Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

köylü
 Share

Recommended Posts

bcd dosyalarında gözle görünür fark yok ben memory test ile hiç uğraşmadım bcedit komutuyla etkinleştirilmiş olabilir
bcdedit.exe /set {bootmgr} toolsdisplayorder {memdiag}
dosyayı paylaşan arkadaş yardımcı olursa sevinirim yada musait zamanda dener gerekeni söylerim

konuyla alakalı sorulara cevap vermeye çalısıyorum usb de ne özelliği olacak bildiğimiz usb bellek ekleyeceğin bileşenlere göre bellek alacaksın bende usb 3.0 yok bellek tavsiyesinde bulunmam yanlış olur usb 3.0 portu varsa usb 3.0 kullanabilirsin sistemi kurduktan sonra normal bölümü kullanabilirsin depo olarak bi parcaya daha bölersen bölümümün biri gözükmez sıkıntı çıkar

bootisox64 bildiğimiz nt6 yöntemi ile hazırlanmıştır boot wim 2 yi açtıysan ana dizinde ini dosyası var oradan yolu değiştirebilirsin
pre_1456915068__ekran_alnts.png

Sizde gösterilen gibi 2 klasörü yok. ve nt6 dosylarıda bulunmuyor. Bende wim direk bu şekilde açılıyor.

pre_1456918898__xx.png

Fark ettim siz 7zip ile açmışsınız. bende mount edince çıkmamıştı. Teşkkür ederim cevap için

Edited by saybatli

• Editor

şimdi windows 10 x64 orjinal iso ile denedim sürücü seçim ekranına kadar geldi diskleri görüyor bende kullandığınız isolar modifiyemi idi? iso içerisindeki sources klasöründe elle kurulum dosyaları olması gerek eğer silinmişse veya 32 bit elle kurulum dosyaları var ise diskleri görmeme hatası verebilir

şimdi windows 10 x64 orjinal iso ile denedim sürücü seçim ekranına kadar geldi diskleri görüyor bende kullandığınız isolar modifiyemi idi? iso içerisindeki sources klasöründe elle kurulum dosyaları olması gerek eğer silinmişse veya 32 bit elle kurulum dosyaları var ise diskleri görmeme hatası verebilir

Modifye değil ama şu şekilde çözdüm. tekrardan nt6boot oluşturdum içindeki boot.wim ile boot ettirince sorunsuz çalıştı. Tek sorun fare çalışmadı :)

Edited by saybatli

bcd dosyalarında gözle görünür fark yok ben memory test ile hiç uğraşmadım bcedit komutuyla etkinleştirilmiş olabilir
bcdedit.exe /set {bootmgr} toolsdisplayorder {memdiag}
dosyayı paylaşan arkadaş yardımcı olursa sevinirim yada musait zamanda dener gerekeni söylerim

konuyla alakalı sorulara cevap vermeye çalısıyorum usb de ne özelliği olacak bildiğimiz usb bellek ekleyeceğin bileşenlere göre bellek alacaksın bende usb 3.0 yok bellek tavsiyesinde bulunmam yanlış olur usb 3.0 portu varsa usb 3.0 kullanabilirsin sistemi kurduktan sonra normal bölümü kullanabilirsin depo olarak bi parcaya daha bölersen bölümümün biri gözükmez sıkıntı çıkar

bootisox64 bildiğimiz nt6 yöntemi ile hazırlanmıştır boot wim 2 yi açtıysan ana dizinde ini dosyası var oradan yolu değiştirebilirsin
pre_1456915068__ekran_alnts.png

Koylu hocam öncelikle teşekkür ederim cevap için. Dosyayı paylaşan arkadaş bycrack    kendisi ile özelden yazışmıştık fakat uzun bir süredir kendisinden yanıt alamadım. Az önce dikkat ettim bu başlığa da mesaj atmış. Yardımcı olursa bende kendisine minnattar kalırım. Sizin zamanınız olduğunda sizde deneyip sonucu paylaşabilirseniz memnun olurum

çok teşekkürler

uefi  modda windows 10 aio vim dosyasını ekledim.fakat kurulum ekranında sadece 32 ve 64 bit single language sürümü çıkıyor.diger sürümler görünmüyor.sorun için yardımcı olurmusunuz.

wim dosyasının adını değiştir mesele win10AIO.wim yap daha sonra boot aşamasından sonra kendi eklediğin wim dosyasını seç. UEFI sistemlerde bios orjinali ne ise onu gösteriyor.

wim dosyasının adını değiştir mesele win10AIO.wim yap daha sonra boot aşamasından sonra kendi eklediğin wim dosyasını seç. UEFI sistemlerde bios orjinali ne ise onu gösteriyor.

windows 10 1511 sürümünde pcnin orjinal sürümü olan single languageyi görüyor.fakat windows 10 1511 sürümünden öncekinde professional sürümünü görüyordu.yeni sürümde orjinal işletim sistemini görüyor.farklı bir sürüm kurm şansımız yokmu  peki

Uefi olarak boot etmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

Enter a bastığımda normal kurulum için boot geliyor.

Problem nedir acaba?

pre_1450348786__uefi.jpg

aynı hatayı alıyorum UEFİ bioslu bilgisayarlarda..Eski Pclerde bi problem yok gayet güzel çalışıyor.Yardımcı olursan sevinirim Köylü...

• Editor

@koylu üstadım, başka bir çalışma üzerinde çalışmayı düşünüyor musunuz? Yoksa bunu indireyim mi yeniden? HDD format atmak zorunda kaldım.

Şu an farklı bir çalışma yok aklımda yeniden indirebilirsin

aynı hatayı alıyorum UEFİ bioslu bilgisayarlarda..Eski Pclerde bi problem yok gayet güzel çalışıyor.Yardımcı olursan sevinirim Köylü...

bios ayarlarında uefi-legacy nin birlikte olduğu ayar varmı varsa boot bölümünden sadece uefi yi seçiniz

Şu an farklı bir çalışma yok aklımda yeniden indirebilirsin

bios ayarlarında uefi-legacy nin birlikte olduğu ayar varmı varsa boot bölümünden sadece uefi yi seçiniz

Acronis dışında diskin yedeğini alıp ve bu disk yedeğini cmd yardımıyla başka diske yazdırmanın bir yolu var mı ?

Edited by saybatli

• 2 hafta sonra ...

8 gb flash belleğe yaptım. Bir türlü 64 gb Sandisk extreme flash belleğe yapamadım. 8 gb flash belleği kopyasını alıp denediğimde gene sorunlar çıkıyor. Mustafa Hocam bunun iyileştirilmiş sürümünü filan çıkaracak mısın varmı aklınızda böyle bir şey ?

• 5 hafta sonra ...

Merhaba hocam herhangi bir Win7 veya Win10  64Bit iso dosyasından alacağımız install.wim ler UEFİ kurulum için uygun olur mu?

(Bugün hızlı bir deneme yaptım UEFİ yüklü bir sisteme UEFi Win7 kurmak istedim ancak disk(bölüm) seçme işinde bu bölüm GPT yüklenemez şeklinde hata aldım.)

• Editor
20 saat önce, onuchlu yazdı:

Merhaba hocam herhangi bir Win7 veya Win10  64Bit iso dosyasından alacağımız install.wim ler UEFİ kurulum için uygun olur mu?

(Bugün hızlı bir deneme yaptım UEFİ yüklü bir sisteme UEFi Win7 kurmak istedim ancak disk(bölüm) seçme işinde bu bölüm GPT yüklenemez şeklinde hata aldım.)

mbr kurulumu gerçekleştirmeye çalışmışsınız veyahutta flashı hazırlarken problem olmuş

13 saat önce, saybatli yazdı:

32 bit uefi sistemlerde çalışmıyor. Bunu nasıl düzeltebiliriz.

bootia32.efi dosyasını orijinal 32 bit isodan alarak efi\boot klasörüne kopyalayarak deneyin

• 2 hafta sonra ...