Jump to content

Remix Os Multiboot Usb Ye Ekleme

serhat100
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar internette aramadığım site bakmadığım yer kalmadı remix os u multiboot a ekleme ve klasörden başlatıp ayarlarını kaydetme ayrıca usb yi fat 32 yapmaya gerek yok usb portu 2.0 da taktığım zaman çalışan boot özellikli remix os un nasıl yapıldığını anlatcam umarım doğru anlatırım çünkü deneme yanılma

yöntemi ile buldum internette hiç bir yerde yok yalnızca tnctr.com a yazıyorum acemi olduğum için nasıl paylaşacağımı bilmiyorum bilen arkadaşlar yardımcı olsunlar multiboot sistemide paylaşmak isterim ama nasıl yapılır bilmiyorum multiboot sistemimi oğuzhan43 arkadaş biliyor team viwer den gördü ayrıca android x86 ve remix os da var içinde ikiside usb den hiçbir sorun olmadan çalışıyor becere bilirsem resim paylaşmaya çalışırım çünkü nette araştırdığım kadarıyla hiç bir yerde benim bahsettiğim ne yöntem var ne de çalışır şekli

şimdi nasıl yaptığıma gelirsek remix os iso sunu bir klasöre çıkarıyoruz o klasör içerisine android x86 içerisindeki boot klasörü ile .disk yazan dosyaları atıyoruz usb mizi  MB_USB.EXE programı ile usbdr yalnızca işlemden geçiriyoruz sonra remix os klasörünü usb ye atıyoruz ayrıca yanına menü.lst kopyalayıp kodunu şu şekilde yapcaz

kernel /Remix/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86  acpi_sleep=s3_bios,s3_mode SRC=install=1 DEBUG=
initrd /Remix/initrd.img

olarak kaydedip usb mizi boot ediyoruz boot olduktan sonra ekranımıza menü gelecek en altta install yapılan satır kısmını yani kaydetme bölümünü seçip ordan harddiskimizi ve usb mizi göreceğimiz ekran geliyor o bölümden sd1 ve ntfs yazan usb kısmını seçiyoruz takip eden yönergeleri yaptıktan sonra bellek oluşturma yerine geldiğimizde 512 mb diye soruyor orda max 2047 diye uyarı var evet dediğimizde 512 mb yerine el ile 2047 yazıp ok dedikmi işlemimiz bittiğinde grub2 kurulumu falan yeniden başlatınca remix os açılmayacak ama remix klasörümüzün içerisine 2 gb boyutunda bir data.img diye bir dosya oluşturmuş oluyor o dasyayı alıp normal Remix klasörün içerisinde data.img, initrd.img, install.img, isolinux.sys, kernel, ramdisk.img, system.sfs, TRANS.TBL den oluşacağı bir Remix klasörü yapıyoruz usb mizi  MB_USB.EXE programı ile usbdr yalnızca işlemden geçiriyoruz sonra remix os klasörünü usb ye atıyoruz ayrıca yanına menü.lst kopyalayıp kodunu şu şekilde yapcaz

title Remix_OS_for_PC_64
kernel /IsoUsb/Remix/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive SRC=/IsoUsb/Remix DATA= CREATE_DATA_IMG=1 DPI=160 UVESA_MODE=1920x1080
initrd /IsoUsb/Remix/initrd.img şeklinde olarak ben burda multiboot usb de IsoUsb diye klasör içerisine Remix klasörünü yapıştırdım ve bu şekilde yapıldığında açılıyor hemde çok hızlı bir şekilde yaralarınızı yapın oyunları vs yükleyin keyfini çıkarın kapatıp açtığınızda ayarlarınız yüklemeleriniz ayanen ekranınızda tek dezavantajı 2 gb bellek kapasiteli yani data.img dosyası bu kadar oluyor maximum ben farklı yöntemle data.img klasörünü genişlettim ancak 4 gb olarak bu sefer sistem açılmıyor bu yöntem ile android x86 da yaptığınızda multiboot sisteminize entegre ediyorsunuz bu kadar. herkese kolay gelsin başarılar. 

Edited by serhat100
  • Like 5

Eline sağlık hocam Ayarları yapılmış şeklilde paylaşabilir misin?
Hocam bu ayarlardan sonra portable mi? oluyor bu şekilde bilgisayara kurabiliyor muyuz?
Videolu anlatım yaparsanız daha anlaşılır olur. Ben kavradım olayı acemi arkadaşlarda yararlanabilir görsel anlatım herzaman daha iyi anlaşılır

Edited by musab571

Eline sağlık hocam Ayarları yapılmış şeklilde paylaşabilir misin?
Hocam bu ayarlardan sonra portable mi? oluyor bu şekilde bilgisayara kurabiliyor muyuz?
Videolu anlatım yaparsanız daha anlaşılır olur. Ben kavradım olayı acemi arkadaşlarda yararlanabilir görsel anlatım herzaman daha iyi anlaşılır

amatörce kendimce uğraşıyorum öyle videolu anlatım falan yapamam çünkü nerden nasıl yüklenir bek bilmiyorum ve nereye atmam gerek onuda bilmem paylaşım konusunda da modaratör arkadaşlar yardım ederlerse olur bilgisayara kurma konusu Google den bak çok var paylaşım bu benim yöntem multiboot sisteme entegre öyle flashdiski usb3.0 porta takmana ve fat32 formata gerek yok multiboot a attığınzaman açarsın play store den indirdiklerin data.img içerisinde kayıtlı duruyor  

Bende naptımsa multiboota eklemeyi ve Ntfs ile çalıştıramadım. Hazır bir şekilde upload edebilirsen ? :)

neresini yapamadığını net yaz yardımcı olabilirsem ederim upload kısmı bana uzak hiç yapmadım nasıl yapıldığını da bilmiyorum

arkadaşlar yeni versiyon 01.03.2016 yükseltilmiş buna göre

ilk önce iso dosyasını remix diye bir klasör oluşturup ona çıkarıyoruz içerisine android x86 içerisindeki boot klasörü ile .disk yazan dosyaları atıyoruz usb mizin ana dizinine kopyalıyoruz menü.lst içerisine kodumuz şu olacak

title Remix OS 2.1
kernel /remix/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive SRC= DATA= DATA_IN_MEM=1

initrd /remix/initrd.img

bu kod ile bir kez usb den başlatıyoruz açıldıktan sonra kapatıyoruz usb ana dizine şu dosyaları atmış olacak  .android_secure , .Trash , Android , LOST.DIR bu dosyalarımız usb ana dizinde duracak sonra Remix klasörümüzü istediğimiz klasör altına kopyalıyoruz nereye kopyaladıysanız ona göre kodumuz şu siz ona göre deiğiştirin

title Remix_OS_for_PC_64
kernel /IsoUsb/Remix/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive SRC=/IsoUsb/Remix DATA= CREATE_DATA_IMG=1 DPI=160 UVESA_MODE=1920x1080
initrd /IsoUsb/Remix/initrd.img ben Remix klasörünü IsoUsb diye klasörün içerisine attığım için kodu o şekilde ayarladım

ilk açılırken 2.6gb data img oluşturduğundan 10 dk yakın ekran da işlem yapıyor

Remix klasörümüz içerisinde aşağıda 2. ekran görüntüsündeki gibi olacak

bu benim multiboot görüntü

pre_1456993943__ekran_alnts1.png

pre_1456994064__ekran_alnts2.png

Edited by serhat100
  • Like 3

• 2 hafta sonra ...

remixin 64 bitlik sürümü sorunlu çıkınca...

32 bitlik sürümünü kurdum...

bunda video sorunu yok....

çok şükür...

32 bitlik sürümü 64 bitlik sürümün yanına yeni bir klasör açıp kurdum...

kurulum başarılı olunca 2 klasör daha açtım...

birine android-4.4, diğerine android-5.1 kurdum...

aynı partitionda 4 android var...

bitişik partitiondaki linuxmint üzerindeki grubcustomizer programı ile hepsini gruba ekledim...

ANDROID 4 KOMUTU

linux /ANDROID4/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86

SRC=/ ANDROID4

initrd /ANDROID4/initrd.img

ANDROID5 KOMUTU

linux /ANDROID5/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86

SRC=/ ANDROID5

initrd /ANDROID5/initrd.img

REMIX 64BIT KOMUTU

linux /REMIX64/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive quiet SRC=/REMIX64 DATA= CREATE_DATA_IMG=1 DPI=160 UVESA_MODE=1920x1080

initrd /REMIX64/initrd.img

REMIX 32BIT KOMUTU

linux /REMIX32/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86 androidboot.selinux=permissive quiet SRC=/REMIX32 DATA= CREATE_DATA_IMG=1 DPI=160 UVESA_MODE=1920x1080

initrd /REMIX32/initrd.img

klasörler: ANDROID4, ANDROID5, REMIX64, REMIX32

• Like 2

ilk önce şu kod ile çalıştır.

kernel /remix/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive SRC= DATA= DATA_IN_MEM=1

initrd /remix/initrd.img

sonra diğer kod ile başlat

yanıt #9 daki yönergeleri baştan yap çalıştırırsın

• 2 hafta sonra ...

ilk önce şu kod ile çalıştır.

initrd /remix/initrd.img

sonra diğer kod ile başlat

yanıt #9 daki yönergeleri baştan yap çalıştırırsın

En baştan uygulamaya başladm ama nafile en son.......... Diye gidiyo baska bişe olmuyo

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• 1 ay sonra...
  • 10 ay sonra...
1 saat önce, musab571 yazdı:

Remix os 3.0.207 versiyonunda denedim çalıştıramadım yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşım ben 2016 yılının 3.ayında yapmış tım oldu çalıştırmıştım şimdi bilmiyor um biliyorsunuz her yükseltme de değişiklik yapıyorlar sen denediyseniz hatayı nerede nasıl aldınız birde USB biz de linux ve türevlerinden birini çalıştırın birde USB nizin bölüm lerinde linux un oluşturduğu bölüm den bir bölüm gözüküyor olması gerekir ben linuxta baktığımda 2. Bir bölüntü gözüküyor du oysa ben USB Yİ bölüm oluşturmuyor dün zannedersem kullandığı mız koddan oluyordu partnew (%@root:~1,3%,3) 0x00 bu kod flash ta bölüm oluşturuyor kısacası bundan kaynaklandığını düşünüyorum kolay gelsin.

Edited by serhat100