürler dosyayı indiriyorum. Yani istediğim win 7-8.1-10 X64-86 iso içindeki install.wim dosyasını bu isonun içine koyacağım ve ismini WIN64.ISO olarak belirleyeceğim. Doğrumudur?

• Like 1

sources klasörüne install108664.wim,  install108664aio.wim 

şeklinde iki adet windows10  wim dosyası attıp

kurulum ekranında da kendi install.wim 'i seç seçeneğinden

istediğim wim uzantılı işletim sistemini kurabiliriz. Her halde doğru anlamışımdır. 

aynen dostum doğru anlamıssın bu şekilde istediğn kadar ekleyip kurabilirsin. 

• Like 1

bir soru daha sorsam?

wim dosyasından istediğim gibi sorunsuz kurulum yapabiliyorum. ISO dosyasından kurulum yapmak için farklı isimleri nasıl kullanabilirim malum WIN64.ISO WIN86.ISO bunları 7 8.1 10 olarak nasıl belirleyebilirim?

valla dostum ben iso kurulumu yapmıyorum . gerek duymadım. wim olarak kurmak daha mantıklı geliyor. hemde yer kazanmış oluyorum. 

bak benim flash bellekte. 7.wim 8.1.wim 10.wim dosyaları var. hepsini de sorunsuz kurabiliyorum. 

valla dostum ben iso kurulumu yapmıyorum . gerek duymadım. wim olarak kurmak daha mantıklı geliyor. hemde yer kazanmış oluyorum. 

bak benim flash bellekte. 7.wim 8.1.wim 10.wim dosyaları var. hepsini de sorunsuz kurabilyorum. 

Ben de aynı şekilde kullanıyorum aslında. Fakat bir kaç kere başıma geldi wim dosyalarını açamıyorum hatası oluşunca yedek olarak iso da kenarda kalsın diyorum.

• Editor

köylü üstad şu işin yapım aşamalarını video olarak yayınlarsan makbul geçer. hem yeni hemde eski kasalarda kullanılabilecek tek bi flash bellek olanının yapımını video ile anlatırsan iyi olacak

video ile anlatmaya ne gerek var hazır sistem vermişim acronisle usb yazdıracaksın hepsi bu sadece wim veya iso dosyası atacaksın atılacaklarda ilk postta yazılı ondan sonrasısenin hayal gücüne kalmış onlarca sistem kurtarma araçları vs istediğini ekleyebilirsin

• Like 2