Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

köylü
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar. Sormak istediğim ufak birşey var. Multiboot için kullandığımız gzmenüde kullandığım fotoğraflar yüksek çözünürlüklü bile olsa qmenü küçük ekranda gayet net görünüyor fakat bilgisayarı direk usb den boot ettiğimizde arkaplan sanki bulanık gibi net olmuyor. Resimleri 800 X 600 olarak boyutlandırdığımız için mi? yoksa yapamadığım bir eksik nokta mı var? Sizlerde durum nedir?

Uefi ekliyebiliyor muyuz. ?

Bunu eklemeyi düşünüyorum.

http://www.tnctr.com/topic/305677-windows-7-sp1-13in1-ayo-kasym-dual-uefy/

flash belleğin yapısı hem uefi hem normal kurulum destekliyor. senin yapman gereken;

indirdiğin iso içerisindeki sources klasoru içindeki install.wim dosyasını alıp flashbellegin içindeki sources klasorune koymak ve adını install78664.wim olarak değiştirmek. hepsi bu kadar.

Merhaba Arkadaşlar. Sormak istediğim ufak birşey var. Multiboot için kullandığımız gzmenüde kullandığım fotoğraflar yüksek çözünürlüklü bile olsa qmenü küçük ekranda gayet net görünüyor fakat bilgisayarı direk usb den boot ettiğimizde arkaplan sanki bulanık gibi net olmuyor. Resimleri 800 X 600 olarak boyutlandırdığımız için mi? yoksa yapamadığım bir eksik nokta mı var? Sizlerde durum nedir?

Arkadaşım epi topu 10 sn ye göreceğin bir ekran. Bulanık olsa nolur net olsa nolur?? Orda resim olsa nolur siyah yazı olsa nolur??

Tek problemin bu mu şimdi?

nedim63 !

Mustafa hocam(koylu) bu konuda geçmiş sayfalarda açıklama yaptı,lütfen önceki sayfaları kontrol edin ve sorunuzu ondan sonra eğer cevap yoksa sorun.

http://www.tnctr.com/topic/303753-usb-multiboot-2015-uefi-acronis-recoveryedition-2/page-10

BC0 dosyasını bootice.exe programı ile editleyip istediğin win pe dosyasını menüye ekleyip çıkarabilirsin

• Like 1

Mustafa Hocam Menü.lst ye ,kali linux , xpioan , lubuntu ve slax da eklemek istiyorum.Biraz grup4Dos kodlarını denedim ama hatalar aldım.Elinizde denediğiniz ve çalışan varsa verebilirseniz benim için iyi olur.

forumda oğuzhan43 var  linux  ve grub4dos konusunda bilgili bir arkadaşımız.mesajınızı görürse yardımcı olabilir.her zaman takdir ediyoruz böyle yardımsever arkadaşları.

pre_1451423704__ss.png

Mustafa abi ben burdaki WindowsPE Menusunun içeriğini düzenlemek istyorum. içeriğine nasıl müdahale edebilirim.

EDİT: Hallettim Abi. Anadizindeki boot klasoru içerisindeki BC0 dosyasını masaüstüne alıp ismini BCD olarak değiştirip bootice ile editledim. sonra tekrar ismini BC0 yapıp eskisi ile değiştirdim. 

Edited by lediod

Mustafa Hocam Menü.lst ye ,kali linux , xpioan , lubuntu ve slax da eklemek istiyorum.Biraz grup4Dos kodlarını denedim ama hatalar aldım.Elinizde denediğiniz ve çalışan varsa verebilirseniz benim için iyi olur.

Ben slax ı eklemiştim. Sorunsuz şekilde kullanıyorum.

title Linux Slax 6.1.2
find --set-root /slax-6.1.2.iso
map /slax-6.1.2.iso (0xff) || map --mem /slax-6.1.2.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel  /boot/vmlinuz from=/slax-6.1.2.iso ramdisk_size=6666 root=/dev/ram0 rw
initrd /boot/initrd.gz
boot

Ana dizinde olması gerekenler : 

- slax klasörü,

- syslinux.cfg dosyası

- slax-6.1.2.iso dosyası

• Like 2

Ben slax ı eklemiştim. Sorunsuz şekilde kullanıyorum.

title Linux Slax 6.1.2
map --hook
root (0xff)
initrd /boot/initrd.gz
boot

Ana dizinde olması gerekenler : 

- slax klasörü,

- syslinux.cfg dosyası

- slax-6.1.2.iso dosyası

dostum sana zahmet birde bu slax ile ilgili dosyaları upload etme imkanın var mı ? ben bir türlü çalışanını bulamadım. 

dostum sana zahmet birde bu slax ile ilgili dosyaları upload etme imkanın var mı ? ben bir türlü çalışanını bulamadım. 

Google drivea yükledim.

https://drive.google.com/open?id=0B2F4o7ehbT_IdWJrVFpucEJXTmc

Direk ana dizinde olacak hepsi.

Bunlarda kodları : 

title Linux Slax 6.1.2
map --hook
root (0xff)
initrd /boot/initrd.gz
boot

• Like 1

hocam çok özür dileyerek birşey sorucam bende herşey sıkıntısız çalışıyor hiç sıkıntı yok ama şöyle bir durum var windows7 uefi kurulum dosyam yok onbuka ustanın dosyasını indirdim onu iso üzerinden nt6 işleminden geçirsem uefi özelliği gidermi ve sadece onu win iso olarak atsam iso kur kısmından uefi kurulum yapabilirmiyim 

2.sorum ise istenmesi durumunda uefi destekli cihazda uefi olmayan kuruluma geçiş yapabilirmiyim uefisiz kurulum yani 

hocam çok özür dileyerek birşey sorucam bende herşey sıkıntısız çalışıyor hiç sıkıntı yok ama şöyle bir durum var windows7 uefi kurulum dosyam yok onbuka ustanın dosyasını indirdim onu iso üzerinden nt6 işleminden geçirsem uefi özelliği gidermi ve sadece onu win iso olarak atsam iso kur kısmından uefi kurulum yapabilirmiyim 

2.sorum ise istenmesi durumunda uefi destekli cihazda uefi olmayan kuruluma geçiş yapabilirmiyim uefisiz kurulum yani 

Bana kalırsa iso içindeki install.wim dosyasını multiboottaki wim klasörünün içine install73264.wim olarak kopyalıp kurulumu wim olarak yap.

Uefi destekli bilgisayara normal kurulum yani uefisiz kurulum yapabilirsin. Bir sorun olmaz.

• Like 1

sıkıntım şu benim zaten kullandığım bir windows 7 wim dosyam var bunu kullanıyorum da ama uefi desteği yok sıkıntım windows 7 kurulum yapmak istediğimde cihaz boot açıldığı zaman uefi desteği varsa usb direk uefi kurulum açılıyor uefi kurulum ekranını atlayıp veya cihazı normal uefi olmayan modda nasıl boot ederim bu olmazsa iso dosyasını boot edebiliriyim ayrıca onbuka nın yaptığı sistemde iki adet isntall.wim var buda ayrı bir sıkıntı oluyor birleştirme anlatılmış ama çift windows kulllanmak niyetim bu sistemi sadece uefi kurulumda kullanmak

• Editor

windows 7 x64 wim dosyalarının tamamında uefi desteği vardır  ve ayrıca usb ana dizinindeki efi klasörü bu desteği sağlar sen uefi olmayan kurulum yapmak istiyorsan biostan uefi yi legacy olarak değiştirmelisin değiştirdikten sonra normal kurulum menüsü çıkar

• Like 1

Arkadaşlar Merhaba. Koylu hocamın imajında Araçlar menüsünde yer alan aşağıda görselini eklediğim Windows memory Diagnostic i kullanmak istiyorum.

[spoiler]jVj7aW.png[/spoiler]

fakat buna tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum. Bunu test eden oldu mu? Sorun ne olabilir? 

[spoiler]658zVE.jpg[/spoiler]