Jump to content

Remix OS 3.0.203 Android Pc Live

34ero
 Share

Recommended Posts

USB olmadan bilgisayara kurmak isteyenler unetbootin ile isoyu c: sürücüsüne yükleyip pc ye reset atın. işletim sistemi seçme ekranında kuruluma devam edin.
ben yaptım. c yi bozmuyor. açılış menüsü oluşturup. ekleniyor.https://unetbootin.github.io/

alıntı:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=113675293

ben yaptım ancak live olarak açabildim.

Ben de usb ye yazdiktan sonra(kendi programiyla) usb icindeki dosyalari diskten boldugum 10 gb lik fat32 hd bolumune attim ;
iso dosyasini c dizinine attim unetbotinden altta iso kalibini sectim from harddisk secenegini sectim botta win7 ile geldi ;
2 secenek geliyor ilkinde save falan yaziyor ona tikladim android x86 dedected falan deyip aciyor
NOT Su an remix os tan yaziyorum turkce karakter sikintim var kusura bakmayin.
NOT2 Denedim flasha yazdiktan sonra hd ye kopyalanmasa iso c ye atilip unetbotin den ayarlar yapilsa remix flashtan calisiyor(flash belleten boot ozelligi olmasa dahi) ; harddiskten boot etmesini istiyorsaniz ayni anda flash takili olmasin(icinde remix yazili oldugu halde) cunku ilk flashi goruyor. Edited by nano123

Ben de usb ye yazdiktan sonra(kendi programiyla) usb icindeki dosyalari diskten boldugum 10 gb lik fat32 hd bolumune attim ;
iso dosyasini c dizinine attim unetbotinden altta iso kalibini sectim from harddisk secenegini sectim botta win7 ile geldi ;
2 secenek geliyor ilkinde save falan yaziyor ona tikladim android x86 dedected falan deyip aciyor

Türkçe karakter için Ayarlar -> Dil ve Giriş -> Klavye Marka - Modelini seç altdan -> klavye düzenini ayarla -> Türkçe on yap gelir 

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

s.a arkadaşlar sonunda remix os u multiboot usb den çalıştırdım ayarlarımıda kaydedebiliyorum yeniden başlattığımda ayarlarım kayıtlı şekilde geliyor henüz bişi yüklemedim netim engelli olduğu için ama ekran teması değiştirdim dil türkçeleştirdim yani alayacağınız iso dosyasından değil de klasörden açabiliyorum yaptığım değişikler aynen kayıtlı kalıyor. 

• 3 hafta sonra ...

link kırık programın adı GMSİnstaller Apk google dan aratıp bulabilirsiniz

Ben linkin kırık olduğunu söyleyip yeni linki almıştım. Yorumları tamamen okuyup konuya öyle cevap vermeye çalışın. Tabiki 20 sayfa filan varsa konuda bende pek okumam. :D

USB olmadan bilgisayara kurmak isteyenler unetbootin ile isoyu c: sürücüsüne yükleyip pc ye reset atın. işletim sistemi seçme ekranında kuruluma devam edin.
ben yaptım. c yi bozmuyor. açılış menüsü oluşturup. ekleniyor.

https://unetbootin.github.io/

alıntı:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=113675293

Remix os ile gelen yükleme aracı bunun aynısı. Az önce denedim sonuç başarılı.

Mart ayı içerisinde tam sürüm çıkmayacaksa ben beta sürümünü indirip 250 GB'lık Windows 7 kurulu bir diskte denemek istiyorum. Acil durumda kullanırım diye içine W7 kurup bir kenarda beklettiğim bir disk bu.

Remix Os tam bir masaüstü işletim sistemi özellikleri içermese de ara sıra kullanmak isterim.

Beta indirip deneyen var mı acaba?

ek:
unetbootin ile diske atarken dağıtım olarak hangi Linux sürümünü seçiyoruz deneyen var mı?

iyi çalışmalar.

Edited by shiftdeletenet

Mart ayı içerisinde tam sürüm çıkmayacaksa ben beta sürümünü indirip 250 GB'lık Windows 7 kurulu bir diskte denemek istiyorum. Acil durumda kullanırım diye içine W7 kurup bir kenarda beklettiğim bir disk bu.

Remix Os tam bir masaüstü işletim sistemi özellikleri içermese de ara sıra kullanmak isterim.

Beta indirip deneyen var mı acaba?

iyi çalışmalar.

Diski silmeden oraya kurabilirsin windows dosyalarına zarar vermez. Otomatik olarak boot menüye ekleniyor. Ben kullanıyorum, şuan kurulu diskte.

kBJbo9.jpg

Remix os usb 3.0 ile kurarken bu ekran cıkıyor sonrasında siyah ekran oluyor o şekilde kalıyor yarım saat bekledim olmadı sorun neyden kaynaklanıyor sistemim desteklemiyor mu? acaba hardisk üzerinden de başka yöntemle kurmayı denedim aynı sorun çıktı. yardımcı olur musunuz?

Root ve play store sorununu çözen var mı?

Play store için GMSinstaller.apk indirip kurun hocam. Ben kurdum

http://forum.xda-developers.com/remix/remix-os/app-install-google-play-services-remix-t3292087

Root için sayfadaki yönerge işe yarayabilir. System img dosyasını değiştirip supersu ile rootlayabilirsin. Henüz demedim. 

http://www.techdroider.com/2016/01/how-to-root-remix-os-2-pc-windows.html

bu yeni sürüm bende sıkıntısız yüklendi.

şimdi play store ile uğraşıyorum. kurdum ama oyun yükleyemiyorum.

.Go to Settings->Applications->Manage Applications->All

buradaki all u bulamadım. sadece p. store un data sını sildim.

ek: kapatıp açınca oyun yükleyebildim..

Start Remix OS 2.0
1. Download GMSInstaller.apk [From the attachments below]
2. Install APK file and run it.
3.Click on "One-click to install Google Services" (this will automatically download google play services).
4.Go to Settings->Applications->Manage Applications->All
5.Select "Clear Data" for Google Play Services and Google Service Framework
6. Reboot OS.

bu program ağdaki diğer pcleri, tabletleri, akıllı tv leri görüyor.

uzaktan kumanda programları çalışıyor.

Edited by cingoz6

Merhaba;
Kendi isosu içinden çıkan ISO'dan çıkarma aracı yetiyor. ben kullanmadığım 160 GB'lık içinde windows kurulu olan bir diske atıp kurulum yaptım ve sıkıntısız kuruldu. Açılışa menü yerleştirdi, iki işletim sisteminden birini tercih edebiliyorsunuz.

Kullandığım monitör 1680x1050 çözünürlükte ve bu çözünürlüğe çıkmadı ne yazık ki..

Mp3 çalarken veya video oynatırken ekranı değiştirirseniz ses veya video dosyası duraklıyor. Çoklu pencere desteklemiyor.

Google Play için tarayıcıdan giriş yapınca istediğim android programını indirebildim. Bunun için başka çözümler aramama gerek kalmadı.

Ayarlar konusu oldukça sıkıntılı, henüz çok kısıtlı. İstediğim bir çok ayarı yapamadım. Türkçe F klavye seçeneği de yok.

Bir sonraki dağıtımı da dener yenilik/değişikliklere bakarım..

Güzel bir başlangıç ama günlük kullanmak için daha çok yolu var. Arada aklıma gelirse açıp kurcalıyorum hepsi bu.

Benim izlenimler bunlar.. Henüz kurmayanlar varsa indirip denemelerini tavsiye ederim.

• Like 1

• 2 ay sonra...
On 26.01.2016 at 14:50, nano123 yazdı:

ben yaptım. c yi bozmuyor. açılış menüsü oluşturup. ekleniyor.

alıntı:

Please register to see this content.

NOT2 Denedim flasha yazdiktan sonra hd ye kopyalanmasa iso c ye atilip unetbotin den ayarlar yapilsa remix flashtan calisiyor(flash belleten boot ozelligi olmasa dahi) ; harddiskten boot etmesini istiyorsaniz ayni anda flash takili olmasin(icinde remix yazili oldugu halde) cunku ilk flashi goruyor.

easybcd den- add new entry-altta iso seçeneği-isoyu c dizine atıp run from harddisk bot ekranına geliyor ben yanlışlıkla unetbotin diye bahsetmişin usb ye yazmak için unetbotin gerekli bot  olayını easybcd den yapıyoruz yanlış yazmışı kusura bakmayın

On 01.03.2016 at 23:43, pire05 yazdı:

remix os yeni beta sürümü için kod verebilir misiniz?

Arkadaşlar remix os root@remix_x86:/ # ekranda bu kodlarla kalıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bende de aynı sorun var. Çözümü var mı ?

On 06.06.2016 at 09:53, harktu yazdı:

http://support.jide.com/hc/en-us/articles/217487268

Kardeş senin dediğini denedim ama benim ki windows 10 nun yanına bir de disk GPT ve UEFI nasıl çözebiliriz ?

• TornadoEffect changed the title to Remix OS 3.0.203 Android Pc Live