Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

köylü
 Share

Recommended Posts

merhabalar

öncelikle hazırlamış olduğunuz sistem için teşşekür ederim.

hazırlamış olduğunuz sistemi indirdim ve internetten windows 7-8-10 olarak hazırlanmış olan aio iso dosyası indirdim ve install.wim değilde esd olarak iso dosyasının içinde var bu iso dosyasını hazırlamış olduğunuz iso klasörüne attığımda kurulum aşamasında install.wim olmadığı için dosya hata veriyor ve netten ESDtoISO ile iso dosyası içindeki install.esd dosyasını çevirdiğimde de hata verdi bunun için ne yapabilirim acaba şimdiden teşekkür ederim. ?

iyi çalışmalar.

Arkadaşlar Merhaba. Koylu hocamın imajında Araçlar menüsünde yer alan aşağıda görselini eklediğim Windows memory Diagnostic i kullanmak istiyorum.

[spoiler]jVj7aW.png[/spoiler]

fakat buna tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum. Bunu test eden oldu mu? Sorun ne olabilir? 

[spoiler]658zVE.jpg[/spoiler]

DOSTUM O DOS MENÜ DEĞİLDE SİYAH MENÜYE NASIL YAZILARI DEĞİŞTİRDİN BEN O İSO KURULUMLARINI KALDIRMAK İSTİORUM

DOSTUM O DOS MENÜ DEĞİLDE SİYAH MENÜYE NASIL YAZILARI DEĞİŞTİRDİN BEN O İSO KURULUMLARINI KALDIRMAK İSTİORUM

Merhaba Hocam. Bir kaç sayfa geride nasıl yapılacağı hakkında Koylu hocam bilgi vermiş. Bootice programına  flash diskin içinde Boot Klasöründe bulunan bc0 BCD  şeklinde isimleri olan dosyaların ismini BCD Olarak değiştirip bootice programında editledim ve tekrar eski isimleri ile flash bellek içine attım

köylü ellerine sağlık. bunun içine ekleyebileceğimiz tavsiye ettiğin sistem varmı site de onu indirelim.

yada indirirken dikkat etmemiz gereken bişey varmı. mesela x86 ve x64 ikisi bir arada olan uefi destekli olmak zorunda mı

yada x64 uefi destekli ayrı x86 ayrı ayrı olanları mı indirelim

mesela bazı arkadaşların yaptığı çalışmlar x86x64 bir arada uefi desteği yok diye belirmiş. ana dizindeki efi klasörü UEFİ desteğini sağlıor mu?

http://www.tnctr.com/topic/300616-windows-10-th2-tr-msdn-t%C3%BCm-s%C3%BCr%C3%BCmler/

Edited by iso_manyak

kardeşim elinde windows10  dvd varsa Boot klasörünün içinde memtest kopyaya flash diskinin içinde boot klasörünün içine yapıştır

Hocam dediğiniz gibi Windows 10 dvd içindeki memtest ile flash bellek içindekini değiştirdim fakat sonuç değişmedi. Siz bu şekilde ilgili tool u kullanabiliyor musunuz? Eğer kullanabiliyorsanız sizdeki memtest.exe yi paylaşabilir misiniz? bir türlü yapamadım malesef 

Hocam dediğiniz gibi Windows 10 dvd içindeki memtest ile flash bellek içindekini değiştirdim fakat sonuç değişmedi. Siz bu şekilde ilgili tool u kullanabiliyor musunuz? Eğer kullanabiliyorsanız sizdeki memtest.exe yi paylaşabilir misiniz? bir türlü yapamadım malesef 

Kardeşim BCD dosyasında sıkıntı vardı editledim alıp boot klasöründekiyle degiştir. çalışacaktır. Yandex upload  ettim indirip kullanabilirsin Sonuçları yazarsın :D

https://yadi.sk/d/bfbaDTi-miAwm

Edited by bycrack

mustafa hocam şimdi ben tüm sürümler win10 install.wim ini sources klasoru içerisine install8664.wim dosyasını koydum. 

legacy kurulumda tüm sürümleri gösterip istediğimi seçebiliyorum. ama uefi kurulumunda direk home single language sürümünü kuruyor. bu sorunu nasıl aşabiliriz. uefi de direk pro sürümünü kursada olur diğerlerini görmeme gerek yok. yardımcı olabilir misiniz.

mustafa hocam şimdi ben tüm sürümler win10 install.wim ini sources klasoru içerisine install8664.wim dosyasını koydum. 

legacy kurulumda tüm sürümleri gösterip istediğimi seçebiliyorum. ama uefi kurulumunda direk home single language sürümünü kuruyor. bu sorunu nasıl aşabiliriz. uefi de direk pro sürümünü kursada olur diğerlerini görmeme gerek yok. yardımcı olabilir misiniz.

Galiba biosa gömülü olan lisansla alakalı bir durum. Ona göre sürümler çıkıyor.

Aynen kardeşim Flash dizinindeki boot klasöründeki ile değişeceksin

Dostum dediğin gibi BCD Dosyasını değiştirdim fakat bu sefer boot menüdeki Windows 7-8.1-10 Kurulumlarına ait menüler kayboldu. Sadece Multiboot menü ve Live menüye ait ismi görebiliyorum. Görselde kutucuk içine aldığım menüler kayboldu.

yLN9QL.png

Edited by GroupPolicy

Dostum dediğin gibi BCD Dosyasını değiştirdim fakat bu sefer boot menüdeki Windows 7-8.1-10 Kurulumlarına ait menüler kayboldu. Sadece Multiboot menü ve Live menüye ait ismi görebiliyorum. Görselde kutucuk içine aldığım menüler kayboldu.

dostum bana kullandığın bcd dosyalarını yolla bi bakayım 

benim sana gönderdiğim bcd dosyası bu sen editlerken digerlerini sildinmi

pre_1452522650__adsz.jpg

Edited by bycrack

dostum bana kullandığın bcd dosyalarını yolla bi bakayım 

benim sana gönderdiğim bcd dosyası bu sen editlerken digerlerini sildinmi

pre_1452522650__adsz.jpg

Bendeki BCD dosyasını google drive linki olarak ekliyorum. Sizin gönderdiğiniz üzerinde sadece menüdeki isimlerde değişiklik yaptım ve isoları sildim çünkü isoları kullanmıyorum.

https://drive.google.com/file/d/0BwT7nxzUmhHpUHF5NUVjUFhFRGc/view?usp=sharing

Mustafa hocam merhaba
Bende indirdim yapmaya çalıştım hatalar çıktı. Acronis 2013 var bende usb den boot ederek açıyorum bunu da burdan çalıştırsam usb ye yazdırsam olur mu. Böyle yapacaz demi

Acronis+%C3%96ny%C3%BCkleyerek+Geri+Y%C3

Burda da mbr çıkarsa seçecekmiyiz varmı öyle bir seçenek

Acronis+%C3%96ny%C3%BCkleyerek+Geri+Y%C3

Sizden ricamız bir video hazırlasanız koysanız. Ne yapılır vb.. Açıklamalar ekleseniz video da güzel olur. Şimdi siz iyi biliyorsunuz size çok basit geliyor ama bizler için sorun oluyor. Yoksa bu 100. sayfayı rahat bulur

Kal sağlıcakla...

Edited by suskun123

önceki konuda çektiğim video vardı aynısını uygulayacaksın

[media]http://youtu.be/lh3uA2iqimE[/media]

Mustafa Hocam Bir türlü yapamadım  :unsure:  Şuan kullandığım sizin verdiğiniz Acronis 2016 sizin bu video da anlattığınız 2015 mi

Aşağıdaki hatalar çıkıyor ilerlemiyor 

[spoiler]gZq2DR.jpg

nLRj6V.jpg[/spoiler]

Edit: 2015 acronis indirdim bu sefer de flash belleği gpt olarak görüyor olmuyor. Bunu nasıl halledecez şimdi

[spoiler]m13MrP.jpg[/spoiler]

Acronis 2015 indirmek isteyenler buraya baksın

https://www.youtube.com/watch?v=sYSUJxfuIFc

Edited by suskun123

win klasorundeki WIN64 ve WIN86 nin yanına baska windows isoları daha atma imkanı varmıdır yada şöyle acıklıyım ben normalde iso degilde sources klasorunden kuruyom win7 win8.1 ve win10 yanlız tek Autounattend uzerinden kurdurmaya çalışıyom ama hata veriyor yaptıgım Autounattend dosyasında hata var diyorum Autounattend dosyasını kendi baslarına isolara attığımda calışıyor hic bir hata yok oyuzden isoları cogaltıp o sekilde kurdurmak istiyom birde şu şekildede deniyim diyorum hepsini birleştirip tek isoda yapacam ama 4 gb yi gecinde uefi olayında çalışırmı acaba

not: normalde onceden sources klasorunden win7 ve 8.1 tek Autounattend dosyası ile hic sorun olmuyordu windows 10 da sorun oldu dediigim gibi windows 10 da bile kullanıyom tek isoda sorun olmuyor birleşmede sorun oluyor