Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Harddiske Multiboot

teknikdeha
 Share

Recommended Posts

selamlar
usb 2,5 inç 1 tb harddiskim var. buradaki izmir, pascal, ve köylünün sistemlerini indirdim. bunlardan birini de usb harddiskimde kullanmak istiyorum. bilgisayarlara sistem atarken kullanmak için

sormak istediğim 
bu usb harddiski 2 bölüme ayırıp birine multiboot sitem diğerini de depolama olarak kullanma şansı var mı. 

yoksa multibootu yükledikten sonra bir klasör açıp öyle mi kullanmak gerekecek. 

bir de bu 3 pascalın, köylünün acrosnislı 2 ve izmirin sistemlerinden hangisi usb harddiske yüklemeye uygun olur.

Ben şöyle kullanıyorum, multiboot sistemlerden herhangi birini kurdum gerekli ayarları yaptım. Sonra usb kilitle diye bu foruma ait bir program vardı onunla usb yi kilitlerken program bana bir adet kilitlenmemiş klasör  oluşturuyor diğer tüm dosyalar okuma yazma kilitli. Oluşturduğu bu klasöre ihtiyacım olan tüm programları koyuyorum. Böyle usb multiboot sistemime virus bulaşmıyor 4 senedir bu şekilde kulllanıyorum.

Ben şöyle kullanıyorum, multiboot sistemlerden herhangi birini kurdum gerekli ayarları yaptım. Sonra usb kilitle diye bu foruma ait bir program vardı onunla usb yi kilitlerken program bana bir adet kilitlenmemiş klasör  oluşturuyor diğer tüm dosyalar okuma yazma kilitli. Oluşturduğu bu klasöre ihtiyacım olan tüm programları koyuyorum. Böyle usb multiboot sistemime virus bulaşmıyor 4 senedir bu şekilde kulllanıyorum.

proğramın adı nedir

usb harddiske pascalın, izmir teknikin, köylünün sistemlerini  tek tek denedim.  2  bilgisayar da usb harddiski görmedi. 

ama flashdiske attığımda 3ü de çalışıyor.yani yüklememde sorun yok.

usb harddiskin çalıştırağı bir multiboot yok mu

Edited by teknikdeha

usb harddiske pascalın, izmir teknikin, köylünün sistemlerini  tek tek denedim.  2  bilgisayar da usb harddiski görmedi. 

Ben köylülünün iki sürümünü de genelde Seagate 1TB USB Diskimde ve bazan da farklı USB HDD'ler de çok ta rahat çaliştiriyorum. Sizin kurulum yaptığınız bilgisayarlar da vardır bişey.

Selam

USB hard diski hangi USB portuna takıyorsunuz elbette bilemem ama USB 2.0 portunda sorun yaratmaması lâzım.

USB harici disk format sorunu da yaşıyor olabilir. Yeniden biçimlendirin bakalım durum ne olacak?.

Diğer bir sorun ise şu olabilir. Eğer USB harici disk çoklu birime ayrılmışsa, Windows sürümlerini yüklediğiniz birimi, etkin birim olarak ayarlayın. Şayet tek birimden oluşuyorsa, RUFUS ile USB diski NTFS formatında biçimlendirin ve herhangi bir ISO dosyası yazdırarak onunla boot ettirin. Eğer durum normalse sadece içindeki verileri silerek(formatlamadan) istediğiniz sistem ıso dosyasını harici diske kopyalayın. Buna göre çalışması gerekir.

Eğer yine olmuyorsa, sistemde bir sorun var demektir.

Kolay gelsin ve iyi seneler olsun..

Eğer USB harici disk çoklu birime ayrılmışsa, Windows sürümlerini yüklediğiniz birimi, etkin birim olarak ayarlayın...KG nin dediğini yaptım oldu.kardeşim çok teşekkürler...

320 GB lik harddiski 3 e böldüm Makay multibootu 1 ine yükledim ve o bölümü ETKİN olarak ayarladım..

herkese teşekkürler arkadaşlar