Jump to content

windows xp external hdd ye kurulabilirmi ?

orhan_seyfic

Recommended Posts

herkese selamlar,

elimde 250 gb 3.5" ext.usb hdd ve 120 gb 2.5" ext.usb hdd var. ram, anakart, bios ayarları derken ben ne yaptım onu anlatayım.

ilk olarak laptop pc ve desktop pc de, biostan "first boot usb hdd" olarak ayarladım. (her iki sistemde de mevcutta kurulu xp-sp2 var normal şartlarda.) sitemizden de indirmiş olduğum xp-sp2 entegre işletim sistemi (tncxp v.b.) ile denedim. her iki sistemde de, her iki hdd ile ayrı ayrı denedim. her defasında kurulumun ilk aşamasını tamamlayıp, yeniden başlattığında aşağıda belirttiğim hata mesajı geldi.

"Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için kapatıldı.

Bu, durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın.

bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyin.

diyor ve, diski denetleyin virüs kontrolü yapın falan filan diyor.

teknik bilgiler:

***stop: 0x00000070 gibi şeyler yazıyor."

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

saygılar.

herkese selamlar,

elimde 250 gb 3.5" ext.usb hdd ve 120 gb 2.5" ext.usb hdd var. ram, anakart, bios ayarları derken ben ne yaptım onu anlatayım.

ilk olarak laptop pc ve desktop pc de, biostan "first boot usb hdd" olarak ayarladım. (her iki sistemde de mevcutta kurulu xp-sp2 var normal şartlarda.) sitemizden de indirmiş olduğum xp-sp2 entegre işletim sistemi (tncxp v.b.) ile denedim. her iki sistemde de, her iki hdd ile ayrı ayrı denedim. her defasında kurulumun ilk aşamasını tamamlayıp, yeniden başlattığında aşağıda belirttiğim hata mesajı geldi.

"Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için kapatıldı.

Bu, durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın.

bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyin.

diyor ve, diski denetleyin virüs kontrolü yapın falan filan diyor.

teknik bilgiler:

***stop: 0x00000070 gibi şeyler yazıyor."

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

saygılar.

Buyuk ihtimalle sorunun Driver cakismasindan Kaynaklaniyor TNCXp ye driverler entegre olarak kuruldugundan doLayi cakisiyor ve windows otomatik durduruyor isLemi , Zaten TNCxp'de temiz formatlanmis bir Hdd ye kurulum oneriyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...