Jump to content

Portable Program Nasıl Hazırlanır?

doruk101
 Share

Recommended Posts

ben portable programlarımı her zaman kendim yaparım ve nasıl yapıyorsun diye soracak olursanız,

temiz xp de programı kurarım ve neleri değiştirmiş onlara bakarım (thinstall mantıgı) ama thinstall ile

yapmıyorum. thinstall ram'de çok yer kaplıyor. Nullsoft Install System (NSIS) kullanarak

elime geçen reg kaydını portable çalışacak şekilde düzenliyorum. Misler gibi çalışıyor.

Aynı yöntemi oyun riplemek için de kullanıyorum. Tüm oyun klasörü zipli olarak duruyor bende.

ISO, veya daemon tools ile uğraşmak yok. Çıkartıyorsun. SetupReg.exe'yi tıklıyorsun

misler gibi oynuyorsun.

• 4 hafta sonra ...

Emegin icin tesekkurler.

Kaspersky internet security 7.0 kullanıyorum.trial reset ile.

Aynı veya daha ust surumlerini portable-key-lisans sorunu yasamadan

guncelleme alarak full kullanmam mumkun mudur?

Bu portable antivirusu tasınabilir Barte pe windows ile usb flash disk

uzerinden local virus temizligi icin kullanacam,

Yani internet olan yerden flasha guncelleme alıp olmayan yerde

Bartpe tasınabilir windows ve portable guncel kaspersky acıp magdur pcyi

temizlemek dusuncem.

Tecrube ve yardımlarınıza muracaat ediyorum.

Ozellikle ozgurx,doruk101 ve belki bircok arkadas bu konuda bana yardım edebilir.

bu konuda bilgili ve deneyimli gozukuyorlar.

Lutfen yardım.

Simdiden ilgilenen herkese tesekkurler.

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
BİLNLERE SÖYLÜYORUM ACİL YARDIM:

Ben tamam bu yöntemle portable başarılı bir şekilde yapıom Ama simge koyamıyorum.NASIL KOYABİLİRİM YARDIM!AÇIKLAMALI LÜTFENN!!!

Winrar daki sfx seçeneklerinden, metin ve simge sekmesi altında istediğiniz ikonu ekleyebilirsiniz.

Öncelikle tebrik ederim.Ben winrar kullanarak yaptım olur değilmi?

Evet.

BİLNLERE SÖYLÜYORUM ACİL YARDIM:

Ben tamam bu yöntemle portable başarılı bir şekilde yapıom Ama simge koyamıyorum.NASIL KOYABİLİRİM YARDIM!AÇIKLAMALI LÜTFENN!!!

Simge koyabilmem için herhangi bir resim dönüştürme programına ihtiyacın var..

Ne alakası var .ico uzantılı winrarın desteklediği simgeler yeter.Resimlerinizi icon yapmanız içinde bu siteleri kullanabilirsiniz:

converticon.com

convertico.com

ayrıca icon arama motorları da mevcut:

iconlet.com

iconlook.com

iconfinder.net

ayrıca hercules19 adlı arkadaş netbookta ne farklılık var bilmiyorum ama usbden xp kurulumu forumun bir çok yerinde var zaten.

• 1 ay sonra...
:D Öncelikle tnc TR paylaşım ve bilgilendirme formu'mu? yoksa sokak kavgası gibi kavga formumu? birileri bilgisini paylaşıyor bazılarıda üstünlük gibi o paylaşımı o bilgiyi kötülüyor amaç bilgi paylaşımı ve dostluk üye olduğum gün itibariyle cevap yazmadım ama bu tür kavgalar tnc Tr zarar verir benim görüşüm yanlışım varsa bütün forumdan özür dilerim Herkesin dogrusu kendisinedir bilginiz paylaşınki birileri istifade etsin sonucta dünya fani bilgilerinizi paylaşın mezarda pek bi işe yaramıyor sizden birileri ufak br bilgi sayip olsa dahi en azından bi hayır duası eder her insanın anlayışı ve anlatışı bir olmaz benim gibi anlatımım biraz uzun ve karışık oldu forumdan özür dilerim iyi günler ve kavgasız günler dilerim TEŞEKKÜR EDERİM

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

doruk101 anlatımın için gerçekten teşekkür ederim sölediklerini yaparak istediğim programı protable hale getirdim fakat bir sorum olacak benim yaptığım program normal şartlarda girişte kullanıcı adı ve parola soruyor bir kere yazdığında bi daha sormuyoo ve aynı şekilde içinde yani açılan sayfaları kendi istediğin gibi dizebiliyon ve her seferinde en son hali ile karşına geliyo işte benim sorum portable yaptığım programda bunlar olmuyoo herseferinde aynı işlemleri baştan yapman gerek yani kullanıcı adı parola ve açılan pencerelerin yerini felan tekrar ayarlaman gerek programı kapatıp açınca hepsi gidiyoo sıfırlanıyoo yani ilk halini alıyoo bunu nasıl düzeltebilirim.... yardımların için teşekkür ederim.

@conexpo hangi program bu. muhtemelen kullandığın program ilk başta bir ini dosyasını program filesta oluşturuyordur. sen o ini dosyasını sfxle program filestaki konuma kopyalatsan ve bu sfx i portable programına yerleştirsen bu sorunun çözülecektir. umarım anlatabilmişimdir.

programı bilmediğimden dolayı nasıl çalıştığını bilmiyorum. bu şekilde olmayabilir.

hangi program olduğunu belirt.

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...