Jump to content

Remix OS 3.0.203 Android Pc Live

34ero
 Share

Recommended Posts

arkadaşım ne eski bilgisayarlara nede netbooka kuruluyor. Live cd denmi açayım kurulummu yapayım diye sorduğu ekranda kaç sefer denedim i686 cpu lu bilgisayarlara kurulmaz uyarısı veriyor. Yani yeni nesil işlemci istiyor. eski nesil işlemcileri kabul etmiyor. eski nesil x86  cpu lar hariç.

saglikci_salih, on 15 Jan 2016 - 08:18, said:

alıntı yaptığım yer eski bilgisayarlarda faydalanabilir demiş ama yanlış...
sistem gereksinimi. (. Intel tabanlı PC )
FAT32 formatını destekleyen ve en az 8 GB boş alana sahip olan bir USB 3.0 ( yazma hızı 20MB/s.) flaş sürücüsüne aktarmak.
deniyor ama bunu destekleyen bir bilgisayarda eski olamaz :)
android pc deneyimini güncel bir bilgisayarda sisteminizi bozmadan usb live olarak deneme şansımız olur

:)

1 2 saat kulandım gayet stabil ve hızlı yani normal windowsdan daha hızlı bence menüleri ara yüzleri internet acıyorsun tak tak acıyor iptv yayını deniyelim dedim mx player cok seri acıyor cok net ve donmadan ben beyendim bazı sıkıntıları var onlarda kısa sürede düzelir diyorum ben beyendim usb kurdum gayet iyi geldi konuyu açan arkadaşımada ayrıca teşşekürler...

bir kaç oyun kurdum onlarıda denedim ama klavle işlemleri yapamadım ileri geri sağa sola çözümü vardır araştırmadım tavsiye ederim bir kerede olsa kurup deneyin derim.

google play stordan ne indirmek istersem hata veriyor indirmiyor bendemi sorun onuda anlamadım  sizce nedir sorun beyler...

Edited by avgan
  • Like 1

Ntfs formatı ile kurulmaz mı ? İlla fat32 mi gerekli ? Birde Bunu Multiboot menu eklemek için gerekli  grup4dos komutlarını nereden bulabilirim

multiboot için guest mod çalıştırabildim her donanımda çalışmıyor guest mod olduğu için kayıt olanağıda yok

iso dosyasını usb anadizimde remix klasörüne çıkarın

title Remix OS 2.0 Guest Mode
kernel /remix/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive SRC= DATA= DATA_IN_MEM=1
initrd /remix/initrd.img

bunun yerine tavsiyem aşağıdaki sistemdir

iso dosyasını anadizinde android klasörü içerisine çıkarın

kodlar

title Android-x86 5.1 RC1
kernel /android/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86  acpi_sleep=s3_bios,s3_mode SRC=/android
initrd /android/initrd.img

yada direk isodan live modda çalışabiliyor LINUX klasörü altına iso yu atın

title Android-x86 5.1 RC1 ISO MOD
partnew (%@root:~1,3%,3) 0x00 /LINUX/android-x86-5.1-rc1.iso
map /LINUX/android-x86-5.1-rc1.iso (0xff) 
map --hook
kernel (0xff)/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86  acpi_sleep=s3_bios,s3_mode
initrd (0xff)/initrd.img

ilk kodla ayarlarınız android/data klasöründe kayıtlı kalıyor

kolay gelsin

• Like 3

@oguzhan43 iso içeriğini hdd ye atıp yapabilir miyiz? Bende grub kurulu elementary os ve win 8 yüklü. Gruba ek bir seçenek oluşturup remixi çalıştırabilir miyiz?

hdd de fat32 bölüm oluşturulup dual olarak çalıştırabilirsin 

denemedim ama aşağıda çok güzel bir anlatım mevcut

https://hitricks.com/guide-how-to-dual-boot-remix-os-with-windows-uefi-legacy

iste isletim sistemi dunyasina bugune kadar dusen en buyuk bomba. android oyunlari pcden oynayabilmek icin esimin kaplumbaga modunda calisan cok eski laptopuna kurdum remix'i. sadece yarim saat deneyebildim. ufak tefek eksilerini bi kenara birakirsak cok hizli calisiyor hersey, ufak sorunlar da yakinda giderilir, zaten sloganinda da "bu sadece baslangic" diyor :)

daha program kurmayi denemedim. isten cikinca onu da deniycem. zaten sadece office paketi kursam esime yeterli. android oyunlari da oynamak icin sisteme 'android emulatorlerdeki' ozellikleri eklerlerse ilerde bu sistem microsoftun basina dert olabilir :)

USB olmadan bilgisayara kurmak isteyenler unetbootin ile isoyu c: sürücüsüne yükleyip pc ye reset atın. işletim sistemi seçme ekranında kuruluma devam edin.
ben yaptım. c yi bozmuyor. açılış menüsü oluşturup. ekleniyor.

https://unetbootin.github.io/

alıntı:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=113675293

ben yaptım ancak live olarak açabildim.

• Like 2

• TornadoEffect changed the title to Remix OS 3.0.203 Android Pc Live