Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Butonla Txtdeki Url Leri Web Objesine Yükleme

yakupnun
 Share

Recommended Posts

bunu auto playla  kintaro nun yardımi ile çözmüştüm ama web objesindeki java sorunu yüzünden problemim tam çözülmedi c#la yapmayı deneyacem ama hiç bilmiyorum yapmak istediğim şy 1. butona basınca txt 1. satırdaki url yi webde açsın 2. butona basınca 2. satırdakileri açsın böyle bişeye yardımcı olabilirmisinizç

url.txt içeriği:

http://www.google.com
http://www.yahoo.com
http://www.tnctr.com

Global Functions:

function urlYukle(satir)
tDosya = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\url.txt")
	if tDosya then
	return tDosya[satir];
	else
	Dialog.Message("Hata", "Dosya içeriği boş");
	end
end

Button1:

Web.LoadURL("Web1", urlYukle(1));

Button2

Web.LoadURL("Web1", urlYukle(2));
...

Demek istediğinizi biraz daha açar mısınız ? Yani TextBox1 de varsayalım ki www.google.com yazıldı. TextBox2 de www.tnctr.com yazıldı. Sizin istediğiniz butonlara basınca bilgisayarın tarayıcısında mı açılsın ? Yoksa programın kendi içinde tarayıcı olsun onun içinde mi açsın ?

TextBox1 veya 2 de değil pc deki bir txt dosyasından satır satır okusun ve butonlara txt dosyasında yazan url yi atasın istiyorum

function urlYukle(satir)
tDosya = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\url.txt")
	if tDosya then
	return tDosya[satir];
	else
	Dialog.Message("Hata", "Dosya içeriği boş");
	end 

burdaki fonksiyonu c# a göre nasıl düzenleye bilirim yardımcı olabilir misiniz

// En üste using System.IO; kütüphanesini eklemen gerekiyor.

try
            {
               var satirlar = File.ReadAllLines("Linkler.txt");
                foreach (var satir in satirlar)
                {
                   // Burada her link için yaptırmak istediğin şeyi yazabilirsin. Yani satirlar dizisini okuyorsun.
                }
            }
            catch (Exception ex) { MessageBox.Show(ex.ToString()); }

}

Buradan yaptığım ufak uygulamaya bakabilirsin. Belki işine yarar. 

Edited by by.aslan

// En üste using System.IO; kütüphanesini eklemen gerekiyor.

try
            {
               var satirlar = File.ReadAllLines("Linkler.txt");
                foreach (var satir in satirlar)
                {
                   // Burada her link için yaptırmak istediğin şeyi yazabilirsin. Yani satirlar dizisini okuyorsun.
                }
            }
            catch (Exception ex) { MessageBox.Show(ex.ToString()); }

}

Buradan yaptığım ufak uygulamaya bakabilirsin. Belki işine yarar. 

merhabalar öncelikle teşekkürler;

siz link txt yi okutup bir buton oluşturmasını yaz mışsınız benim istediğimde Burada https://yadi.sk/d/5IP0z9P4mBu4tprojeyi ekledim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ben sana yardımcı olmak istiyorum fakat yapmak istediğini tam olarak anlayamadım. Şimdi 4. Sınıf 5. Sınıf 6. Sınıf 7. Sınıf ve 8. Sınıf butonları var. Bunların da her birinin altında üçer buton var. Senin istediğin şeye gelincede Şimdi 4. Sınıf 5. Sınıf 6. Sınıf 7. Sınıf ve 8. Sınıf butonlarına tıklayınca onların görevi zaten belli sadece diğer butonları görünür yapmak. A B C butonlarının her birine bir site eklemek istiyorsun ve ona tıklayınca o siteye gitsinler istiyorsun. Şimdi 1. sorum şu bu Text dosyaları her sınıf için ayrı mı ? Yoksa aynı Txt dosyasını hepsi için mi kullanacaksın ? Eğer buradan da anlaşamazsak Tam Viewer ile özelden id ve şifre gönder bağlanıp bakayım yardımcı olabilirsem yapayım.

Edited by by.aslan

Ben sana yardımcı olmak istiyorum fakat yapmak istediğini tam olarak anlayamadım. Şimdi 4. Sınıf 5. Sınıf 6. Sınıf 7. Sınıf ve 8. Sınıf butonları var. Bunların da her birinin altında üçer buton var. Senin istediğin şeye gelincede Şimdi 4. Sınıf 5. Sınıf 6. Sınıf 7. Sınıf ve 8. Sınıf butonlarına tıklayınca onların görevi zaten belli sadece diğer butonları görünür yapmak. A B C butonlarının her birine bir site eklemek istiyorsun ve ona tıklayınca o siteye gitsinler istiyorsun. Şimdi 1. sorum şu bu Text dosyaları her sınıf için ayrı mı ? Yoksa aynı Txt dosyasını hepsi için mi kullanacaksın ? Eğer buradan da anlaşamazsak Tam Viewer ile özelden id ve şifre gönder bağlanıp bakayım yardımcı olabilirsem yapayım.

tek bir txt ninn içeriğiniş yukardan aşağıya okuyup .satırdaki url yi 8.sınıf a şubesine önlendirecek aya tıklayınca web objecte açacak . satırı 8. sınıf b şubesi 3. satırı 8.sın. e şubesi 4 ü 7a ya böylece aşağiya doğru sırayla linki atayacak mesela arada satır boşsa sırası gelen butona link koymayacak istediğim şey bu daha kolay bir yolu var mı bil miyorum  linkleri tek bir txt tede tutmamın amacı vazen linkler değişiyor değiştirmek kolay olsun diye. yardımın için teşekkürler

Buradan indirebilirsin inşAllah işini görür. Kolay gelsin.

öncelikle yardımın için teşekkürler. programda linkleri girince bazılarında şu hatayı alıyorum 

girdiğim link ise şu [url=http://hizliresim.com/v8GGrm]v8GGrm.png[/url]   https://docs.google.com/forms/d/1xWAKnIIzAGTpatPacr67jBTI2EMl9QAf9LP4OsYsbBg/viewform

Edited by yakupnun

Bu arada bir tane linki atladığımı fark ettim. Son halini buradan indirebilirsin. Fonksiyona gönderdiğin sayılar butonun sıralamasını belirliyor. Ben 0'dan başladığım halde 4 numarayı atlamışım. Bunu dün fark ettim fakat anca bugün fırsatım oldu.

ilgin için teşekkür ederim ben dün farkettim ve düzelltim, bir şey sormak istiyorum.

1- bir ayar sayfası yapıp txt yrtinr buradaki tex box lara yapıştırsam linkleri ve buradan mı okutsam daha fonksiyonel olur yoksa txt den mi okutsam daha fonksiyonel olur.

2- aldığım script hatası söğlediğin kodla susutu ama sayafada scrip düzgüncalışmadıoı için sayfa dügün görüntülenemiyor bu hatanın kaynağı nedir bir bilgin varmı acaba chormrde düzgün görüntülrniyor  normal expolorerde düzgün görünteliniyor ama programın içindeki web brovserde hata veriyor.

Fonksiyonelden kastın daha rahat olması ise BANA GÖRE text dosyasına girip bir şeyleri değiştirmek benim için daha rahattır. Tabii ki senin dediğinde kötü fikir değil. Diğer konuda da bana tam olarak girdiğin linki yazarsan bende o link üzerinden deneyip test edebilirim. Normal internet explorer'da doğru çalışıyorsa burada da çalışır ama ek olarak yazılması gereken kodlar var mı onu tam olarak bilmiyorum. Dediğim gibi sen bana girdiğin siteyi bana özelden veya buradan yaz bende o site üzerinde deneyeyim. 

Fonksiyonelden kastın daha rahat olması ise BANA GÖRE text dosyasına girip bir şeyleri değiştirmek benim için daha rahattır. Tabii ki senin dediğinde kötü fikir değil. Diğer konuda da bana tam olarak girdiğin linki yazarsan bende o link üzerinden deneyip test edebilirim. Normal internet explorer'da doğru çalışıyorsa burada da çalışır ama ek olarak yazılması gereken kodlar var mı onu tam olarak bilmiyorum. Dediğim gibi sen bana girdiğin siteyi bana özelden veya buradan yaz bende o site üzerinde deneyeyim. 

girdiğim link bu    https://docs.google.com/forms/d/1xWAKnIIzAGTpatPacr67jBTI2EMl9QAf9LP4OsYsbBg/viewform