Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sizi En Çok Etkileyen Linux Dağıtımı

umutbsl
 Share

Favori Linux Dağıtımınız  

24 members have voted

1. 1. Favori Linux Dağıtımınız

• Ubuntu
      2
    • Linux Mint
      8
    • Remix Os
      3
    • Elementary Os
      2
    • Arch Linux
      3
    • Kali Linux
      3
    • Pisi Linux
      2
    • Pardus
      1
    • Fedora
      0
    • OpenSUSE
      0
    • CentOS
      0

Recommended Posts

Sizi en çok etkileyen linux dağıtımını +'larını ve -'lerini yazarmısınız.

Benimki Kali Linux dağıtımı hobilerimi rahatlatlıkla yapmamı sağlıyan yazılmlarla beraber geliyor debian alt yapısı ve gnome arayüzüyle gerçekten güzel hızlı bir işletim sistemi. Eksi yönleri diğer linux dağıtımlarına göre paket kurulumları biraz sıkıntılı olabiliyor.
[spoiler]3LPGpO.png[/spoiler]

Hiçbiri.

Windowscusun galiba ama windows da değişime geçiyor Win 10 en büyük ıspatı Macos gibi yaızılım arşivini marketten satacak.Oda Apps uygulama sistemine geçdi.

Linuxda olupda windowsda olmayan Zram teknolojisi onu isomount ve Vhd mount la çözdü bunlarda Linux klonudur.

Win 10 görselliği çoğu Linuxdan alıntıdır.

Windows mobilde Androidde kaptırdı bence bu batan geminin son anları :)

Gelecek Fredos :)

Edited by oVo

Ben bir ara XandrosOs kullanmıştım. En uzun o dağıtımı kullanabilmiştim.. Son 3-4 senedir hiç bir dağıtımı denemedim. Daha yazı tipi kenarlarını doğru düzgün gösteremeyen sisteme sistem demem ben.. Windows görselliği nerede, Linux nerede? 

Dağıtımı durdurulmuş çoktan. Benim favorim şu idi:
https://distrowatch.com/table.php?distribution=xandros

xandros.png

Windowscusun galiba ama windows da değişime geçiyor Win 10 en büyük ıspatı Macos gibi yaızılım arşivini marketten satacak.Oda Apps uygulama sistemine geçdi.

Linuxda olupda windowsda olmayan Zram teknolojisi onu ismount ve Vhd mount la çözdü bunlarda Linux klonudur.

Gelecek Fredoss olcak :)

Aynen bende freedos tan yanayım gereksiz yere windows lisansına para vermektende kurtuluruz.

Linuxda olupda windowsda olmayan Zram teknolojisi onu ismount ve Vhd mount la çözdü bunlarda Linux klonudur.

Gelecek Fredoss olcak :)

Windows yada linuxcu vs. değilim hangisi işimi görüyorsa onu kullanırım elimde windows var ona alıştım onu kullanıyorum baştan beri linux olsaydı onu kullanırdım alışma meselesi taraf tutmuyorum yani ve kimse zaten lisansa para ödemiyor ki crack yap kullan denetleyen yok.

hangi linux dağıtımını kullandığını yazabilirsen yardımcı olabilirim belki

mint

yazıcı windows driver ında 1020 yazıyor. yazıcının üstünde 1025 ( HP laser jet cp1025 color)

linkte benim yazıcı yok

Edited by efes34

Windows10 / Linuxmint yanyana kullanıyorum her iki sistemdende memnunum :)
Bende sistemler hakkında bir kaç satır yazayım :)
Linux özgürlük gerçektende maalesef ülkemizde destek yeterli değil en azından pardus,pisilinux üzerinden konuşuyorum.Windows,Macosx ve Linux kıyaslamaları yapıldığında hepsinin birbirine göre farklı özellikleri kesinlikle mevcut.Kullanmakta ve alışmış olduğumuz bir uygulamaya dayalı şekilde mecburen evde veya işte windows kullananlarımız var.İlk etapta bilgisayarına linux kuranların veya kurmaya çalışanlar yaşadıkları hataları işletim sisteminde aramaktalar oysaki gerekli ve gereksinim duyulan araştırmalar,yorumlar ve benzer bilgileri elde ederek ve en azından (Oragle Virtual Box üzerinden) testler yaparak hataları en aza minimize edip,kararlılık doğrultusunda hedefe doğru emin adımlar ile sorunsuz şekilde sisteme geçiş başlayacak ve kullanımda da geçiş süreci doğal olarak kullanımda bir o kadar da kolaylaşacak.
Linux dağıtımları içerisinde Uyumluluk,Kararlılık ve dünyada kullanılan 4.işletim sistemi olarak kabul edilen her kitleye ve kullanıcıya başlangıç seviyesi,gelişmiş vb. için
[ Linuxmint / Sırasıile:  Manjaro / OpenSUSE / Ubuntu / Fedora ]
Özetle: Linuxmint ubuntu debian tabanlı olduğundan deb paketleri,programsal açısında ve kullanım rahatlığından ötürü daha çok tercih edilmekte Türkçe dahil bir çok dünya dilinide bünyesinde barındırmakta resimli kurulum ekranı bilgilendirmeleri desteği oldukça yaygın.
Manjaro linux Arch tabanlı oldukça sağlam ve hızlı bir yapıya sahip program donanımsal olarak her zaman bir adım öndedir yazılım ve uygulama sürücü depoları sürekli günceldir.
Ubuntu ve Fedora Telif hakları anlaşmalarından ötürü,(Video-ses Codecpaketleri) yükleme sonrası temel bileşen ve uygulamalar dışında eksik yüklenmekte buda son kullanıcı için sorun yarattığından memnuniyetsizlik yaratmakta (Günümüzde birçok ses ve video formatları oldukça yaygın) fakat sonradan elle yükseltme ve yükleme işlemleri yazılım merkezlerinden yapılabiliyor her iki sistemde tercih edilenlerin arasında olsada Mint ve Manjaro kadar tercih edilmemekte fakat ileri düzey kullanıcılar için sorun değil üzerine geliştirme ve değişiklikler yapacaklar için advanced user'lar için uygun sistemler veya sade olsun ben yüklerim daha iyi diyenler için uygun.
OpenSUSE Independent geliştirici topluluğuna sahip her açıdan üstün bir sistem,yazılım depoları sürücüleri üstteki sistemler kadar olmasada güncel ve mevcut bazı laptop üreticileri OpenSUSE freedos sistem olarak yüklenmiş şekilde vermekte bir ara denk gelmiştim :) sistem olarak iyi fakat ücretli uygulama satışları yaptığından ötürü son yıllarda kullanıcıları azaldı ona rağmen yinede hitlerde 4.sırada.
Saygılarımla. :)

OVo eğer sizde acronis kalıplı Linux varsa bana paylaşır misiniz

Edited by admince

bana göre şu yeni cıkan remix os. eski pcler için 10 numara çözüm. android gelistikce uygulamalar vs. remix os dahada kullanıslı olacaktır.

Eskimi o bile USB 3.0 istiyor çalışmak için ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi