Jump to content

Gimagex Kullanımı, Aio İşletim Sistemi Yapma

casper0007
 Share

Recommended Posts

gimagex_capture.png

wbi2.jpg

GImageX kullanımı, Aio İşletim Sistemi yapma ve İso Oluşturma Videolu Anlatım

.:: Videolu Anlatım ::.

https://youtu.be/0oKVpqCgK40

.:: Konular ::.

Gimagex kullanımı
Aio İşletim Sistemi yapma
İso Oluşturma

.:: Açıklamalar ::.

GImageX kullanımı: GImageX programını hangi amaçlar için kullanabiliriz, programın kullanımını anlatmaya çalıştık. İşletim sistemlerinde mimarileri birleştirmek için ne yapılması gereklidir videomuzda anlattık. Programın hata ekranı verme olasılıklarına değindik.

Aio İşletim Sistemi yapma: x86 ve x64 (32 bit ve 64 bit) sistemleri birleştirmek için yapmamız gerekenleri anlatmaya çalıştık. 64 bit tüm sürümler ve 32 bit (x86) tüm sürümler için yapılması gerekenleri, 9 in 1 yani 32 bit ve 64 bit tek bir DVD yapmak için neler yapmamız gereklidir videomuzda anlattık.

İso Oluşturma : Sistemleri birleştirme işleminden sonra dosyalar nasıl botable iso yapabiliriz ve WBICreator programının kullanımını videomuzda anlattık.

.:: Programlar ::.

http://s3.dosya.tc/server8/rt69ob/gimagex.zip.html

http://www.freewarefiles.com/downloads_counter.php?programid=75008

Çok yararlı bir anlatım olmuş. Ben biraz biliyordum ama senin anlatımın daha ayrıntılı ve benim bilmediğim yerleri baya çokmuş onu anladım. Bunun içindirki TNCTR de gerek Windows, gerekse Linux için program kullanımları adı altında bir forum oluşturulsa çok daha iyi olur düşüncesindeyim. Emeğin için teşekkür eder ve değerli paylaşımlarını beklerim. 

SSD kullandığın videonun ilk dakikasından belli. :D Kopyalama bizde öyle bir uzun sürüyorki. :D

Selam

Vdeonun bir kısmına kadar izledim. Öncelikle emeği için @Casper0007'ye teşekkür ederim. Ancak işi çok uzatmış onu da belirtmek durumundayım.

Neden install.wim dosyalarını kopyalayıp, sonra oradan işlem yaptığına anlam veremedim açıkçası.. Hazır çıkartılmış ISO içeriği varken neden tekrar kopyalama gereği duydu acaba?, gerekçesi neydi anlamadım? İşi uzatmadan GImageX ile sources klasörü içinden direkt çalışabilirdi sistem birleştirmede.

@Casper0007 örnek olarak sadece Ultimate olan sürümleri birleştirmiş, sizler isterseniz tüm indexleri aynı yöntemle birleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Image ----->>> Select tuşuna tıklayarak Windows 10 dahil belirlediğiniz sürüm indexsini birleştirebilirsiniz.

Ayrıca; Change sekmesinden istediğiniz bir ismi verebilirsiniz kurulacak sürüme. Örneğin; Sürüm ismi Windows 10 Pro Technical Preview ise, sizler bunu Windows 10 Pro olarak değiştirebilirsiniz.

@canavar123 sizden alıntı yaptım ama genel olarak yazdığımı belirtmek isterim..

Herkese kolay gelsin..

Not: Ben DISM yöntemini kullanıyorum ve daha sağlam oluyor. :)

Selam

Vdeonun bir kısmına kadar izledim. Öncelikle emeği için @Casper0007'ye teşekkür ederim. Ancak işi çok uzatmış onu da belirtmek durumundayım.

Neden install.wim dosyalarını kopyalayıp, sonra oradan işlem yaptığına anlam veremedim açıkçası.. Hazır çıkartılmış ISO içeriği varken neden tekrar kopyalama gereği duydu acaba?, gerekçesi neydi anlamadım? İşi uzatmadan GImageX ile sources klasörü içinden direkt çalışabilirdi sistem birleştirmede.

@Casper0007 örnek olarak sadece Ultimate olan sürümleri birleştirmiş, sizler isterseniz tüm indexleri aynı yöntemle birleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Image ----->>> Select tuşuna tıklayarak Windows 10 dahil belirlediğiniz sürüm indexsini birleştirebilirsiniz.

Ayrıca; Change sekmesinden istediğiniz bir ismi verebilirsiniz kurulacak sürüme. Örneğin; Sürüm ismi Windows 10 Pro Technical Preview ise, sizler bunu Windows 10 Pro olarak değiştirebilirsiniz.

Herkese kolay gelsin..

usta Not ta belirtiğin gibi Dism yöntemi demişsin bunu anlatabilirmisin bide güncelemeler nasıl entegre edilir yani her ayın yada son güncelemer bu konu hakkında bilgin varmı ???

Selam

Herkese kolay gelsin..

DISM yönetiminin nasıl yapıldığına dair konu var mı? Ben hep merak etmişimdir ama hiçbirşey bulamadım işime yarayacak.

usta Not ta belirtiğin gibi Dism yöntemi demişsin bunu anlatabilirmisin bide güncelemeler nasıl entegre edilir yani her ayın yada son güncelemer bu konu hakkında bilgin varmı ???

Bu konuda elbette bilgim var..

DISM yönetiminin nasıl yapıldığına dair konu var mı? Ben hep merak etmişimdir ama hiçbirşey bulamadım işime yarayacak.

Köylü üstadın bir zamanlar açıklaması vardı ama şu an nerededir bilemiyorum. Site içinde biraz araştırırsanız bulacağınızı düşünüyorum.. Veya Microsoft sitesinden Dism için gerekli komutları alarak birleştirip uygulama yapabilirsiniz.

Gençler inanın yarın göz operasyonu için kliniğe gidiyorum. İnşallah birkaç gün içinde gözüm sağlığına kavuşur ve bende sizlere Dism konusunda ayrıntılı bir HTM-HTML dosyası hazırlayarak siteden linki veririm. Sizlerde indirip bilgisayarınızda gerekli işlemi yaparsınız.

Sadece birkaç gün sabredin. :)

Açıklama şu şekilde olacaktır. Gerekli yerlerde resim ekleyeceğim.

1. Sistemler nasıl birleştirilir.

2. Entegre işlemi nasıl yapılır.

3. Güncellemeleri entegre ettikten sonra nasıl birleştirilir.

4. ISO dosyası nasıl isimlendirilir.

5. ISO dosyasına nasıl etiket eklenir.

6. ISO dosyası nasıl oluşturulur  vs..

Tüm bunları DISM yöntemi ile yapmak mümkündür..

Bilginize ve kolay gelsin..

Edited by Bay_KG

Bu konuda elbette bilgim var..

Köylü üstadın bir zamanlar açıklaması vardı ama şu an nerededir bilemiyorum. Site içinde biraz araştırırsanız bulacağınızı düşünüyorum.. Veya Microsoft sitesinden Dism için gerekli komutları alarak birleştirip uygulama yapabilirsiniz.

Gençler inanın yarın göz operasyonu için kliniğe gidiyorum. İnşallah birkaç gün içinde gözüm sağlığına kavuşur ve bende sizlere Dism konusunda ayrıntılı bir HTM-HTML dosyası hazırlayarak siteden linki veririm. Sizlerde indirip bilgisayarınızda gerekli işlemi yaparsınız.
Sadece birkaç gün sabredin. : :)
Açıklama şu şekilde olacaktır. Gerekli yerlerde resim ekleyeceğim.
1. Sistemler nasıl birleştirilir.
2. Entegre işlemi nasıl yapılır.
3. Güncellemeleri entegre ettikten sonra nasıl birleştirilir.
4. ISO dosyası nasıl isimlendirilir.
5. ISO dosyasına nasıl etiket eklenir.
6. ISO dosyası nasıl oluşturulur vs..

Tüm bunları DISM yöntemi ile yapmak mümkündür..
Bilginize ve kolay gelsin..

Videoyu sonuna kadar izlemediğini söylemişsin, izleseydin ne maksatla kim tarafından yapıldığını anlayabilirdin sanırım.

Bilmeyen arkadaşların detaylıca anlaması için hazırlanmış bir video bu, eleştirmen güzel ancak keşke yapan olsaydın da bizde beğenen olsaydık. Amacım seninle kaşık yarıştırmak değil, ama sistemler hakkında hiç bir şey bilmeyen kodlardan anlamayan birisini dism ile başlatmak pek mantıklı değil.

Bu arada yazılarından bir hayli uzman olduğunu anlıyorum, dism ile tüm Windows sürümlerini birleştirmek, otomatik oem eklemek, otomatik lisans entegre etmek yada seçmeli lisans programı eklemek, reg ayarlarını değiştirmek yada farklı farklı adlandırmak, yada görsel pack entegre etmek gibi işlemleri yapabilen bir video hazırlarsan memnun oluruz.

Bilmediklerimizi öğrenir, bildiğimiz konularda da eleştirme yaparız.. Selamlar..

sadece 64bitleri birleştirme yaparken sorun çıktı.yardımcı olur musunuz?

64 bit sürümler zaten iso dosyasında vardır, birleştirmene gerek yok zaten birleştiremezsin. Videonun son kısımlarından ei.cfg den bahsettim bir daha inceler misiniz. Edited by ByOs

Videoyu sonuna kadar izlemediğini söylemişsin, izleseydin ne maksatla kim tarafından yapıldığını anlayabilirdin sanırım.

Bilmeyen arkadaşların detaylıca anlaması için hazırlanmış bir video bu, eleştirmen güzel ancak keşke yapan olsaydın da bizde beğenen olsaydık. Amacım seninle kaşık yarıştırmak değil, ama sistemler hakkında hiç bir şey bilmeyen kodlardan anlamayan birisini dism ile başlatmak pek mantıklı değil.

Bu arada yazılarından bir hayli uzman olduğunu anlıyorum, dism ile tüm Windows sürümlerini birleştirmek, otomatik oem eklemek, otomatik lisans entegre etmek yada seçmeli lisans programı eklemek, reg ayarlarını değiştirmek yada farklı farklı adlandırmak, yada görsel pack entegre etmek gibi işlemleri yapabilen bir video hazırlarsan memnun oluruz.

Bilmediklerimizi öğrenir, bildiğimiz konularda da eleştirme yaparız.. Selamlar..

64 bit sürümler zaten iso dosyasında vardır, birleştirmene gerek yok zaten birleştiremezsin. Videonun son kısımlarından ei.cfg den bahsettim bir daha inceler misiniz.

hocam demek istediğim win7-8-10 64 bit platformu yapmak birleştirmek :)

Selam

Videoyu tam izlemediğim demem, kuruluma başlayana kadardı. Sonrası belli zaten. Ben sadece birleştirme durumunun çok uzatılmış olmasından bahsettim. Daha basit yapılabilirdi ve kastım da buydu..

Video hazırlama konusunda çok çok bilgisiz olduğumdan bu kunuda bir Video hazırlama şansım da yok! Çünkü sizin gibi bilgi küpleri varken benim bu tür bir girişimde bulunmam makul olmaz/görülmez!

HTML dosyası hazırlayıp gerektiği yerde resimde ekleyerek bir açıklama yapacaktım ama sizin bu girişminizden sonra vazgeçtim ve bu başlığı da kapattım.

Çok bilmişe, çok bilmişlik yapmak çok zordur.. :)

Kolay gelsin..

Edited by Bay_KG

Selam

Videoyu tam izlemediğim demem, kuruluma başlayana kadardı. Sonrası belli zaten. Ben sadece birleştirme durumunun çok uzatılmış olmasından bahsettim. Daha basit yapılabilirdi ve kastım da buydu..

Video hazırlama konusunda çok çok bilgisiz olduğumdan bu kunuda bir Video hazırlama şansım da yok! Çünkü sizin gibi bilgi küpleri varken benim bu tür bir girişimde bulunmam makul olmaz/görülmez!

HTML dosyası hazırlayıp gerektiği yerde resimde ekleyerek bir açıklama yapacaktım ama sizin bu girişminizden sonra vazgeçtim ve bu başlığı da kapattım.

Kolay gelsin..

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

Bildiklerini uygulama alanına koymayan aciz bir bilgin, bal yapmayan bir arıya benzer.

En çok bilen, ne kadar az bildiğini herkesten çok daha iyi bilir.

Yarım bilmek, tehlikelidir.

Bildiklerini uygulama alanına koymayan aciz bir bilgin, bal yapmayan bir arıya benzer.

Aynen yarım bilmek çok sıkıntı. Hiç bilmezsin daha iyidir. Bu arada dediklerin çok anlamlı, uygulamadıktan sonra bilmenin ne faydası var.

Edited by canavar123

hocam demek istediğim win7-8-10 64 bit platformu yapmak birleştirmek :)

Windows 10 32 bit sürüme 64 bit sürümleri ekleyerek başlarsan ve 8.1 - 7 diye geriye doğru önce 64 bit ekleyerek gidersen mümkün olacaktır, birde öyle dene  ;)

Selam

Kolay gelsin..

Sende paylaş ki bizde bildiğimiz kadarı ile analiz edip yorum yapabilelim. Pireye kızıp yorgan yakma, bende dahil bilmeyenler öğrensin. 

Hacım bu yazı fena bir şey olmuş, sende ne marifetler varmış da haberimiz yok  :D  Bir sonraki yapacağın işletim sistemine kapak resmi olur, hatırlat bir şeyler yapalım bu sözle ilgili ki birde görsel olursa tadından yenmez  B)

Edited by ByOs

Windows 10 32 bit sürüme 64 bit sürümleri ekleyerek başlarsan ve 8.1 - 7 diye geriye doğru önce 64 bit ekleyerek gidersen mümkün olacaktır, birde öyle dene  ;)

Sende paylaş ki bizde bildiğimiz kadarı ile analiz edip yorum yapabilelim. Pireye kızıp yorgan yakma, bende dahil bilmeyenler öğrensin. 

Hacım bu yazı fena bir şey olmuş, sende ne marifetler varmış da haberimiz yok  :D  Bir sonraki yapacağın işletim sistemine kapak resmi olur, hatırlat bir şeyler yapalım bu sözle ilgili ki birde görsel olursa tadından yenmez  B)

deneyelim hocam :)