Jump to content

Kasa Tavsiyesine Ihtiyacım Var

chataluck
 Share

Recommended Posts

Sağlam bir ankart, iyi bir kasa , iyi bir power. 

i7 giriş seviyesindense i5 üst seviye işlemci, 
orta seviyenin üstü bir ekran kartı. 
16 gb ve veya üstü ram. 

Sistem tavsiyelerinizi bekliyorum. 
Donanımların uyumluluğu iyi olmalı. 

Kullanım GIS ve CAD programları ağırlıklı olacak. GIS programlarında saatler süren işlemler verilebiliyor. 

Fiyat sadece kasa için. 
Max 3500. O da zorlayarak. 
Düşünce ve tavsiyelere açığım. Bugün veya yarın gidip toplanacak. Tahminimce vatandan.

Aşağıdaki gibi bir sistem nasıldır?

E5L81Z.jpg

16GB RAM gereksiz Render,Çizim gibi işlerle uğraşmayacaksan ki işlemcinden anladığım kadarıyla yapmayacaksın bu işleri.

Ekran kartı Zotac kesinlikle alma.ASUS,MSI,EVGA markalarına yönel. 

Ram ve Kasadan kısıp GTX 960 veya 970 almanı öneririm.

Bence SSD kesinlikle eklemelisin en azından 120GB bi SSD. Şuanda işlerim var isterseniz akşama size güzel bi sistem toplarım.

seçmiş olduğun işlemci bende aynısını seçtim sinerji bilgisayardan. topladığım pc 2 gün kullandım baya sıkıntılı çıktı işlemciden diyemem servise geri verdim hdd diyorlar bende 2 tane hhd ssd dendim araştırıyorllar.     tnctr konu açmışım detayları         http://www.tnctr.com/topic/318545-yeni-ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1m-bilgisayar-donuyor/

16GB RAM gereksiz Render,Çizim gibi işlerle uğraşmayacaksan ki işlemcinden anladığım kadarıyla yapmayacaksın bu işleri.

Ekran kartı Zotac kesinlikle alma.ASUS,MSI,EVGA markalarına yönel. 

Ram ve Kasadan kısıp GTX 960 veya 970 almanı öneririm.

Bence SSD kesinlikle eklemelisin en azından 120GB bi SSD. Şuanda işlerim var isterseniz akşama size güzel bi sistem toplarım.

hocam cevap için teşekkürler.

3500 tl ile yapabileceğiniz en iyi kombinasyonu bekliyorum.

ram 16 gb olsun çünkü gerçekten ağır işler yapıyoruz. 6 saatlik kesme parçalama birleştirme işleri verdiğimiz oluyor. 

tavsiyem vatanpc den toplamayın pc yi fiyat politikası berbat piyasanın üstünde fiyatlara satıyorlar. örnegin gecenlerde logitech g710+ mekanik klavye almıstım sanalmarketimden 412 tlye vatanda suan hala 580 tl. sadece klavyede degil diger pc parcalarındada durum aynı.

tavsiyem : http://www.sinerji.gen.tr/

Edited by 8506furkan

6660a9078665f768b6d9dfbca78b5211.jpg

Kadikoy Eksen Bilgisayar da toplama işlemi yapabilirsin piyasada ciddi bir indirimli satışları var. Bu gösterdiğim resimdeki kasayi nasipse bu hafta oradan toplayacağım. Sanada 3500 lira kisitinda kasa ve soğutucu uzerinde degisiklik yaparak fiyat optimizasyonunu saglayabilirsin derim.

Ssd icinde secenekler mecvut en ucuzunuda alabilirsin. Anakartı ben özellikle bu seride seçtim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Malesef vatandan almak durumundayız. Tavsiyelerinize dayanarak iki kasa yaptım. Aradaki fark ekran kartı. Sizce hangisi? Ekleyip çıkartmak istediğiniz değiştirmek istediğiniz bileşen var mı? SSD düşünmüyoruz.

NrBovk.jpg

a2QAOd.jpg

Bir arkadaşım şimdi bir teklif aldı bir bilgisayar parça firmasından 
Böyle nasıl? Ram 1600 MHZ olmuş o yükselcek fiyat ona göre biraz daha artacak.

vn2G84.jpg

Edited by chataluck

9010incia8935672.png

Kusura bakma hocam işlerden dolayı pek vaktim olmuyor. Bence gayet iyi bi sistem HDD eklemedim fiyat çok şişiyor diye sen istersen SSD'yi çıkarıp HDD ekleyebilirsin.

İlla 3500'de ısrarlıysan bence RAM'den kısıp öyle al sistemi sonra ekleme yaparsın.