Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Multiboot

ahmd21
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar başta belirteyim konu yanlış yerdeyse modlardan özür dilerim

QZ0NMk.jpg

elimde böğle bi işletim sistemi var bunları nasıl birbirinden ayırtıp kendi multibootuma ekleyebilirim 

amaç bur da ki XPSP3 almak W7 çıkarmak bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olursanız çok tşk ederim herkese hayırlı çalışmalar

ekrandaki sistemin menu.lst içeriğini yazarsan yardımcı olurum

usta istediğim menu.list bumu

# Grub4dos usb diskten çalıştırıldıysa, birinci disk ile ikinci diskin yerini değiştiriyoruz!
title WinXp Win7 Kurulumu Kurulumu (ISO) \n Iso dosyasından önyükleme yapar
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
set ISOFILE=/WXP7/NT6BOOT.ISO
ls %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE%
map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/BOOTMGR || chainloader ()
boot

Bence bunları ayırma derim. Çünkü Windows 7 Lite multiibota eklemenin bir faydası olcağını sanmam. Yinede senin kararın.

usta bende bunu düşünüyorum ama malumun win7 lite olsun full sürüm yeni güncemeler içeriyor ama bi türlü içine yeni düncemeleri eklemediğimden bunu kaldırmak istiyor günceleme eklebilirsem zaten bunu kalması daha iyi olur çünkü 2. bi win7 hayırlamaya gerek kalmaz bide alan geniş olur onun yerine başka bi işletim sistemi kurarım diye düşünüyorum ???

• 1 yıl yıl...