Jump to content

Hdd Sorunu

hsynh
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar masa üstü bilgisayarım kendi kendine kapandı açamaya çalıştığımda işletim sistemi açılıyor ve açılınca geri kapanıyor format atmaya çalıştım hdd bölüm seç kısmına gelince takılıp kalıyor cd den çlaışan işletim sistemiyle denedim bad sectör göstereyor hdd bozulmuşmudur?

Hdd içindeki verileri kurtarabilirmiyim?

Anakartım sata 3gb/sn yazıyo sata III hdd alsam sorun olurmu 

Hangi hdd tavsiye edersiniz.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Edited by hsynh

Arkadaslar masa üstü bilgisayarım kendi kendine kapandı açamaya çalıştığımda işletim sistemi açılıyor ve açılınca geri kapanıyor format atmaya çalıştım hdd bölüm seç kısmına gelince takılıp kalıyor cd den çlaışan işletim sistemiyle denedim bad sectör göstereyor hdd bozulmuşmudur?

Hdd içindeki verileri kurtarabilirmiyim?

Anakartım sata 3gb/sn yazıyo sata III hdd alsam sorun olurmu 

Hangi hdd tavsiye edersiniz.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

öncelikle içindeki verileri kurtarmak için anakartına uyumlu başka bir hdd tak ve onu birinci sata olarak göster(yani ilk hdd o yeni taktığın olsun). ve işletim sistemini onun üzerinden çalıştır. sonra senin bu eski hdd kin içindeki verileri öbür hddten işletim sistemi çalışırken dosyalarını kurtar başka bir sağlam hdde kopyala. 

veya başka hdd bulamazsan Taşınabilir windows CD si edin. WinPE XP, Windows 7, veya Windows8 filan bulursun internetten. sonra onuya CD ye yaz. yada flash belleğe yaz ve flasşı boot ederek çalıştır o taşınabilir sistemi. ve bu şekilde dosyalarını görebilirsin ama sana hertütlü yedek bir hdd lazım olacak bu verileri kopyalayabilmek için.