Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Köpek Almak İstiyorum Satış Alış Gibi İşlem

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

kopek almana gerek yok. barinaklar binlerce sahipsiz kopek ile dolu. 

http://hayvankurtarma.org/

bu siteden ve googleda arama yapip diger yuzlerce siteden istedigin boyutta yasta cinste terkedilmis bir hayvan bulabilirsin. hayvan satin almayin, sahiplenin, kurtarin. 

bos bos konusma. kac tane sokak kopegi sahiplendin? her hangi bir kopegi sahiplendiginde ve sevgini verdiginde o da seni sahiplenecektir. sokak kopegi dahil olmak uzere onlarca defa denenmistir.

her konuda oldugu gibi okumadan mahallede bir yerde duyarak ahkam kesme.

dostum yaşın kaç bilmiyorum muhtemelen 23 24.

Ve köpek besleme konusunda ders vereceğin son adamsın,bilmemiş olabilirsin cins köpek alacağım bu seni ilgilendiren veya ilgilendirmeyen durum değil sonuçta aynı yatakta yatmıyoruz. Bişeyler biliyorsun ama bunu atarlanmadan söylemek senin için iyi olur üslubun hoş değil

kopek almana gerek yok. barinaklar binlerce sahipsiz kopek ile dolu. 

http://hayvankurtarma.org/

bu siteden ve googleda arama yapip diger yuzlerce siteden istedigin boyutta yasta cinste terkedilmis bir hayvan bulabilirsin. hayvan satin almayin, sahiplenin, kurtarin. 

Bir sokak köpeğini al besle bence. 

Hayvan ticareti yapanlara fırsat verme

Bir sokak köpeğini al besle bence. 

Hayvan ticareti yapanlara fırsat verme

besliyorum merak etme 1 tane ile sinirli da kalmiyorum cok sukur. her canlinin bir sansa ihtiyaci var.

Bu arada doberman, pitbul tarzi kopeklerin alim ve satimi kanunen yasak. alan ve satana para cezasi uygulaniyor.hayvanlari koruma kanunu'a bakin orada spesifik olarak belirtmesi gerek satisi yasak hayvanlari. 

tum kopeklerin degil zten bazi kopeklerin demistim. kanuna baktim simdi. https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5199.html buradan bakabilirsin. 4. bolum 14. madde l bendinde gecen ifade su sekilde:

"l) Pitbull TerrierJapanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek."

gibi ifadesi kullanmislar o yuzden gibi anlayislari ne onu arastirmak gerek. malum orada bulunan bir kisinin insiyatifine kaliyor kimin tehlikeli olup olmadigi :)

İslam açısından söyleyim. Ev içinde köpek beslemesi caiz görülmüyor. bahçede vs koruma amaçlı beslenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=rwOvMz9igNQ

Sokak hayvanı ise özgür ruhludur. Sahiplenme içgüdüsü olmayacaktır. Bir köşede bağlamayacaksan kesin kaçar

Allah aşkına göndermiş olduğunuz videoda köpeğin pisletmesinden bahsediliyor.

Caiz değildir diyor. pisletmesinden dolayı falan örnek vermiş.

Video nun sonunda kedi falan besleyebilir diyor. Kedilerde bağırsak veya boşaltım sistemi denen bir sistem yokmu ?

Herşeye dine yüklediğimizden bu halde değilmiyiz ? ALLAH ISLAH ETSİN.

Allah ın yarattığı her şey güzeldir. Sahiplen kardeşim ister evinde ister bahçende ister balkonunda farketmez. Hayvanın yaşamadığı ortam da namaz kılınabilir. Hayvanın dışkısıyla hiç kimsenin abdesti de namazı da bozulmaz. Kimseye zorla bişey yaptırılamaz.

(Bu mesajı yazdıktan sonra alıntı yaptığım şahsiyetin yaşının 14 olduğunu gördükten sonra yazdıklarımın hepsini geri çekip özür diliyorum tnctr ailesinden)

Edited by onurx