Jump to content

Cpu Soğutucu

capicino
 Share

Recommended Posts

CPU soğutucularından 2 ürün arasında kaldım. Her ikisi de kasaya ( http://global.aopen.com/products_detail.aspx?auno=2485) sığıyor gibi. Ancak anakartta ( https://www.asus.com/tr/Motherboards/M4A89GTD_PROUSB3/ ) ve ram slotlarında sorun yaparmı tam olarak bilmiyorum. Gerçi aralarında boyut olarak çok fark yok gibi soğutucuların. İşlemcim 4. çekirdeği sorunsuz açılmış olan Phenom II X3 720 ve şuanda Phenom II X4 20 olarak çalışmakta. Ayrıca OC yaparak kullanacağım yeni işlemci alana kadar mecburen.

Aşağıda linklerini verdiğim hangi ürünü almalıyım sizce. Yada daha küçük fanlı bir model mi bakmalıyım. Fikirlerinizi ve yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. :good:

Edited by capicino

İncelemelere baktığında 2 üründedende memnun kullananlar. Şu an açamıyorum linkleri fiyatı uygun olana bakmanı öneririm.Küçük fanlı ürünler biraz daha ses yapıyor ve fan konusunda fazla alternatifin yok mininum 12 cm fanlı bakmanı öneririm.

İncelemelere baktığında 2 üründedende memnun kullananlar. Şu an açamıyorum linkleri fiyatı uygun olana bakmanı öneririm.Küçük fanlı ürünler biraz daha ses yapıyor ve fan konusunda fazla alternatifin yok mininum 12 cm fanlı bakmanı öneririm.

Hocam soğutucuların ikisi de 12 cm fanlı. Xigmatek Gaia II 0,8 mm kalınlığında 3 borulu ve 460 g ağırlığında 120 X 50X 159 ölçülerinde 56,3 CFM hava akışı var, diğeri Deep Cool Gammaxx S40 0,6 mm kalınlığında 4 borulu ve 610 g ağırlığında 120 X 81,3 X 143 ölçülerinde ve 54,25 CFM hava akışı var. İkisinin fiyatları da neredeyse aynı. Gaia biraz uzun eni ince ve daha hafif ancak 3 borulu (toplamda 3 X 0,8 mm = 2,4 mm, diğeri de 4 borulu ama toplamda 4 X 0,6 = 2,4 mm sonuçta işlemci ile temas eden yüzey aynı geliyor bana)

İşte bu nedenlerden dolayı kararsız kaldım sizlerinde fikrini almak istedim karar verebilmek için.