Jump to content

Portable Program Nasıl Hazırlanır?

doruk101
 Share

Recommended Posts

Bu dersimizde çok basit bir yöntemle portable program hazırlayacağız.Videoda herşeyi anlattım.Bu yöntemle dreamweaver-captivate-flash vb. büyük boyuttaki programları da portable hale getirebilirsiniz.( Captivate - dreamweaver vb. programların portable versiyonunu yüklersem rapid linklerini paylaşacağım ).

Geçen hafta içerisinde paylaştığım portable program AIO ları bu şekilde hazırladım.( Bu yöntemle hazırlanmış olan programları AIO paketlerini indirip kullanan arkadaşlar test etti, sorunsuz çalışmaktadır. ) Portable programların mantığı kurulum gerektirmemesi ve kapatıldığında sistemde herhangi bir kalıntı bırakmaması olduğuna göre bu yöntemi alternatif bir yöntem olarak kullanabilirsiniz.Thinstall ile uğraşmıyorum artık ;) Bu yöntemin yeni derslerini yakında ekleyeceğim.Şimdilik basit bir anlatım oldu.

Not : Her program bu yöntemle portable hale getirilecek diye bir kaide yoktur.

Gerekli olan program

Download : 4.8 Mb.

http://rapidshare.com/files/41574707/doruk101_-_www.TnCTR.com.exe[/CODE]

Görsel ders 1 dakika 54 saniye.

Download: 437 kb

rar içinde olduğundan 437 kb. Çıkartılınca 22 mb.

[CODE]http://rapidshare.com/files/41575682/Ders_3_www.TnCTR.com_-_doruk101.rar[/CODE]

Rar şifresi:

[CODE]doruk101_tnctr.com[/CODE]

Edited by doruk101

• 4 hafta sonra ...

10195697hq9.png

Selam birkac tane program denedim fakat portable yapmaya calisdigim programi calistirinca devamli yukardaki hatayi veriyor

birde konu ile alakali degil ama videolu anlatim indirince 437 kb. Cıkartılınca 22 mb. bunu nasil yaptiniz

Saygilar

10195697hq9.png

Selam birkac tane program denedim fakat portable yapmaya calisdigim programi calistirinca devamli yukardaki hatayi veriyor

birde konu ile alakali degil ama videolu anlatim indirince 437 kb. Cıkartılınca 22 mb. bunu nasil yaptiniz

Saygilar

İlk mesajımda da belirttiğim gibi her program portable olacak diye bir kural yoktur.Diğer yöntemlerle yapabilirsiniz.

Aldığınız hatanın nedeni sanırım portable yapmaya çalıştığınız programın ihtiyaç duyduğu bir dosyayı bulamadığından dolayı.Google dan o dosyayı bularak programın bulunduğu klasöre atıp çalıştırmayı deneyiniz.

Videonun boyutuna gelince .avi uzantılı videoların MS-CRAM türündeki videolar çok büyük oranda sıkıştırmaya izin veriyor.100 mb lık bir videoyu 1-1,5 mb a kadar düşürebilirsiniz.

Kullandığım program ise Camstudio 2.0.

http://rapidshare.com/files/45858571/Camstudio2-0.exe[/CODE]

Edited by doruk101

@peerfen

comctl32.ocx i system32 içine atarsan sorunsuz çalışacaktır sanıorum indirebilmen için link:

www.ascantive.com/support/new/images/lib/COMCTL32.OCX[/CODE]

video konusuna gelince bunu daha önce sölemiştim ben bsr görüntü kaydedici kullanıorum çekilen video 30 mbsa winrar la sıkıştırdımda 1mbın bile alltına iniyor örnek; xpyi orjinl yapma videom

Edited by blackman12

COMCTL32.OCX dosyasını system32 den ziyade programın bulunduğu klasöre atıp öyle denemeni tavsiye ederim, çünkü her bilgisayarda winrar ile hazırladığın portable programlar için system32 ye atman gerekebilir, önce COMCTL32.OCX dosyasını programın bulunduğu ana klasöre atmanı öneririm.

blackman12 ye de ayrıca teşekkür ederim.

• 5 hafta sonra ...

Arkadaşlar forumun özelliği anlatımı hazırlayıp link vermek değil burada resimli ve yazılı bir şekilde anlatmaktır. bu konuların sabitlenmesi bu tür paylaşımların çoğalmasına ve ziyaretin azalmasına sebep olur. mümkünse anlatımlarınızı burada yapın. zaten bir sürü şey indiriyoruz birde anlatım indirmeyelim. rapidshare sitesine kıl olmayan yokmuş gibi habire rapidshare e dosya atıyorsunuz. portable hakkında bilgi istiyoruz. forumun dışına çıkmak değil...!

Arkadaşlar forumun özelliği anlatımı hazırlayıp link vermek değil burada resimli ve yazılı bir şekilde anlatmaktır. bu konuların sabitlenmesi bu tür paylaşımların çoğalmasına ve ziyaretin azalmasına sebep olur. mümkünse anlatımlarınızı burada yapın. zaten bir sürü şey indiriyoruz birde anlatım indirmeyelim. rapidshare sitesine kıl olmayan yokmuş gibi habire rapidshare e dosya atıyorsunuz. portable hakkında bilgi istiyoruz. forumun dışına çıkmak değil...!

Nerden veya kim tarafından güdümlü olduğunuzu bilmiyorum ama bundan daha iyisini yapabiliyorsanız işte meydan.Burası paylaşım platformu, ben elimden geleni yapıp paylaşıyorum burada, siz de birşeyler yapıp ekleyin de sizi de görelim burada

Sayenizde flood da yapıyorum...

Madem beğenmiyorsunuz yaptığım işi, girin thinstall.com'a orada videolu anlatım var, oradan yapabilirseniz yapın.Burada size nasıl yapıldığını detaylı anlatıyoruz, hala beğenmiyorsunuz.Kimse size silah zoruyla bu linkten bu dosyayı indirin demiyor.

Edited by doruk101

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...

sevgili dostum,

eline emeğine sağlık.

çok güzel ve verimli bir iş yapmışsın.

ancak;

daha önce bu proğramı indirmiş bir dostumdan alıp,office 2003 için uygulamaya çalıştım,beceremedim.

denermisiniz?

hata bende mi yoksa office 2003 portable olmuyor mu?

selam,sevgi,saygı

sevgili dostum,

eline emeğine sağlık.

çok güzel ve verimli bir iş yapmışsın.

ancak;

daha önce bu proğramı indirmiş bir dostumdan alıp,office 2003 için uygulamaya çalıştım,beceremedim.

denermisiniz?

hata bende mi yoksa office 2003 portable olmuyor mu?

selam,sevgi,saygı

forumda en az 5 çeşit portable office 2003 yayınlandı. demek ki yapılabiliyor.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=40434[/CODE]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=32840[/CODE]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=18938[/CODE]

• 4 hafta sonra ...

dersler için teşekkürler.ben coreldraw x4 portable indirdim.ama lisans yüzünden save yapamıyorum.programı kendim kurup kendi lisansımı reg den alabilirmiyim.

bide aldığım reg kaydını diğer bilgisayarlarda kullanabilirmiyim.lütfen yardım.

dersler için teşekkürler.ben coreldraw x4 portable indirdim.ama lisans yüzünden save yapamıyorum.programı kendim kurup kendi lisansımı reg den alabilirmiyim.

bide aldığım reg kaydını diğer bilgisayarlarda kullanabilirmiyim.lütfen yardım.

corel draw gibi programlarda thinstall ile portable yapmanızı tavsiye ederim. Thinstall ile lisans konusunda problem yaşıyorsanız, .reg kaydını regeditten çıkartıp, portable haldeki program ile birlikte bir sfx arşivinin içerisine atarsınız ve önce .reg kaydını regedite ekler daha sonra programı çalıştırırsınız. şimdilik aklıma gelenler bunlar.

• 4 hafta sonra ...

"doruk101" thinstall lisans sorunu veriyor... Oluşturulan dosyaları açamıyor... Senin portalada baktım bulamadım.. bir çözümü yokmu bunun... Portatable program oluşturuluyor açmaya kalktığında lisan sorunu veriyor çözümü nedir yardımcı olurmusun...

"doruk101" thinstall lisans sorunu veriyor... Oluşturulan dosyaları açamıyor... Senin portalada baktım bulamadım.. bir çözümü yokmu bunun... Portatable program oluşturuluyor açmaya kalktığında lisan sorunu veriyor çözümü nedir yardımcı olurmusun...

Videolardaki gibi yama işlemini yaptınız mı? Yamayı yaptığınız halde yine hata ile karşılaşıyorsanız thinstall in diğer sürümlerini deneyin.

• 1 ay sonra...
portable yaptığımız programları nlite ile katılımsız kurulumlara ekleyebiliyor muyuz?bunun hakkında bir anlatım arsa link atabilirseniz sevinirim.

Evet nlite ile ekleyebilirsiniz.Portable programları program files a atarsınız.Kısayollarını da winrar sfx seçenekleri ile masaüstüne atarsınız, bu şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için hazırlanmış bir video yoktur bildiğim kadarıyla.İlerde bir yapan çıkar herhalde. ( belki ben de yaparım. )

• 1 ay sonra...

DORUK101 Kardeş Bencede Ne Olduğu Ne Yaptığı Belirsiz İnsan Aklı Sıra Artistlik Yapıyo Çalışmalarını Sürekli Takip Ediyorum Ve Beğeniyorum Kimseyi takmaya Değmez

Sen En İyisini Yapana Kadar En İyisi Bu

Saygılar

• 7 ay sonra...
Nerden veya kim tarafından güdümlü olduğunuzu bilmiyorum ama bundan daha iyisini yapabiliyorsanız işte meydan.Burası paylaşım platformu, ben elimden geleni yapıp paylaşıyorum burada, siz de birşeyler yapıp ekleyin de sizi de görelim burada

Sayenizde flood da yapıyorum...

Madem beğenmiyorsunuz yaptığım işi, girin thinstall.com'a orada videolu anlatım var, oradan yapabilirseniz yapın.Burada size nasıl yapıldığını detaylı anlatıyoruz, hala beğenmiyorsunuz.Kimse size silah zoruyla bu linkten bu dosyayı indirin demiyor.

yalnız değilsin kardeşim bu kaşınan şahsa ne dersen haklısın fakat sen kendi haline bırak o zaman ısırmazmış

• 3 ay sonra...

tşkler ellerin dert görmesin peki böyle bişeyi de portabla hale getirebilirmyim acaba

“Denetim Masası” daha sonra “Bölge ve Dil Seçenekleri” açılan pencerede “Özelleştir” açılan pencerede “Saat” bölümünde ki “Saat Biçimi”

SS:dd ‘isminiz’ uygula tamam

ben bu olayı portabla yapıp modifiyeli cd me atmak istiyorum yapılabilrmi bu programla yada hangi programla nasıl yapabilirim tşkler